FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-04-08 21:35  [technika] Pytanie: Wręgi wycinane laserem
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak już wszyscy wiemy od jakiegoś czasu mamy na rynku wręgi wycinane laserem do modeli kartonowych. Ostatnio nabyłem takowe do modelu Answer Me-109 K-4 i ... na sucho chciałem złożyć część szkieletu ... okazało się, że wycięcia montażowe są za luźne innymi słowy jak chciałem przymocować, jak instrukcja wskazuje, daną część do drugiej to owszem można je złożyć razem wsuwając w odpowiednie wycięcia, ale pozostaje w nich duża szczelina i nawet jak damy kleju to raczej nic nie pomoże. Moje pytanie brzmi czy na wycięte laserem wręgi należy dodatkowo naklejać kontury wręg dostępne w wycinance tak aby wszystko na siebie ciasno nachodziło (ma się rozumieć, że oczywiście na niektóre wręgi naklejamy zadrukowane części), no bo mi jakoś nie pasuje?

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
03-04-08 22:01  Odp: [technika] Pytanie: Wręgi wycinane laserem
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

A nie przyszło Ci do głowy spróbować?

 
03-04-08 22:12  Odp: [technika] Pytanie: Wręgi wycinane laserem
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kierowniku, spróbowałem włożyć w to wycięcie kawałeczek papieru o takiej grubości jak w wycinance i to raczej też nie pomogło. Moje pytanie brzmi czy trzeba taka wręgę laserowo ciętą dodatkowo oklejać? Jak to jest przewidziane?

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
03-04-08 22:25  Odp: [technika] Pytanie: Wręgi wycinane laserem
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

To jak przy wycinaniu własnoręcznym. Wycinasz wg linii i pasuje idealnie - nie masz problemu. Wycinasz wg linii i nie pasuje - kombinujesz. Nie przewidzisz, co przy cięciu laserowym było nie tak.
To, co dotąd 'działałem' z laserówkami (Haliński, Draf-Model), pasowało idealnie.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
04-04-08 17:16  Odp: [technika] Pytanie: Wręgi wycinane laserem
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Widocznie szkielet oryginalny z wycinanki tez slabo pasuje, bo laser tnie tak, jak jest oryginalny szkielet.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
04-04-08 18:14  Odp: [technika] Pytanie: Wręgi wycinane laserem
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam
Tu jest też trochę na ten temat:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=132135&t=131700#reply_132135

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024