FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-03-08 11:27  [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Witam.
Chyba większość z Nas zna model pancernika Hiei, który ukazał się w Małym Modelarzu. Opracowanie krótko mówiąc świetne, zwłaszcza jak uwzględnimy skalę. Dużo rysunków, ogromna detalizacja jednostki. Jedynie jednolity żółty pokład odstaje od reszty.

Trochę dla sprawdzenia "czy mi się uda " postanowiłem wymienić żółte fragmenty części na coś co bardziej będzie przypominać deskowaną konstrukcję.
Cały podział pozostał bez zmian (za dużo pracy, aby to zmienić). Poprawiłem jedynie drobne braki w niedorysowanych tu i ówdzie czarnych liniach podziału desek. Oba poziomy pokładów są połączone w 1 całość - sami ustalimy sobie ich przecięcie.
Kilka słów na temat budowy pokładu. Najpierw przygotowałem 50 pojedynczych desek, zróżnicowanych kolorem, potraktowanych przypadkowo dobranymi parametrami dla kilku filtrów w Photoshopie. Potem całość została skopiowana i lekko przyciemniona. Dzięki temu uzyskałem 100 deseczek, które ułożyłem w strukturę pokładu. Kolejny etap to dopasowanie tego wszystkiego do usuniętej oryginalnej żółci z Hiei (warstwy w photoshop). Pokład jest oczywiście powielany ale mam nadzieje ze tego nie widać aż tak bardzo.
Pozostało jeszcze poprawić szalupy i łodzie motorowe. Postaram się to wykonać w miarę szybko.

W wydrukach próbnych sprawdziłem poprawność wymiarów. Nie jest idealna, ale myślę, że w zupełności wystarczy (są to rzędy wielkości 0,1-0,2mm - o ile dobrze udało mi się to pomierzyć). Skany wykonywane były w 600DPI najzwyklejszym skanerem. Kolor szarości ciężko było dopasować do oryginału, ale nawet wydruki poprawionych osłon dział jakie udostępnił nam autor modelu nie zgrywają się ładnie z oryginalną szarością z drukarni.

Zmieniłem też pokład do przetaczania samolotów. Starałem się dopasować do modelu Fuso z AH. Nie jest to idealnie zrobione, ale myślę, że lepsze od pierwotnego brązu.

Do pokładu dodałem także szare obwiednie wokół obrysów przyklejania części.

Podgląd (pomniejszone):






Pliki do pobrania

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=5&i=7&t=7&page=1

--

pzdr
Kemot

 
27-03-08 12:10  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Witam!!
Piękna robota.Już pobrałem do archiwum :D. Takie małe pytanko ze strony laika komputerowego - jak podzielić te arkusze do wydruku? Serdecznie pozdrawiam

--
----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
27-03-08 13:01  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

W sumie to można je nie ciąć, tylko w czasie wydruku przesuwać tak (w podglądzie wydruku - oczywiście jeśli jest taka możliwość) aby drukowany był interesujący nas obszar.
A pociąć można w prawie każdym programem graficznym, narzędziem do kadrowania.

--
pzdr
Kemot

 
27-03-08 13:11  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Hanys 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


 - 1

Wielkie dzięki Kemot.

--
----------------------------------------------------------------------------------
Robert Nowak "Hanys" - okręty PMW, IJN i Koninklijke Marine II wojna światowa
----------------------------------------------------------------------------------

 
27-03-08 14:16  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Thunder909 

 

Wow, dzieki stokrotne !

 
27-03-08 14:51  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Świetnie Ci wyszedł ten pokład.
Jako modelarz -kolekcjoner zakupiłem Hiei do swojej kolekcji. Twój pokład stanowi obowiązkowy element waloryzujący i gdybym kiedykolwiek zdecydował się na budowę, na pewno go użyję. Tak, czy inaczej, piękne dzięki :)

Tak przy okazji apel do wydawców MM: A może przed wydaniem kolejnych fajnych pozycji wydawniczych poprosicie o wsparcie komputerowe braci modelarskiej? Są tacy, co pomogą nawet bezintetresownie. Ot, choćby przez sentyment dla Wydawnictwa z którym się wychowywali...

 
27-03-08 15:11  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja już skleiłem kadłub.

 
27-03-08 15:55  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Wiem, że kilka osób przebrnęło już przez etap kadłuba Hiei. Niestety prace nad pokładem dość mocno się przedłużyły, a tak prawdę mówiąc nie wiedziałem, co z tego w ogóle wyjdzie. Dlatego nie pisałem nic wcześniej.

