FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
08-01-09 21:01  Odp: [Relacja] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Witam

Dziś finalna część pracy nad wieżą. Kleiła sie szybko i miło. Najbardziej w tej części prac urzekły mnie 3 rzeczy: wizjery, reflektor i anteny.
A więc...



Zrobiłem je z przetopionego plastyku.



Zrezygnowałem z oryginalnego opracowania i nieco je przerobiłem. Odbłyśnik to folia do pieczenia, żarówka to główka szpilki a szybka to folia do laminowania.

A tak to wygląda w całości



Ogólnie wyszło jak wyszło, mogło być lepiej ale na błędach się uczymy. Teraz powrót do ogniwek.
To wszystko na dziś.

Pozdrawiam

 
26-02-09 16:55  Odp: [Relacja] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Witam

Żeby nieco odświeżyć temat i żebyście nie myśleli że już nie kleje :) wrzucam kilka fotek z budowy.
Wciąż jeszcze męczę się z gąsienicami, w sumie jest już to końcówka, ale żeby nie było zbyt monotonnie kleje na przemian, trochę ogniwek i trochę drobnicy na kadłubie.

Ogniwka - autorstwa Kriztozz-a


Onitowana boczna część czołgu, jeszcze trochę do nitowania zostało :)


Przykleiłem już także dno pudła


No i kilka drobiazgów z przodu


Myślę że już niedługo zakończę całkowicie prace nad gąsienicami a w tedy będzie już tylko z górki.

Pozdrawiam

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
28-02-09 11:29  Odp: [Relacja] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

No Cromwell wygląda bardzo fajne, świetnie wyszło Ci to nitowanie i szacun za gąsienice. Ja jakiś czas temu popełniłem ten model, sklejał się wybornie poza drobnymi problemami z kołami napędowymi, ale nie wiem czy wynikało to z mojej niedokładności, czy z tego że paski były za krótkie. Poza tym to nie pamiętam żeby coś nie pasowało. Będę śledził tą relację z uwagą.

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
24-03-09 14:38  Odp: [Relacja] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Dziś mała aktualizacja tematu. Generalnie dodaje tego posta żeby poznać wasze opinie na temat tego co ostatnio zrobiłem.
Jako że przyklejone koła i gąsienice utrudniły by mi w późniejszym etapie lakierowanie i dojście do bocznych ścian kadłuba, polakierowałem go już teraz, przy okazji także koła z wewnętrznych i zewnętrznych stron.

Osobiście uważam że koła wyszły dobrze, natomiast kadłub kiepsko. Nie wiem dlaczego, niby prawie płaska powierzchnia (oprócz nitów). W wielu miejscach widać różnice w warstwie. Całość malowałem pędzlem i na kadłubie można się o tym przekonać natomiast koła wyszły jak malowane aerografem, i właśnie to mnie zastanawia dlaczego tak sie stało.

Zastanawiam sie teraz czy zaryzykować i położyć trzecią warstwę czy dać już spokój. Myślałem już o delikatnym zeszlifowaniu papierem ściernym ale za dużo nitów dookoła.

Wydaje mi sie że tym lakierem spartoliłem model....
Czekam więc na Wasze szczere opinie na temat obecnego stanu, jak też sugestie i rady co z tym zrobić. Czy zostawić jak jest czy coś kombinować.



Pozdrawiam

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
24-03-09 17:33  Odp: [Relacja] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Na pancerce nie znam się może za dobrze, ale jak na moje oko kadłub wygląda bardzo dobrze, a ta faktura która wyszła na bocznych ścianach dzięki temu bardziej przypomina fakturę farby, bo przecież malowanie czołgów nie było zbyt staranne, były najczęściej malowane pędzlami, i napewno dość niedbale. Według mnie to bardziej uplastycznia model. Natomiast koła jak na moje oko za bardzo się świecą. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby pomalowanie bandaży kół nośnych i napinających, jak tak zrobiłem w swoim i jestem w pełni zadowolony z efektu.

