FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-05-08 22:28  [Relacja] Blohm und Voss 138 - FM 18
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Jak już wspominałem, tym razem zlepię coś pływającego. A całą relację cechowały będą dostojeństwo i powaga. Bez żadnych tam idiotyzmów, bo jak powiedział o mnie znajomy: ,,... wszyscy wiedzą, że jesteś debilem, więc się nie wydurniaj, wręcz przeciwnie - stwarzaj pozory, że nim nie jesteś..." No to niech ma. Żeby nie było, że się nie słucham.

Okładeczka - tak dla przypomnienia.



Musicie przyznać, iż wyjątkowo piękna to paskuda.

I to, co złożyłem do tej pory. Niewiele tego, ale od czegoś trza startnąć.



Jak widać po szkielecie gondoli, to kawałek samolotu. Raz tylko kleiłem coś o podobnych rozmiarach, a na dodatek to moja pierwsza latająca łódź.

--

serwusik

Post zmieniony (19-05-08 19:32)

 
18-05-08 22:34  Odp: [Relacja] Blohm und Voss 138 FM 18
przemo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pięknego "brzydala" wybrałeś!
Masz już pierwszego kibica!
Mała uwaga, poszycie przedniej części kadłuba jest trochę niespasowane, przynajmniej ja miałem z tym problemy :/
Reszta poszła dość gładko :)
Czekam na kolejną odsłonę z budowy.

--
----wyjęty z ram istnienia----

 
18-05-08 22:44  Odp: [Relacja] Blohm und Voss 138 FM 18
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam i też zasiadam.
Ja z kolei problemy miałem ze spasowaniem poszycia przy tylnim stanowisku strzelca i nie do końca doszedłem z wlotem powietrza do chłodnicy środkowego silnika (jakoś nic tam nie pasowało ze sobą). Poza tym nie pamiętam aby coś więcej było nie tak.

Pozdrawiam

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
18-05-08 22:55  Odp: [Relacja] Blohm und Voss 138 FM 18
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Patrząc na okładkę, to jest to drugie wydanie ? A może trzecie ?

--


 
19-05-08 09:37  Odp: [Relacja] Blohm und Voss 138 FM 18
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Kolejny ciekawy temat. Chętnie zobaczę co z niego wyciśniesz, a spodziewam się że sporo :-)

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
19-05-08 17:45  Odp: [Relacja] Blohm und Voss 138 FM 18
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

To chyba trzecie wydanie, przerysowane na komputerze - wygląda cacanie.
W związku z niespasowaniami, o których piszecie oraz tym, że model rzadko jest prezentowany na forach czy wystawach (raz widziałem go chyba w Skawinie), mam prośbę, abyście w miarę możliwości wstawili do tego wątku zdjęcia swoich modeli, z uwzględnieniem elementów, z którymi mieliście problemy.

A Ty mnie Piterski nie podpuszczaj! ;-)
Materiały były mi potrzebne żeby delikatnie zarysować wnętrze, które i tak będzie ledwie widoczne przez malutkie boczne okienka.

--
serwusik

 
19-05-08 21:08  Odp: [Relacja] Blohm und Voss 138 - FM 18
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam
Po moim zostało już tylko wspomnienie (chrześniaczka), tak że zdjęciami niestety nie wspomogę :/
Pozdrawiam

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
19-05-08 21:59  Odp: [Relacja] Blohm und Voss 138 - FM 18
przemo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zdjęcia zamieszczę w przyszłym tygodniu, bo model jest w innym miejscu.
Pozdrawiam

--
----wyjęty z ram istnienia----

 
19-05-08 22:08  Odp: [Relacja] Blohm und Voss 138 - FM 18
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Ciekawy modelik poszedł na warsztat Lelum. Co prawda nie trafiony w moje gusta, no bo nie ma gąsienic, ale z ciekawością popatrzę jak go będziesz czarował. A podoba mi się dlatego że jest dość spory. Powodzonka w budowie i pozdrowionka.

 
20-05-08 19:49  Odp: [Relacja] Blohm und Voss 138 - FM 18
TAGEZ222   

Kiedys go popełniłem pare lat temu ,skonczony był na powiedzmy 95% zostały do zrobienia pływaki na skrzydłach ale model poleciał w inne ręce.
Co do spasowania częsci typowy model lat 90 i autorstwa T. Grzelczaka .
Oprócz tych wymienionych o ile pamietam były problemy z pasowaniem gondoli silników i sporo gimnastyki przy belkach na ustrzezenie tylnie i takie tam drobnostki .
Jezeli zostało to poprawione komputerowo to nie powinno byc tych niedokładnodci , ale nie byłbym tego pewny widzac inne stare opracowania przerysowane komputerowo.

Ale modelik sam w sobie jest ok .było chyba kilka lat temu w Modelarzu zdjecie w wersji pływajacej z zamontowanymi silnikami na smigłach,ale czy pływał ?

--
Karton na wieki.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024