FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
05-05-08 11:00  Odp: [Raport z budowy-relacja] Operacja - "Królewiec" 1939
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Nie spodziewałem się, że to taki ładny okręt. Bardzo fajnie wykonałeś te uplastycznienia, pokładu poszycia burt. Olinowanie wygląda równie imponująco. Teraz tylko trzeba czekać na spotkanie we Wrocławiu.
Gratuluję kolejnego świetnego modelu!

Jeśli można, proszę linkuj zdjęcia bezpośrednio do wersji z oryginalnym rozmiarem. Namęczyłem się strasznie (myślę, że nie tylko ja) aby zgrać wszystkie zdjęcia krążownika na dysk.

--
pzdr
Kemot

 
05-05-08 20:58  Odp: [Raport z budowy-relacja] Operacja - "Królewiec" 1939
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Brawo! Świetnie wykonany model. Żałuję, że nie mogę zobaczyć go w realu. Prośbę Kemota popieram.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
06-05-08 12:10  Odp: [Raport z budowy-relacja] Operacja -
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Sorki że nie odpowiadałem od razu na pytania ale musicie zrozumieć brak czasu ze wzgledu na przygotowania do wyjazdu na MP.
Teraz nadrobię hurtem zaległości, a jak będę w domu wstawię jakieś fotki dodatkowe.

Saburo, Kemot i Jhradca:
Zmienił dzis linkowanie zdjęć, powinno być już w porządku. Za utrudnienia przepraszam. Mea Culpe!

Chrisss:
Olinowanie jest zrobione z nici syntetycznych w naturalnym kolorze stalowym, co według mnie nieźle imituje stalowe linki używane na okrętach. Relingi również z nici (te wzdłuż pokładu) malowanej na kolor okrętu. Relingi na nadbudówkach - barierkowe - w całości z drutu. Zastanawiałem się nad fototrawionymi ale nie zgadzał się rozstaw słupków. Musiałem wykonać samodzielnie, są lutowane. Wyszło jak wyszło, to była próba, następne mam nadzieję będą lepsze.

Sven:
Budowa trwała około 1,5 roku, od rozpoczęcia. I nie było to związane tylko z wprowadanymi zmianami, a raczej z chronicznym brakiem czasu. Oraz innym rozpoczętym projektem.....ale o tym sza! - będzie coś na temat pewnie w czerwcu.
Wyrzutnie torped zgodnie z planem generalnym, czyl na pewno relingi były składane w momencie przygotowań do bitwy. resztą chyba gdzieś mi się placze zdjęcie ze złożonym relingiem na rufie . Jeżeli chodzi o olinowanie to użya została nitka. Na zdjęciach, fakt wygląda na dość grubą, ale myslę że to efekt światłocienia na splotach nitki. W rzeczywistości wygląda nawet nieźle i dobrze udaje linkę stalową.

--
PozdrawiamKojak

 
06-05-08 12:19  Odp: [Raport z budowy-relacja] Operacja - "Królewiec" 1939
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Mariusz:
Dzięki, ale pożyjemy zobaczymy. Śedziowie zdecydują. W tym roku mistrzostwa w Czechach w sierpniu. Jakby co to będzie jakaś krótka relacja w dziale imprez i wtedy też najwyżej się pochwalę.

OGGO:
Sędziowie dali za model średnio: 95,3 pkt co przekłada się na złoty medal. Widać spodobał się sędziom, choć nie stawiałem na taki wynik. Po cichu liczyłem gdzieś w granicach 90 - 92 pkt - srebro, choć przygotowany byłem bardziej na brąz czyli wynik między 85 a 90 pkt.

Już po mistrzostwach zauważyłem dwa powazne braki w olinowaniu - gdzieś w pośpiechu pominąłem kilka "nitek" i z prawej strony są a z lewej nie ma. Ale to się uzupełni.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za miłe słowa.
Specjalne podziękowania dla Saburo za poświęcony czas i pomoc (na GG) w przygotowaniu nowego linkowania zdjęć.

--
PozdrawiamKojak

 
06-05-08 12:54  Odp: [Raport z budowy-relacja] Operacja -- "Królewiec" 1939
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Kojak, muszę Konigsberga zobaczyć w czerwcu "na żywo", a pomysł z syntetyczną nicią jest bardzo interesujący, na pewno to przećwiczę, szczególnie na poprzeczki relingów wokół pokładu.

Jeżeli chodzi o Twój nowy projekt to chyba w jednej z relacji z WAKu przewijają się zdjęcia Dunkerque :D

No i przede wszystkim jako okrętowiec składam koledze okrętowcowi serdeczne gratulacje z medalu!

--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-05-08 13:38  Odp: [Raport z budowy-relacja] Operacja -- "Królewiec" 1939
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

No to zrobimy na wystawie niemiecką eskadrę...
Medal dla Konigsberga to była oczywista oczywistość.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
07-05-08 07:57  Odp: [Raport z budowy-relacja] Operacja --
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Kojak - Dziękuję, sprawiłeś mi dużą radochę :-)



Post zmieniony (07-05-08 07:58)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024