FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-03-08 22:03  [Relacja/Galeria] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Witam,

Parę dni temu wziąłem się za klejenie następnego samolociku z papieru: Ła-5FN z Modelika, opracowany przez Łukasza Fuczka. Tym razem spróbuję zrobić relację :)
Model w 2D zrobił na mnie dosyć korzystne wrażenie - ładny druk, uszczegółowienie w sam raz, samolot śliczny. Minus jak zwykle za bardzo skrótowy opis budowy i nieco chaotyczne rysunki montażowe (choć to moje subiektywne odczucia). W budowie korzystam z laserowo wyciętego szkieletu (jakość bez zastrzeżeń).
Oto co do tej pory zlepiłem, na razie bez żadnych ingerencji/poprawek w projekt (wszystko schodzi się ładnie):




Pozdrowienia,
Paweł

--

Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

Post zmieniony (15-11-08 20:17)

 
08-03-08 22:12  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Witam
ładnie ci to jak na razie wychodzi.
W jaki sposób wycinałeś otwory w tablicy?

--

 
08-03-08 22:14  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

A zrobiłem sobie wybijak z igły do strzykawki fi2mm i drugi z kawałka anteny teleskopowej od radia - średnica około 3mm.

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
09-03-08 02:40  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Ryszard Borowiak   

Fajny przypadek bo zamowilem ostatnio Ła i ciekawe jak bedzie sie sklejał dalej.

--

 
09-03-08 05:58  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Cieszę się że powstaje Ła5 w Twoim wykonaniu. Kibicuję z samego "przodka";-)

pozdr. Łukasz

--

 
09-03-08 18:25  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Witam,
Dokleiłem orczyk i fotel. Wszystko prosto z wycinanki, bez kombinowania.
Zwłaszcza nie wyszedł mi fotel, no ale jakoś nigdy nie miałem serca do detali wnętrza kabin...



Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
10-03-08 21:34  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Witam,
Dzisiaj kilka pokręteł/dźwigni w kabinie, oraz półfabrykat drążka sterowego:


Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
12-03-08 18:12  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Niewielkie uaktualnienie. Drążek w wersji finalnej i uchwyty do karabinów.



Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
12-03-08 18:42  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo przyjemna robota!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-03-08 21:32  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Dzięki :)
Dzisiaj jeszcze segment kabinowy sklejony do kupy. Wszystko jak na razie pasuje do siebie idealnie.



Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
13-03-08 19:41  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Ryszard Borowiak   

A ja mam pytanie. Gdzie powinna być umieszczona część 2e?

 
13-03-08 20:06  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1



--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
13-03-08 21:36  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Ryszard Borowiak   

Dziękuję. Instrukcja i rysunki nie są zbyt wyrazne. Sam zaczalem go robic.Na razie wykonalem czesci kabiny.Na szczescie nie mam cyfrowki wiec nie bedzie widac niedorobek bo kilka plam już zalapalem.

 
16-03-08 23:19  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Kolejne fotki z lepienia Ławoczkina.



Natrafiłem na kłopoty przy segmencie bezpośrednio za kabiną pilota. Wydaje mi się że obwód jego krawędzi jest większy niż obwód przyległej krawędzi segmentu kabinowego (niestety nie sprawdziłem tego wcześniej, więc może to ja coś skopałem). Żeby jakoś dociągnąć oklejkę do wręgi wyciąłem klin na grzbiecie segmentu i załatałem - niestety kolor retuszu nie jest dobrany idealnie i wyszła rzucająca się w oczy brzydka plama.
Dość trudno mi się też kleiło segment przed kabiną, z wnękami na wydechy. W tym przypadku jednak oklejki raczej pasowały do siebie, natomiast całość nie trafiała w odpowiednie wycięcia w szkielecie.
Poza tym segment ułożył się na szkielecie całkiem gładko, choć przednia krawędź oklejki nie wypadła dokładnie na wrędze na całym obwodzie - dół wręgi wystaje mi z poszycia prawie o milimetr, więc będzie trzeba uważać przy przyklejaniu silnika żeby nie wyszedł zadarty do góry. Ten ostatni błąd to konsekwencja niedokładności ułożenia poszycia na segmencie kabinowym i dokładności sklejenia samego szkieletu (typowy przy szkieletach "okrętowych").

Pozdrawiam,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
16-03-08 23:28  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Bardzo ładnie Ci wychodzi. Sam niedawno zakupiłem ten model i teraz z pełnym zapałem śledzę Twoje poczynania.

--

 
17-03-08 06:58  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Ryszard Borowiak   

No to razie fajnie idzie.Zobaczę jak to bedzie w moim modelu. Na razie "męczę" wyposażenie kabiny.

 
21-03-08 22:31  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Mała aktualizacja.

