FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-04-08 11:01  [pytanie] Yamato AH'04 - kolor wydruku
kedzior25 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam!
Mam pytanie do kolegów, którzy sklejali bądź posiadają aktualne wydanie Yamato od AH z 2004. Właśnie nabyłem ten model. Po oględzinach mam pytanie o kolor wydruku - dokładnie o kolor szary (np. nadbudówki) - jest on na tyle ciemny, że narysowane na nich elementy jak np.: drzwi, czy krawędzie gięcia są ledwo widoczne. W przypadku krawędzi to jest to nawet pożądane ale ledwie widoczne pozostałe detale powodują, że na pierwszy rzut oka nadbudówka będzie wyglądała jak ciemno-szara jednolita bryła bez żadnych detali (widocznych dopiero po dokładniejszym przyjrzeniu się). Proszę o informację, czy to jest normalne w tym modelu, czy też trafiłem jakąś felerną wersję. Mam wrażenie po obejrzeniu zdjęć z różnych relacji, że nadbudówka powinna być jaśniejsza. Nie wiem czy to kwestia zdjęć czy zaczynam świrować. Może jakieś zdjęcia nadbudówki (sklejonej lub nie) dla porównania wstawicie. Dzięki za wszelkie informacje.

--
Pozdrawiam, Przemo.
"Gneisenau" 1:300 z GPM,
W stoczni "Leberecht Maass" 1:200 z GPM

 
02-04-08 12:32  Odp: [pytanie] Yamato AH'04 - kolor wydruku
Highlander 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

Jest tak jak napisałeś, szary nadbudówek jest na tyle ciemny, a linie tak cienkie. że wszelkie nadrukowane detale są ledwo widoczne.



Na zdjęciach nadbudówki są nieco jaśniejsze a to z takiej przyczyny, że skleiłem je przed trzema laty i nieco spłowiały, a kadłub niedawno. Normalnie kolory z jednego egzemplarza nie różnią się za bardzo.

Pozdrawiam.



Post zmieniony (02-04-08 13:51)

 
02-04-08 13:08  Odp: [pytanie] Yamato AH'04 - kolor wydruku
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tak ma być. Szary używany w IJN miał generalnie ciemne odcienie. Stosowano cztery odcienie szarości w zależności od stoczni: Maizuru, Kure, Yokosuka i Sasebo (odcienie od najjaśniejszego do najciemniejszego).
Więcej szczegółów i próbki tutaj .

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
02-04-08 15:30  Odp: [pytanie] Yamato AH'04 - kolor wydruku
kedzior25 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dziękuję za szybki odzew. Z jednej strony kamień spadł mi z serca, że egzemplarz jest ok, z drugiej już się zastanawiam jak w takim razie wydobyć te elementy, żeby uplastycznić model. Bulaje można wyciąć i podkleić folią (ew. wykończyć cienkim drucikiem tak jak widziałem w relacjach budowy) natomiast nie wiem co z drzwiami (włazami). Może nakleić na wierzchu wydrukowane i wycięte nowe drzwi. A właśnie: czy drzwi na okrętach były umieszczone na ścianie nadbudówki, czy były we wnęce w ścianie (bo otwierały się chyba raczej na zewnątrz, tak?) bo wtedy jest kwestia czy nakleić na ścianę, czy wyciąć otwór i podkleić od spodu. Proszę o poradę i jakieś wskazówki. Wprawdzie jeszcze nie zaczynam prac ale lubię zaplanować co będę robił z modelem wcześniej, żeby wszystko przemyśleć i nie zaliczyć skuchy przy klejeniu.

--
Pozdrawiam, Przemo.
"Gneisenau" 1:300 z GPM,
W stoczni "Leberecht Maass" 1:200 z GPM

 
03-04-08 08:36  Odp: [pytanie] Yamato AH'04 - kolor wydruku
Highlander 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 2

Drzwi były otwierane były na zewnątrz, więc przy waloryzacji powinno się je naklejac na wierzch. Przy wykonaniu detali najlepiej kierowac się dokumentacją, a tej nie brakuje. Co do drukowania detali do waloryzacji to nie polecam drukowania skanów, nie możliwe jest uzyskanie takiego samego odcienia. Proponuję dwa wyjścia. Pierwsze, droższe, to zakup drugiego egzemplarza. Drugie, tańsze ale pracochłonne: zeskanowac detale, odrysowac kontur w corelu lub innym programie graficznym, wydrukowac na czystej kartce, w miejscu rysunku przymocowac taśmą samoprzylepną skrawek zapasu koloru (np z zadrukowanych obustronnie arkuszy wycinanki) i wydrukowac jeszcze raz zachowując kierunek przebiegu arkusza.

Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024