--
pzdr
Kemot

 
27-03-08 15:59  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Wielkie dzięki !! :)

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
27-03-08 16:02  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Kemot dziękuję bardzo!

--

Pozdrawiam!
Tuco

Post zmieniony (27-03-08 16:03)

 
27-03-08 19:23  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Arto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ten pokład wygląda super. Gdybym miał go prędzej może nie zdecydowałbym się na deskowanie deskami. No i chyba utwierdziłeś mnie, że pokład powinien być ciemniejszy.

--
w budowie: HIEI

 
27-03-08 19:36  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dobra robota !!!
Szkielet już w doku ... ale "mówię sobie" poczekam trochę i się opłaciło ;-)

 
27-03-08 21:42  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Thorin 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Duże dzięki!

 
27-03-08 22:52  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
empak 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Najpierw przepraszam, że narzekam ale mam kilka uwag. Problem jest
oczywiście z kolorami wszystkiego tego co jest zeskanowane. Sam proces
skanowania i drukowania sam wprowadza zniekształcenie kolorów.
Tu jednak jest jeszcze gorzej bo zeskanowany jest raster. Jak się go wydrukuje
(a drukarka nałoży nowy własny raster) to klops. Dla tych co nie wiedzą co
to jest raster krótkie wyjaśnienie. Kolory w druku uzyskiwane są przez
zmieszanie kolorów podstawowych (w przybliżeniu: niebieskiego, czerwonego,
żółtego i czarnego). Szary kolor uzyskuje się przez nałożenie bardzo drobnych
siateczek z tych czterech kolorów podstawowych. Normalnie te siateczki widać
tylko w powiększeniu ale po zeskanowaniu są one dobrze widoczne.
Jeśli chcemy aby zeskanowany obraz po wydrukowaniu wyglądał
tak jak oryginał to powinniśmy zamienić obszary z widocznym rastrem na
jednolity kolor. Zwykle kłopot jest z tym jaki to ma być kolor ale
w przypadku Hiei mamy erratę z działami w formie elektronicznej
więc wiemy, że szary to 104,109,114 w RGB.

Nie chciałbym wyjść na takiego co tylko gada więc zacząłem poprawiać.
Zrobiłem na razie tylko nadbudówkę. Pozwoliłem sobie też podmienić
deski. W mojej wersji nie są to deski spreparowane w photoshopie
ale zdjęcia prawdziwych kawałków drewna. Oto pliki:

wersja 1 i wersja 2.

Zmieniłem też pliki na pdf bo wtedy łatwiej zachować wymiary (są zapisane
w pliku).

Nie wiem, które deski są lepsze. Jutro wydrukuję jedne i drugie
i postaram się wrzucić jakieś zdjęcia porównawcze.

--

Pozdrawiam

Michał
Ambrose, HMS Dreadnought


Post zmieniony (27-03-08 23:01)

 
28-03-08 08:03  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Chyba empak nie przeczytałeś dokładnie to co napisałem w 1 poście. Nawet wydruki na drukarce tej udostępnionej części przez autora nie pokrywają się z szarością druku z drukarni. Powiem więcej, znacznie bardziej odbiegał kolorystycznie od oryginału niż skan i ponowny wydruk. Dlatego pozostawiłem szarość z rastrem i nic nie zmieniałem.

Przy wydruku na mojej HP2800 takiego skanu, żaden raster sie nie nakłada i nie powiela.

Jeszcze słowo dlaczego JPG a nie PDF. W przypadku małej nadbudówki zero problemu. Ale dla całego pokładu to już jest kłopot , choćby z przygotowaniem do wydruku (format A3 to stanowczo za mało). Pomyślałem, że z plikiem graficznym będziemy mieli większą swobodę. Nie wspominając już, że pliki PDF były rzędu kilkunastu MB

ps. Bardzo podobają mi się Twoje deseczki. Wygląda lepiej niż to co ja zrobiłem. Moje gratulacje!

--
pzdr
Kemot

 
28-03-08 09:24  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
empak 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Czytałem pierwszy post. Tak naprawdę każda drukarka drukuje
kolory inaczej a jeszcze kolor zależy od koloru papieru. Ważne
aby na dobrze skalibrowanej drukarce wychodziło dobrze.
Ja mam dużą profesjonalną "drukarkę", która jest kalibrowana
raz dziennie i u siebie sprawdzę. Inna sprawa to ta część
udostępniona przez autora. Tam kolory są w RGB a wydruk
jest w CMYK. Z RGB na CMYK można zamienić kolor na 1000
sposobów (szczególnie szary) więc tu może też być przekłamanie.

