FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
13-04-08 09:12  Odp: [pytanie] kłopot z 35 (t) z WAK
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Norvik spróbuj zrobić takie doświadczenie:
Wytnij z brzegu arkusza na którym była narysowana część szkieletu pasek o długości powiedzmy 15 cm, ważne aby kierunek przebiegu włókien papieru na tym pasku był taki jak na tej części, czyli żeby te 15 cm było równoległe do długości części szkieletu, następnie naklej w taki sam sposób jak naklejałeś za długą część i zmierz dokładnie długość paska po wyschnięciu. Jeśli długość będzie dalej 15 cm można wyeliminować wpływ kleju.
PS. Czy szkielet kleiłeś z oryginału wycinanki, czy może zrobiłeś sobie kopię bezpieczeństwa, bo wtedy długość części może ulec zmianie.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
13-04-08 09:38  Odp: [pytanie] kłopot z 35 (t) z WAK
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Wycinanka jest oryginalna. Klej na pewno jest niewinny, ponieważ od lat używam tego samego i nigdy nic takiego się nie zdarzyło. Tym samym klejem (z tego samego opakowania) wcześniej skończyłem Bishopa.
Wszystkie wręgi były naklejone na ten sam arkusz tektury, a tylko długość jest do bani. Czary z mleka :)

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
13-04-08 10:45  Odp: [pytanie] kłopot z 35 (t) z WAK
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Jeżeli kleisz wikolem, to na bank jego wina. Po posmarowaniu klejem, nasiąka nim cieniutka kartka, na której masz wydruk. W momencie "rozsmarowywania" tej kartki na tekturze wyciągły ci się wymiary. A dlaczego tylko z długości? Bo po prostu w tym kierunku "naciągałeś" kartkę. Miałem ten sam przypadek jak podklejałem szkielet ORP Kujawiak. I też się rozciągnął w jednym kierunku. Od tej pory do podklejania używam "budasia"
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
13-04-08 11:17  Odp: [pytanie] kłopot z 35 (t) z WAK
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Smarowałeś część czy tekture przy naklejaniu??

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
13-04-08 11:19  Odp: [pytanie] kłopot z 35 (t) z WAK
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

pulpetto, gdyby tak było to rozeszłyby się i inne wręgi, klejone na tym samym arkuszu, tym samym klejem...Skleiłem dotychczas ponad 80 modeli i nie przypominam sobie nigdy takiego przypadku jak ten, no ale z drugiej strony zawsze może byś ten pierwszy raz...
Dziękuję wszystkim za pomoc, wręgi zostały przycięte, myślę więc, ze nie ma co debatować nad rozlanym mlekiem bo robota pali się w rękach :)

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
13-04-08 16:01  Odp: [pytanie] kłopot z 35 (t) z WAK
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Ja tez przez długie lata podklejałem wręgi wikolem. Czasami się zdarzało że coś tam nie pasowało ale wydawało mi sie że to z winy moich błędów przy wycinaniu. A od kiedy używam do podklejania kleju polimerowego takie problemy znikły. Wikol to jednak jest klej wodny i wystarczy że w jednym miejscu odrobinę więcej nałożysz niż gdzie indziej i problem gotowy.
A to że wręgi kurczą się albo wydłużają tylko w jedną stronę to wynika z kierunku ułożenia włókien w kartonie. Zrób doświadczenie o którym pisał Roman.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
14-04-08 10:33  Odp: [pytanie] kłopot z 35 (t) z WAK
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Ok, spróbuję. Dzięki za radę.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024