FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-02-03 22:04  Re: Parę słów, czyli.....
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Jendryś ma rację że wiele należałoby ponownie wydać w nowej szacie narysowanych na komputerze , projektanci i wydawcy zagladają przecie na forum więc może coś Ich skusi.
Michał masz rację Jak-24 to też mój faworyt !!!

 
23-02-03 22:40  Re: Parę słów, czyli.....
gawenda   

X-3 kupiłem w zeszłym tygodniu za 18 zł w sklepie modelarskim.
Mam jeszcze z tej serii An-14 wydany w 1962 r i opracowany przez Lecha Komudę

 
23-02-03 23:25  Re: Parę słów, czyli.....
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Konradus - piękne.... Mam jeszcze kilka innych MON-ówek , min Krążownik Conrad - bodajże w skali 1/400 . Ale faktycznie masz w swojej kolekcji kilka "cukierków"... aż ślina cieknie...
PS Również witam Cię !!! I pozdrawiam !!! Frytek

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
24-02-03 07:51  Re: MON - moja kolekcja
Wojtek_L   

Latadełka jakoś mnie nie podniecają (jako obiekt do sklejania), ale to co tu widzę to ... dech zapiera. Konrad, jak wychodziłe te cudeńka to Ciebie nie było na świecie ( mnie też nie) - skąd to masz?

******************
Pozdrawiam
Wojtek
GG: 3584271
******************
wszystko co pływa

 
24-02-03 08:02  Re: MON - moja kolekcja
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Kurcze fajne te modele, na okladkach wygladaja git. I te opisy... najszybsze samoloty swiata :-)
Najbardziej podoba mi sie ten latajacy wagon - dlaczego teraz nikt nie opracuje czegos podobnego?

pzdr
Kemot

 
24-02-03 08:06  Re: MON - moja kolekcja
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtek napisał:

> te cudeńka to Ciebie nie było na świecie ( mnie też nie) - skąd
> to masz?

Zdobyłem :) Pamiętam jak w podstawówce u mojego kolegi oglądaliśmy Młode Techniki po lekcjach i nagle wśród nich znalazłem model Junaka. Niesklejony. Przeleżał u niego kilkanaście lat w stanie nienaruszonym. Pamiętam, że zapłonąłem szaloną miłością do tych paru kartek tektury i wycyganiłem go za coś od niego. To był właśnie ten Junak z MON, którego okładkę widać wyżej. Te które posiadam, zdobyłem dość niedawno i są w świetnym stanie. Niestety parę z nich to tylko okładki...ale tylko kilka :)

K.

 
24-02-03 08:42  Re: MON - moja kolekcja
Sławek_H 

 

Pytanie: czy ktoś odważyłby się dzisiaj tknąć nożyczkami takie modele. Ja na pewno nie - gdybym oczywiście je miał. Po za tym kwestia starzenia się kartonu... . Chociaż dla ciekawości warto byłoby np skleić skana. Ale na ten temat już było. Generalnie miło popatrzeć. Za 40 lat pokażę moją kolekcję ;-) .

Pozdrawiam !

GG: 5598947

 
24-02-03 08:59  Re: MON - moja kolekcja
Witold   

Miło sobie przypomnieć czasy własnej młodości. Tych modeli było znacznie więcej, brak tu chyba tych później wydanych, pojazdów i szkutniczych. Sklejały się nieźle i z kartonem też nie było kłopotu. Dopiero MM w późniejszym okresie zaczął drukować na czymś, co się do tego celu nie nadawało. Bardzo wiele z tych modeli skleiłem, niektóre nawet podwójnie i te rozeszły się po świecie. Niestety nic mi się już nie zachowało.

 
24-02-03 09:07  Re: MON - moja kolekcja
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To byly czasy! ; ( Czemu juz niema takich modeli?! Ehhh...!

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
24-02-03 09:12  Re: MON - moja kolekcja
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witold napisał:

> ...i z kartonem też nie było
> kłopotu. Dopiero MM w późniejszym okresie zaczął drukować na
> czymś, co się do tego celu nie nadawało.

Dokładnie tak! Mimo upłytwu lat, MONówki i najstarsze MMy są w świetnym stanie. Zupełnie inny karton niż ta włoskowata papka z lat 70-tych. "70-tki" mam już pożółkłe, a "50-tki" i "60-tki" - czyściutkie, białe i gładkie.

K.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024