Jeśli chodzi o deski to Twoje są lepsze bo w skali nie powinno
być widać żadnych słojów itp. Moje bardziej odpowiadają temu
co ludzie robią ręcznie waloryzując pokłady, czyli sklejaniu
z małych deseczek.

--
Pozdrawiam

Michał
Ambrose, HMS Dreadnought

 
28-03-08 09:58  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Ano właśnie, co drukarka i papier to inny wydruk. A te osłony sa moim zdaniem zbyt mocno przechodzące w zieleń.
Ja przyjąłem że szare obrzeża pokładów nie będą się tak bardzo rzucać w oczy, zwłaszcza, że styk z burtą następuje prawie pod kątem prostym. Wtedy nawet przy identycznych kolorach światło załamywany pod różnym kątem może sprawić wrażenie innych odcieni. Gorzej jakby trzeba było coś spasować w 1 płaszczyźnie (np dosztukowanie burty).

Co do słojów. Są bardzo delikatne, i przy wydruku na plujce u mnie trochę się pozlewały tworząc ładną jednolitą strukturę.

--
pzdr
Kemot

 
28-03-08 19:03  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
radecki   

Ta waloryzacja wygląda znakomicie
czy przewidujecie możliwość odpłatnego przesłania wydruków tych poprawionych pokladów oraz poprawionej przez autora oslony dział dla osób, które nie mają dostępu do dobrego kolorowego sprzętu drukującego tudzież znajomości pracy na programach graficznych

pozdrawiam
radek_pz

 
28-03-08 19:13  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
empak 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wydrukowałem te pokładziki.



Szary wyszedł trochę za ciemny ale i tak lepszy od tego z rastra, który jest niebieski.

Jeśli chodzi o odpłatność to sprawa jest delikatna bo to wciąż jest model
z Małego Modelarza i nikt z nas nie ma do niego żadnych praw. Ale może
się mylę bo w końcu firmy robią do wycinanek wręgi laserowe itp.

--
Pozdrawiam

Michał
Ambrose, HMS Dreadnought

 
31-03-08 00:02  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Mógłbyś drogi empaku jeszcze tylko skomentować to zdjecie? W sensie który wydruk jest jaka wersją, który jest twój, który Tomka itd.

--
Tygrys i Halny

 
31-03-08 14:39  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
empak 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Sorry, ze niepodałem opisu. Od góry od lewej są kolejno:
- mój szary i Kemota deski,
- oryginał,
- szary z rastrem i Kemota deski,
- mój szary i moje deski.
Zródło świetła jest z lewej dlatego tamta strona jest jasniejsza.

--
Pozdrawiam

Michał
Ambrose, HMS Dreadnought

 
01-04-08 09:26  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Faktycznie próby wydrukowania plików na innych drukarkach pokazują dość duże zróżnicowanie w otrzymywanych kolorach.
Moja HP2800 nie wpada tak mocno w fiolet przy druku rastra. Natomiast pokład Michała jest nieco bardziej zielony.
Wrzucam porównanie z HP2800 - oświetlenie naturalne, nic nie korygowałem kolorów w pliku, jedynie zmniejszyłem rozdzielczość obrazka. Musze przyznać, że na tym zdjęciu nieco lepiej pasuje pokład Michała, ale patrząc na te kartki "gołym okiem" szanse sie wyrównują.



Jeszcze jedno. Myślę, że najlepiej byłoby, gdyby takie elementy jak widoczna na fotografiach szara ściana pozostała z oryginalnej wycinanki. Podobnie praktycznie cały szary pokład - można wymienić tylko niewielkie fragmenty z deskami. Zostaną nam wtedy praktycznie wąskie pasy wokół deskowanego pokładu. A tutaj różnica odcieni nie będzie się aż tak rzucać.

Teraz tak myślę, że korzystając z plików JPG jeśli ktoś zechce będzie mógł nawet sam skorygować nieco paletę barw i dostosować do własnych potrzeb i posiadanego sprzętu drukującego.

Co do odpłatnego wydruku, Michał wyczerpał temat w całości.

--
pzdr
Kemot

 
14-04-08 22:58  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
radecki   

Mam pytanie. Pobrałem plik, który zamieścił Kemot i próbowałem wydrukować. Sądziłem, że plik otworzy się i wydrukuje w skali 1/1. Tymczasem wydruki z drukarki są całkowicie w innej skali niż w oryginale w MM. Co powinienem zrobić, aby wydruki pokładów były rozmiarami zgodne z oryginalnym MM. Dodam, że nie jestem specem od programów graficznych.