Dziób w trakcie glutowania:


Po retuszu i przyprószeniu pastelami:


Parę pudełek w kabinie pilota:


I na koniec "silnik":


Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
24-03-08 20:58  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Parę kolejnych fotek. Doszedł ostatni segment kadłuba, wklejone żaluzje wlotowe osłony silnika, parę garbów na kadłubie i rury wydechowe.
Skleiłem także szkielet skrzydeł.
Żadnych problemów nie napotkałem, choć rozwiązanie szkieletu skrzydeł z rozdzielonymi usztywnieniami wypełniającymi przestrzenie między dźwigarami i żebrami jest niezmiernie "ryzykowne" i wymaga uwagi aby zachować geometrię płata.



Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
24-03-08 21:56  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Krzysiek D. 

 

O kurczątko.... :)
Genialne wykonanie! Jak wygniatał pan nity ???

(no to teraz wyjdzie kto tylko ogląda obrazki) :)

 
24-03-08 22:05  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Pawle, mógłbyś się podzielić swoim patentem na wszelakie łączenia, szczeliny, zagięcia, tłoczenia, babki i pierniki ;-)? Wyglądają mega plastycznie i tak..."niekartonowo". Ciekaw jestem jak wygląda twoja technika w tej materi.

--
Tygrys i Halny

 
25-03-08 10:35  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Faktycznie, następny wymiatacz ... ;/

Dałeś dwa zdjęcia maski silnika, przed i po obróbce.
Napisz dwa słowa co robiłeś - retusz sychymi pastelami czy zalewanie czymś i polerowanie ??

No i czy lakierowałes przed sklejeniem ?

--

__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
25-03-08 10:45  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Nity to jakimś szpikulcem od tablicy korkowej, lekko stępionym żeby wygniatał dołki a nie dziurawił poszycie.
Patentu żadnego nie wymyśliłem niestety. Szczeliny na łączeniach próbuję zalewać cyjanoakrylem. Tłoczenia normalnie, kulistą końcówką (np pędzla) na gumce do ścierania. Cyjanoakrylu używam też do wygładzania tłoczonych elementów oraz zaokrąglania krawędzi w niektórych miejscach. Całość polakierowana matem, potem przetarta pastelami i polakierowana jeszcze raz - stąd powierzchnia wygląda mniej "kartonowo" :)

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
02-04-08 14:13  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Dziś kilka kolejnych fotek z budowy skrzydeł.
Niestety nie wyglądaja one póki co najlepiej - poszycie nie ułożyło mi się idealnie na szkielecie no i wyszły szczeliny.
Poszycie podklejałem brystolem na całej powierzchni co znakomicie utrudniło mi późniejsze formowanie.
Do podklejenia użyłem kleju polimerowego zamiast butaprenu skutkiem czego poszycie sie nieco pofalowało i żeby to wyprostować
zostawiłem na kilkanaście godzin przyciśnięte książkami. Wyprostowało się ale i usztywniło przy okazji niestety...

Odniosłem wrażenie że szkielet skrzydeł jest nieco za długi w stosunku do poszycia - przy prawidłowym ustawieniu żeberek w wycięciu pod lotki
wychodziła mi szpara na połączeniu obu połówek poszycia. Lepiej chyba ustawić poszycie tak aby nie było szczeliny pod kadłubem
a wystające żeberko wyciąć lub jakoś inaczej "wepchnąć" na swoje miejsce.
Nie wiem na ile jest to niedokładność projektu a na ile skutek mojego podklejania brystolem.

Dosyć trudno było mi uformowac i skleić wnęki podwozia wraz z ich oprofilowaniem - szkielet bardziej mi przeszkadzał niż pomagał :).
W zasadzie do tej pory nie wiem czy dobrze to zrobiłem.
Również tutaj, na górnej powierzchni płata wyszły mi szczeliny - oklejki oprofilowania starałem się zgrać z poszyciem skrzydła według granicy
kolorów spodu i góry płata - no i na górze wyszły nieco za krótkie. Prawdopodobnie to niedopasowanie to konsekwencja niestarannie przyklejonego
głównego poszycia skrzydeł.

Szczeliny są w trakcie wyrównywania klejem cyjanoakrylowym - będę się starał jakoś je zamaskować.




Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
12-04-08 20:24  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Witam!
Ostatnio na klejenie jakoś nie starczało czasu, no ale w końcu coś się udało podłubać.
Montaż skrzydeł w kadłubie nie nastręczał żadnych problemów - spasowanie połączenia jest bardzo dobre.
Trochę gimnastyki miałem z oprofilowaniem przejścia skrzydło-kadłub: przez to, że niezbyt dokładnie ustawiłem poszycie na szkielecie,
teraz krawędzie spływu oprofilowań nie zgrały mi się z krawędziami spływu skrzydeł (oprofilowanie ustawiłem tak aby zgrać z liniami na kadłubie).
Na skrzydłach wciąż widać smugi - będę jeszcze je kamuflował pastelami w nadziei uzyskania jednolitego koloru.
Będę musiał również coś jeszcze zrobić z poszyciem skrzydeł w okolicach wnęk na podwozie - nie za bardzo wyszedł mi ten element...

