FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
06-02-08 23:54  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Edekyogi 

 

Ponieważ to były początki zabawy z czołgami a nie jakaś masowa produkcja, to podejrzewam, że nie było dwóch czołgów jednakowych. Zazwyczaj wprowadzano różne zmiany, modyfikacje, przeróbki idt, itp. Tak więc nad tą chłodnicą bym nie rozpaczał, a z nią wygląda jakoś tak lepiej.
Tutaj ciekawe linki, może sie przydadzą
http://armor.kiev.ua/Tanks/WWI/Mk/
http://www.mk-armour.narod.ru/2000/05/07.htm
http://www.mk-armour.narod.ru/2000/05/06.htm
http://www.mk-armour.narod.ru/2000/No5.htm



Post zmieniony (08-02-08 15:17)

 
07-02-08 10:00  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
ZzB   

Hej.
Masz niewątpliwą rację że takie były początki.
Faktem też jest że wprowadzano różne przeróbki, chociaż trudno mi dyskutować co już jest masową produkcją a co jeszcze nie :)
Ale faktem jest, że chłodnice boczne pojawiły się wraz ze zmianą silnika i to jest jedna z PODStAWOWYCH różnic między IV a V (nawet IV "kijanki" nie mają tych chłodnic).
Moim celem nie było dołowanie Dombreka tylko zasygnalizowanie Mu, że nie buduje repliki Mk IV a wariację-na-temat, bo mógł nie być tego świadomy.
I tyle.
Modeli niezgodnych z realiami historycznymi jest na rynku sporo.
Niektórym modelarzom to przeszkadza. Inni przedkładają dobrą zabawę nad ortodoksyjny realizm.
Ważne żeby to była świadoma decyzja. I Dombrek taka decyzję podjął.

Pozdrowionka
ZzB

A że z chłodnicą wygląda lepiej - to zgadzam się oburącz :)

 
07-02-08 12:26  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Edekyogi 

 

ZzB! Dokładnie tak, jak piszesz. Również pozdrawiam.

 
08-02-08 15:07  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Witam

ZzB od początku jak tylko otrzymałem ten model, wiedziałem że z prawdą historyczną to do końca do czynienia ja miał nie będę, tak wiec nie zdołowałem sie przy Twojej wypowiedzi:)

Edekyogi dzięki wielkie za zdjęcia czołgu, te i wcześniejsze;) naprawdę przydały mi sie bardzo.

Jak już wcześniej napisałem jestem historykiem z zamiłowania i wykształcenia, więc dążenie do prawdy historycznej powinno być moim priorytetem, jednak w tym przypadku wole skleić ładnie model taki jaki jest a nie kombinować i go zniszczyć.

Odnośnie budowy modelu, to obecnie jestem na etapie całkowicie ukończonego kadłuba i pozostaje mi wykonać tylko oba układy jezdne i boczne wieżyczki. Na razie zrobię sobie przerwę gdyż muszę sie zając pisaniem pracy licencjackiej:)

--

 
12-03-08 15:53  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Witam.
Po kolejnej przerwie powróciłem do budowy modelu. Tym razem pracuję nad lewym układem jezdnym. Efekty pracy prezentuję Wam poniżej.

Pozdrawiam




--

 
01-04-08 22:52  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

No tak model powstaje a ja zupełnie zapomniałem o relacji na Konradusie:/

Tak więc lewy układ jezdny jest już skończony, została tyko gąsienica i km.
Aktualnie pracuje nad prawym.

Zdjęcia z budowy oczywiście prezentuje poniżej:)







I jeszcze fotki prawego układu jezdnego



--

 
06-04-08 23:31  Odp: [Relacja] Mark Mk IV Male (Modelik)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Witam ponownie :)

Prace nad budową modelu zmierzają sukcesywnie ku wielce oczekiwanemu końcowi. Tym razem udało mi sie połączyć prawy układ jezdny, prawą kazamtę z resztą modelu. Dzięki czemu pierożek już przedstawia pierożka
Z poważniejszych elementów zostały mi do wykonania jeszcze gąsienice i rama na kadłubie, także trochę mniejszych no i finito





Pozdrawiam :D

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024