 
15-04-08 09:58  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Wszystko zależy od oprogramowania jakim dysponujesz.

Może napisze kilka słów jak wydrukować takie pokłady przy pomocy MS Word (ekrany z wersji XP).

Oczywiście na początku ustawiamy rozmiar papieru na jakim będziemy drukować. Dobrze jest też określić minimalne margines, jakie dana drukarka może zadrukować.
Ja dla przykładu wybrałem kartkę A4. Założenie będzie następujące. Wstawimy nasz pokład, a potem ręcznie przemieszczając go w obrębie strony wydrukujemy interesujący nas fragment.

Zatem umieszczamy obrazek w dokumencie. Z menu Wstaw->Obraz->Z pliku wybieramy jeden z dużych pokładów. Niestety Word standardowo przeskaluje nam rysunek, tak aby w całości zmieścił się na stronie. Jasne, że nas to nie zadawala. Trzeba przywrócić rozmiar oryginalny i odblokować poruszanie się obrazkiem na stronie (zwykle zdjęcia wstawiane są w układzie „Równo z tekstem”). W sumie operacje bardzo proste, lecz Word (nie wiem jak w innych wersjach – przypominam pracuję na XP (2002)) w idiotyczny sposób ogranicza maksymalną wielkość obrazka do 55,88cm (a cały pokład zajmuje 57,75cm).



Zatem musimy sobie najpierw poradzić szkopułem. Ponieważ najprawdopodobniej nie uda nam się wydrukować pokładu w 1 kawałku (format A3 to stanowczo za mało) najpierw, narzędziem do przycinania obetniemy część pokładu, która w tym momencie nie będzie drukowana (ja wybrałem dziób Hiei). Bardzo pomocny przy pracy z obrazkiem będzie nam pasek narzędzi Obraz, zatem jeśli po kliknieciu we wstawiony pokład nie pokazuje się on automatycznie z menu Widok->Paski narzędzi wybieramy Obraz (o ile się nie mylę w Wordzie 2000 nazywa się on Rysunek).
Następnie możemy odblokować swobodne poruszanie się po dokumencie pokładu wybierając opcję np. Przed tekstem



Teraz czas na przycięcie. Po wybraniu narzędzia



łapiąc za dolną krawędź obrazka (oznaczoną grubszą czarna kreską) przycinamy obrazek (w tym przypadku minimum 2cm, aby całkowita jego wysokość nie przekraczała 55,88cm). To narzędzie tak naprawdę nie obcina widocznego obszaru, tylko jakby go ukrywa. Dlatego też bez problemu (tym samym narzędziem) można taki przycięty obraz niejako odsłonić (gdyby zachodziła tak konieczność).



Ważne, aby uwolnić się od krokowych skoków do siatki (niewidocznej oczywiście) w Wordzie, należy podczas przycinania (skalowania lub przemieszczania elementów graficznych) przytrzymywać LEWY ALT.
Po przycięciu pokładu klikamy na niego 2x i w zakładce Rozmiar ustawiamy Wysokość i Szerokość na 100% (można użyć przycisku Resetuj).



Zatwierdzamy OK. Pokład powinien otrzymać oryginalną wielkość. Można też dla pewności jeszcze raz zerknąć w to samo menu, czy aby Word nie zmienił naszego 100% na mniejszą wartość (a stało by się tak gdyby pokład nie był przycięty i przekraczał owe 55,88cm).

Ja ZAWSZE dodatkowo sprawdzam, czy wymiary na pewno są prawidłowe (wiadomo Tomasz w końcu jestem).
Można w tym celu użyć zwykłego prostokąta narysowanego w Wordzie. Wystarczy ustalić mu jakąś wybraną wielkość (najlepiej usunąć też obramowanie a tło wypełnienia ustawić jakieś kontrastowe). Proponował bym skorygować odrębnie wysokość i szerokość tak wstawionego obrazu. W moim przypadku okazało się, że niezbędna jest niewielka korekta (pokład był o niecały 1mm za długi (na 25cm). Warto w tym celu wykorzystać narysowaną na brzegach pokładu linijkę, dopasowując jej rozstaw do narysowanego prostokąta.
Jeśli chcemy utrzymać proporcje przy skalowanie obiektów graficznych to należy zmieniać ich rozmiar za narożniki. Oczywiście niezbędny będzie tutaj Lewy ALT, dzięki któremu będzie można skorygować wymiary o niewielkie wartości.



To prawie wszystko. Teraz po wydrukowaniu np. rufowej części pokładu, należy ją przyciąć o minimum 2cm a pokład dziobowy (tym samym narzędziem) odsłonić i wydrukować od nowa.