A oto zdjęcia:



Ulepiłem też jedną klapę:



Pozdrawiam,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
14-04-08 23:06  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Doszedł ster kierunku, żebrowanie wnęk klap no i same klapy.



Pozdrawiam,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
15-04-08 11:55  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Chylę czoło MISTRZU!!! No coment....

--

 
15-04-08 19:37  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Pawle, czy jak bym sie ładnie i szeroko uśmiechnął to mógłbym liczyć na fotkę krawędzi natarcia skrzydeł tej części najbliższej kadłubowi, najbardziej mi zależy na zobrazowaniu z bliska jak zamaskowałeś to z defragmentowane poszycie przy przejściu skrzydło- kadłub.

--
Tygrys i Halny

 
16-04-08 15:48  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Witold   

Powstał u mnie ten sam problem z segmentem bezpośrednio za kabiną. Tyle, że wg mnie, to oklejka tylnej części kabiny jest za krótka i po przyklejeniu paska łączącego, przyklejając do wręgi na spodzie powstaje niewielka szpara, którą maskuje kolorowy pasek lączący. Niestety biały pas trzeba na tej szparce domalować. Innych problemów na razie nie stwierdzam, a jestem przed sklejeniem skrzydła. Model sklejam wg kolejności numeracji. Jedyne zastrzeżenie mam do opisu, który wg mnie prawie nic nie wnosi. Dokumentacja rysunkowa sklejania modelu nie uwzględnia wszystkich części modelu, stąd niektórym osobom sklejenie modelu może sprawić pewną trudność.
Potwierdzam, że kluczem do sukcesu jest poprawne sklejenie szkieletu (ma tendencje do skręcania się) i zalecam poświęcenie sporo uwagi na bardzo precyzyjne oklejenie kabiny. Ja postąpiłem nieco inaczej niż autor tej relacji, gdyż okleiłem szkielet najpierw elementem wnętrza kabiny z całym oprzyrządowaniem. Następnie ten element okleiłem z zewnątrz starając się precyzyjnie zgrać wierzcholek przedniej wręgi z oznaczeniem na oklejce. Kolejny segment przy zachowaniu tych samych warunków spowodował problem z dokładnym połączeniem się na spodzie oklejki. Dalej kadłub z usterzeniem skleja się sam.

 
16-04-08 21:18  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Kuba G. - proszę bardzo. Mogą być takie?



A przy okazji świeżo ulepione stateczniki:



Pozdrowienia.
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
16-04-08 23:02  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Kuba G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Idealne :-)
Jedyne co mogę powiedzieć o maskowaniu łączeń to to, że...dostałem zapalenia spojówek :-P

--
Tygrys i Halny

 
17-04-08 08:08  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Co by nie mówić - szacunek. Kiedy ja się tego nauczę....

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-04-08 15:05  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Witold   

Mam pytanie dotyczące silnika. Tutaj został on pokazany na jednej fotografii, ale w stanie niekompletnym. W instrukcji też nie jest całkiem jasne jak powinien on wyglądać w całości. Jest tyko rzut boczny interesującego mnie fragmentu. Dotyczy to części od nr 43 wzwyż. Wiem, że mógłbym je sobie darować, bo po zamontowaniu i tak nie będzie tego widać, ale lubię sklejać zgodnie z zamierzeniem autora. Może mi, ktoś pomóc?

 
17-04-08 17:53  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witajcie,

Witoldzie, choć to rzut boczny mam nadzieję, że się przyda;-)


pozdr. L.

--

 
21-04-08 14:31  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Witold   

Dziękuję. Domyślałem się tego i widać, że dobrze. W każdym razie nie będzie łatwo, bo górna część cylindra ma w podstawie przekrój kwadratowy, a na górze eliptyczny. Nie wiedziałem też, po co są zaznaczone w części 45c dwa punkty zamocowania Wz6, gdy potrzebny jest jeden. Ale może tu o co innego chodzi. Chciałem też zwrócić uwagę, że takich zagadek jest trochę więcej, np. z elementem 52. Trzeba się domyślać, co nie najlepiej rokuje jeśli chodzi o zachęcanie do pozostania przy naszym hobby. Apeluję do autorów o staranniejsze przygotowywanie instrukcji, bo nawet bardzo dobry model traci z tego powodu na wartości.

 
21-04-08 15:04  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witoldzie, od powstania projektu Ła 5FN/Ła7 minęło trochę czasu. Wziąłem sobie wtedy do serca sugestie braci modelarskiej i staram się w ostatnich projektach uwzględniać wszystkie części na rysunkach.

pozdr. L.

