FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-04-08 10:08  [Technika] klejenie modelu z wydruku ksero
grzegorz   

Czy ktoś sklejał ksero modelu w kolorze jakie są trudności na co trzeba uważać, pytam bo mam dużo modeli które nawet nie pojawiają się na Alegro i jest mi ich trochę szkoda lepić teraz kiedy wróciłem do mojej pasji po 25-iu latach przerwy.

 
06-04-08 10:45  Odp: [porada]na temat ksero modelu
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam!!!
Przy sklejaniu modelu ksero trzeba uważać na kleje takie jak butapren czy hermol. Potrafią one ładnie rozpuszczać pigment z ksero:-)
Pozdrawiam

 
06-04-08 10:56  Odp: [porada]na temat ksero modelu
bandi   

Ksero radzę robić skanero drukarką wtedy niema obawy o rozpuszczenie koloru klejem ,ale trzeba polakierowac choć raz bo w tym wypadku -woda rozpuszcza kolor(również spocone ręce).

--

 
06-04-08 17:14  Odp: [Technika] klejenie modelu z wydruku ksero
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Witam

W przypadku sklejania kopii wycinanki (czy to ksero, czy wydrukowanego skanu) nalezy zwrocic uwage na wymiary kopii. Najczesciej proces kopiowania wprowadza znieksztalcenia. Teoretycznie nie sa to duze odstepstwa, niemniej w trakcie sklejania okazuje sie, ze nawet procentowo wyrazona roznica potrafi 'namieszac' w dokladnosci odwzorowania modelu.

Sugeruje nastepujace rozwiazanie: na brezegach kopiowanego arkusza narysuj podzialke milimetrowa. Sugeruje nie 10 cm ale cale brzegi. Im wieksza przestrzen do porownania tym dokladniejszy wynik.

Po zeskanowaniu/skserowaniu wez TA SAMA linijke od ktorej rysowales podzialke i sprawdz uzyskane rozmiary - jestem niemal pewny, ze powstanie roznica, rzedu 2,3 milimetrow w kazdym kierunku

W przypadku wydruku ze skanu - nie ma duzego problemu, wiekszosc programow do drukowania umozliwia precyzyjne skalowanie w kazdym z kierunkow. W przypadku ksero jest juz trudniej - zaledwie kilka typow kopiarek daje mozliwosc precyzyjnego skalowania kopii, do tego zazwyczaj w obu kierunkach jednoczesnie (co przy roznych stopniach znieksztalcenia w osi X i Y praktycznie wyklucza mozliwosc uzykania precyzyjnej kopii)

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
06-04-08 18:02  Odp: [Technika] klejenie modelu z wydruku ksero
grzegorz   

Dziękuje za skazówki ale mam jeszcze jedną chodzi o impregnacje kartonu czym to robić.

 
06-04-08 23:20  Odp: [Technika] klejenie modelu z wydruku ksero
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Może to śmieszne, ale ja jak miałem coś sxerowane to najpierw psikałem lakierem do włosów- takim najtańszym. Potem mozna się pokusic o psikanie czymś na bazie nitro. Odradzam malowanie pędzlem, bo na 100% rozmarze pigment.
Pozdrawiam.

--

 
07-04-08 18:36  Odp: [Technika] klejenie modelu z wydruku ksero
grzegorz   

Dziękuje za wszystkie informacje i pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024