Tak to wygląda u mnie:



A tak to wygląda w oryginale:

http://abqscalemodelers.com/Bovington_Br_Cromwell_13.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/05/Puckapunyal-Cromwell-1.jpg

Mam nadzieje że te zdjęcia rozwieją Twoje wątpliwości.

na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

Post zmieniony (24-03-09 17:44)

 
24-03-09 18:04  Odp: [Relacja] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

tomcat dziękuje za zdjęcia faktycznie te koła wyglądają lepiej, ale teraz to już chyba jak to mówią musztarda po obiedzie bo koła są polakierowane i ciężko będzie z ich malowaniem. Ale być może tylko na zdjęciu sie tak świecą bo akurat miałem zapalone światło na biurku. Martwi mnie tylko ta powierzchnia kadłuba :(. starałem sie uzyskać ładną i gładka powierzchnie a tu psikus. Chyba kupie aerograf w końcu.

 
24-03-09 21:12  Odp: [Relacja] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Albo lakier w sprayu. Ale ta powierzchnia daje rade, według mnie, poza tym nie będzie tak za bardzo widoczna jak przyjdzie układa jezdny.

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
26-03-09 13:06  Odp: [Relacja] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Kolejna aktualizacja, tym razem postęp prac znacząco widoczny.
Po namyśle i radach postanowiłem pozostawić część lakierowana jak jest, 2 warstwy i już nic więcej. Prawdopodobnie zrezygnuje z dalszej części lakierowania pędzlem i przejdę na spray. Co prawda z lakierowania kół jestem zadowolony, ale z kadłuba już nie. A przecież górna cześć kadłuba błotniki i wieża będą się rzucać w pierwszej kolejności w oczy, więc muszą wyglądać naprawdę świetnie, lakier kładziony pędzlem chyba tego nie zapewni.

W tej chwili pudło stoi już o własnych kołach


Podobnie jak na wieży tak i na kadłubie zrobiłem przeszklone peryskopy, chyba sie nie obrazicie ?


No i oczywiście nie zapominam o drobnicy (co prawda ta jeszcze nie jest w pełni skończona ale pokaże...)


Teraz pozostaje mi mordować się z ogniwkami, bo na tym etapie oprócz niewielkiej już ilości drobnicy nie pozostaje mi nic innego. Może za 2 może 3 tygodnie uda się je zakończyć.

To tyle na dziś, dziękuje Wszystkim za opinie i podpowiedzi.

Pozdrawiam

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
16-05-09 13:11  Odp: [Relacja] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Witam wszystkich w kolejne aktualizacji.
Dziś chciałbym pokazać Wam ukończone już gąsienice z pojedynczych ogniwek. Kleiło sie dość dobrze jednak uważam że bawiłem sie z nimi stanowczo! za długo. Na koniec pokryłem je farba i lakierem w sprayu i zamontowałem.

Oto zdjęcia.


Gotowe gąsienice przekazałem do mojego działu lakierowania :smile:


No i niestety stało się to czego sie obawiałem. Lakierowałem całość na korytarzu, gdzie nie ma za bardzo sprzyjających do tego warunków. W momencie gdy pryskałem lakierem unoszącą się kurz osiadał razem z lakierem na kartonie. Nie jest tragicznie ale nie jestem zadowolony z malowania.

Co do wykonania samych ogniwek wyszły dobrze nie idealnie ale dobrze.

Tak to wygląda po zamontowaniu:


Temat gąsienic zamknięty, teraz już będzie z górki i na pewno niebawem zakończenie praca.
Tak wygląda lina holownicza którą zrobiłem na próbę, dziś ją pomaluje i jeśli będzie wyglądać dobrze to tak zostanie.

 
18-05-09 15:00  Odp: [Relacja] Mk. VIII CROMWELL IV - Mały Modelarz
Kriztozz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Temat gąsienice - otwarty. :)
Założyłeś odwrotnie.

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024