--

 
21-04-08 23:07  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Mała aktualizacja.
Najpierw stery wysokości wraz ze statecznikami poziomymi.
Jak widać zawiódł mnie mój ulubiony lakier i na powierzchni stateczników pojawiły się białe plamy...
No cóż, jakoś się to zasmaruje później.




I na koniec kilka fotek ilustrujących powstawanie lotki tłoczonej sposobem podpatrzonym u Marcina G.
Na jednym ze zdjęć widać narzędzie z tekturki.



Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
21-04-08 23:24  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Plamy dotyczą warstwy lakieru na kartonie czy samego druku?
Jeśli to reakcja lakieru, pomóc mogła by następna jego cienka warstwa.

Poza tym szacunek do wspaniałego warsztatu

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
21-04-08 23:27  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Plamy utworzyły się w warstwie lakieru. Też miałem nadzieję że następna warstwa rozwiąże problem. Zwykle to pomaga, jeżeli nieopatrznie polakieruje się matem niezaimpregnowany niczym karton i na wierzchu wytrąca się nadmiar "pigmentu", ale w tym przypadku nic to nie dało...

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
30-04-08 21:54  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Witam w kolejnej aktualizacji :)
Dokleiłem lotki oraz wlot powietrza pod silnikiem. Żadnych problemów - wszystkie elementy pasowały do siebie idealnie.



Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
01-05-08 13:02  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
aquarius   

Piękny model. Szkoda,że to Ła-7,bo poza wlotami powietrza niczym się nie różni od wcześniej wydanego przez Answer Ła-7.A róznica powinna być choćby w skrzydłach czy osłonie silnika.

 
01-05-08 13:12  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

agarjus - toż to piątka.. przeczytaj i przyjrzyj się uważnie :>

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
01-05-08 13:29  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
aquarius   

"Piątka" tylko z nazwy,bo jak napisałem wcześniej oprócz wlotów powietrza niczym nie różni się od "siódemki"

 
10-05-08 21:40  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Witam ponownie w przedostatniej już aktualizacji. Dzisiaj podwozie i klapy przyklejone na miejscu.



Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
20-05-08 23:34  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Witam!
Dziś budowa została ukończona. Podsumowując - model jest całkiem przyjemny w budowie i dobrze spasowany, wątpliwości mam jedynie do segmentu za kabiną pilota.
Wiele uwagi wymaga montaż skrzydeł - nie wolno się tutaj śpieszyć.
U mnie skrzydła wyszły nie za bardzo - głównie z powodu podklejenia ich brystolem przy użyciu kleju polimerowego - nie dość że poszycie zbytnio się usztywniło przed kształtowaniem to jeszcze na dodatek po jakimś czasie uległo pofałdowaniu...
Oto parę fotek na gorąco, może później zrobię galerię w świetle dnia.



Pozdrawiam,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
20-05-08 23:46  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Brawo!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
21-05-08 00:37  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

KPawel - gratuluję Ci serdecznie ukończenia modelu! Wygląda fantastycznie. Co do samej wycinanki - posiada kilka denerwujących miejsc, o których już pisałeś. Tym niemniej - uważam, iż w efekcie końcowym widać rękę świetnego modelarza!!! Brawo!

pozdr. Łukasz Fuczek

--

 
21-05-08 08:26  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Po prostu świetny. Umiejętność maskowania połączeń na najwyższym poziomie. Gratuluję.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-05-08 08:50  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Paweł ze swojej strony chciałem pogratulować ukończenia wspaniałego modelu i przeprowadzenia relacji, w której można było zobaczyć jak powstają takie cudeńka.
Osobiście nie mogę wyjść z podziwu i zachwytu nad sposobem i jakością wyretuszowania!!!

Pokazałeś poszczególne fazy zabawy z glutem a mimo to nie mogę uwierzyć, że można uzyskać taki efekt, który jeszcze długo pozostanie w sferze moich marzeń i prawdopodobnie nigdy się do niego nie zbliżę.

Jedyne, o co chciałem prosić to duża ilość fotek …wiem, że to zabiera czas, ale proszę :) bo jest, co pokazywać.
Liczę na kolejną relację i jeszcze raz gratuluję.

Pozdro :)

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
21-05-08 11:04  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Cudeńko... takie małe a jak oko cieszy:)
Jakbyś w przyszłości prowadził "warsztaty retuszu" chce być pierwszy na liście uczniów!
Gratuluję i szacunek!!!

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
21-05-08 17:01  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Bardzo ładny model, z przyjamnościa się na niego patrzy. Szególnie na maskowane miejsca, wcześniej glutowane. Daj więcej zdjęć, też z bliska!

Pozdrowienia!

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024