FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
15-05-08 12:21  Odp: [R] Brewster Buffalo AH
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Mariuszu, na to wygląda, przynajmniej w instrukcji nie było słowa o wycięciu tego okienka. A szkoda bo pod fotelem model jest w pełni wyposażony. Teraz już niestety nie ma szans na wycięcie. Ale skoro tak ma być to niech zostanie.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
15-05-08 12:56  Odp: [R] Brewster Buffalo AH
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Z tego co pamiętam (a pamiętam dość słabo) te okna były po prostu zamalowywane. Niech mnie ktos poprawi jesli sie mylę.

Mała Mi

--
It'll End In Tears

 
15-05-08 13:30  Odp: [R] Brewster Buffalo AH
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dobrze pamiętasz :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
15-05-08 17:51  Odp: [R] Brewster Buffalo AH
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładnie Ci idzie. Te rureczki konstrukcyjne przed kabiną to zrolowany papier, a nie drut? - dla tych, co nie próbowali - polecam. Lepiej się klei ze sobą (CA), łatwiej obrabia i maluje, poza tym są to lekkie konstrukcje, co czasem ma niebagatelne znaczenie. Jak mnie najdzie wena, to zamieszczę niezawodny przepis na papiórkowe pręciki grubości 0,4mm wzwyż. W telegraficznym skrócie: rolujemy -moczymy w sidoluxie -rolujemy- suszymy.
A mnie ciekawi, czy byłoby dużym odstępstwem od realów historycznych gdyby te okienka uczynić przezroczystymi?

 
15-05-08 18:29  Odp: [R] Brewster Buffalo AH
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Dużym.
Nie zamalowane okienka były jedynie na pokładowych amerykańskich Buffalo, a nie na Modelach eksportowych.

--





Post zmieniony (15-05-08 18:33)

 
16-05-08 08:15  Odp: [R] Brewster Buffalo AH
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Zgadza się. Nawet nie tylko zamalowywane - tak robiono w w brytyjskich B-339. Fińskie B-239 miały wręcz czasami wstawiane metalowe, jednolite panele poszycia zamiast okienek. Model w tym zakresie jest jak najbardziej poprawnie opracowany. O reszcie się nie wypowiadam, bo mam za małą wiedzę i nie posiadam modelu.



Sądząc po tym zdjęciu, ten egzemplaż mógł mieć zamalowane okienka. Widać je wyraźnie wybite. Zgadza się też oznaczenie na kadłubie, w postaci czarnego kota i czy innej bestii, czyli albo to ten sam egzemplaż, albo podobny, z tej samej jednostki. Wydobyty niedawno gdzieś w Rosji, w pobliżu granicy z Finlandią, jeśli dobrze pamiętam.

Znane mi zdjęcia zrekonstrułowanego w Finlandii samolotu mają po prostu metalowe, gładkie poszycie.
--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (16-05-08 08:32)

 
21-05-08 19:38  Odp: [R] Brewster Buffalo AH
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Ostatnio czasu jak na lekarstwo, ale udało się trochę skleić.


UWAGA. w tym momencie odstąpiłem od kolejności sklejania podanej w instrukcji, (tzn. zostawiłem oszklenie kabiny na koniec budowy), czego NIE POLECAM, gdyż wiąże się to ze zmianą w konstrukcji modelu. Kolejność podana przez autora jest optymalna i przemyślana w najdrobnieszych szcegółach.
--

Pozdrawiam.
-----------------

Post zmieniony (22-05-08 11:34)

 
21-05-08 21:18  Odp: [R] Brewster Buffalo AH
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Wygląda bardzo fajnie.

--

 
21-05-08 22:41  Odp: [R] Brewster Buffalo AH
Krzysiek D. 

 

Coraz bardziej podoba mi się ten grubasek :D

 
23-05-08 16:36  Odp: [R] Brewster Buffalo AH
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Ukończyłem tył kadłuba. Zabieram się za skrzydła.


--
Pozdrawiam.
-----------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024