Mam nadzieję, że nie zanudziłem Was tym przydługim tekstem.

--
pzdr
Kemot

 
15-04-08 18:19  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
radecki   

Dzięki za instrukcję Kemot

pozdrawiam

 
19-04-08 18:44  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Monster sQbee   

A czy mógłbym prosić o pocięcie tego pokładu na kilka arkuszy w *.pdf z lekkimi naddatkami do przycięcia oraz skalami na krawędziach- myślę, ze to uprościłoby otrzymanie prawidłowego wydruku nie tylko mnie.

 
21-04-08 13:37  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Mam już coś takiego przygotowane, muszę tylko poczekać na wrzucenie plików na serwer.

--
pzdr
Kemot

 
22-04-08 21:16  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
JerzyP   

maly offtopic ;)
tak ,zeby nie zakladac nowego watku:)
gdzie moge jeszcze kupic (sklep) wregi wyciete laserem do tego modelu?
dzieki i pozdrawiam

 
23-04-08 17:24  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Na stronie głównej GPM masz dane do kupna ;-)
Pozdrawiam i sorry Kemot, że się wtraciłem ;-))

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
24-04-08 11:22  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Pociąłem pokład na format A4. Miejsca dobrane tak, aby możliwie najmniej było je widać. Zgodnie z prośbą jest pewien zapas na łączeniach.
Pokład do przetaczania samolotów oddzieliłem od reszty. Myślę, że takie połączenie nie będzie bardzo rzucało się w oczy.

Marginesy strony ustawiłem na 1.5cm (w 1 przypadku górny z konieczności ma 1cm). Większość drukarek powinno sobie dać z tym radę.
Przygotowałem pliki PDF, choć nie jestem zwolennikiem tego formatu - w odniesieniu do tak dokładnych wydruków - nie mamy swobody delikatnej korekcji wymiarów. Zrobiłem testy jednego z przygotowanych plików na 2 drukarkach - w pionie idealnie, w poziomie na 10 cm jedna idealnie, druga (laser) ponad 0,5mm za dużo).

Pliki z pociętym pokładem do pobrania (PDF spakowany WINZIP do jednego archiwum).
Pobierz -> hiei_pdf.zip (uwaga ~3,7 MB)

--

pzdr
Kemot

Post zmieniony (25-04-08 08:08)

 
27-04-08 16:20  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Monster sQbee   

Dziękuję Kemot !

 
07-05-08 08:58  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetnie do wygląda po sklejeniu. Czy będą pokłady szalup?
Uważam, Kemot, że należy Ci się coś za to. Co byś chciał? Chcesz Łosia?

 
07-05-08 13:27  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Będą pokłady, obiecuję, mam już nawet 2 do kutrów (oczywiście inne deskowanie).
Trochę teraz mam kłopotu ze znalezieniem wolnej chwili.
A z tymi szalupami to jest większy problem niż przypuszczałem. Linie podziału są tak blisko, że ciężko usunąć jest żółć pokładu (maski kolorów sobie nie radzą - wycinają również czarne podziały). Dlatego albo trzeba to narysować samemu, albo ręcznie wymazywać stary pokład.
Postaram się na przyszły tydzień przygotować pliki.

Włodku. Wystarczającym podziękowaniem dla mnie będzie, jak zobaczę (najlepiej na żywo) HIEI właśnie z tymi pokładami.

--
pzdr
Kemot

 
08-05-08 12:04  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
Witold   

Myślę, że wszyscy ogromnie doceniamy Pański wysiłek, zwłaszcza, że zrobił go Pan nie dla siebie, ale dla ogółu społeczności modelarskiej. Ja na pewno wykorzystam Pańskie pokłady, choć nie wiem czy będę prezentował swoje dzieło, bo niestety już nie jestem w stanie wykonywać modele na przedstawianym przez niektórych Forumowiczów poziomie (zwłaszcza, że w zasadzie wykonuję modele w wersji standardowej). Nie hołduję prawu Kopernika, że gorsze zastępuje lepsze. Raczej wolę Pańską zasadę, że lepsze powinno zastapić gorsze. Dziękuję.

 
10-05-08 12:30  Odp: [Free] HIEI (MM 7-8-9/2006) - poprawione pokłady do pobrania
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zanim robota u mnie dojdzie do łodzi, trochę czasu minie. Zatem spokojnie. Ważne, że będą te pokłady, bo ze starymi "Hiei" prezentował się marnie, zwłaszcza obok Repulse'a w tej samej skali.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024