FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-03-08 15:34  [Galeria] Panzer 2 Ausf.C
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Niedawno postanowiłem odkrzyć tu i ówdzie i wyszperałem kilka moich staaarutkich modeli z czasów raczkowania kartonowego ;). Jeden z nich po pobierznym odkurzeniu prezentuję poniżej. Jest to Panzer II w malowaniu z września 1939r.
Był rok 1993, miałem trochę wolnego czasu (chyba wakacje) więc wobec braku na rynku pojazdów z tego okresu postanowiłem samemu coś opracować. Poszperałem w moich archiwach, od kolegów pożyczyłem kilka publikacji (wówczas obcojęzycznych) ze zdjęciami niemieckich wozów bojowych. Chciałbym przypomnieć, że nie miałem wówczas internetu ;) ani peceta z Corelem czy czymś w tym rodzaju a tylko ośmiobitowy Atari 65XE (z magnetofonem i zielonym monitorem) oraz aparat marki Zenit 12XP. Na Atari napisałem wtedy prosty program do przeliczania wymiarów, Zenitem sfotografowałem dokumentację (rzuty i zdjęcia) ... Młodzieniec kończy teraz jakoś tak 15 lat :).


 
30-03-08 17:14  Odp: [Minigaleria] Panzer 2 Ausf.C
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Model nawet jak na dzisiejsze warunki prezentuje sie super, a biorąc po uwagę jego wiek i technologie wykonania to można tylko pogratulować umiejętności :) z czego robiłeś blachę ryflowaną na błotnikach?

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
30-03-08 19:38  Odp: [Minigaleria] Panzer 2 Ausf.C
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Całkiem niezła praca:-)
Odnośnie technologii to zgadzam się z Katem - tylko pogratulować zamozaparcia:-) Jak ja gdzieś u kumpla dorwałem Atari (zazwyczaj jednak 800XL), to raczej jedynym jego zastosowaniem były gry wszelkiej maści:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-03-08 20:31  Odp: [Minigaleria] Panzer 2 Ausf.C
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Co do błotników to z tego co pamiętam dorwałem gdzieś taki materiał ozdobny do obszywania firanek czy jakichś fatałaszków (zakosiłem trochę z zapasów mamy). Siatka jest nieco drobniejsza od gazy, dość elastyczna i co najważniejsze nie strzępiąca się. Sekret wytrzymałości i długowieczności kryje się chyba głównie w tym, że model był klejony w 100% wikolem, ta siateczka również została nim przyklejona do błotników. O ile mnie pamięć nie zawodzi to całość prac od momentu powzięcia decyzji do ukończenia Panzer-a II zajęła dokładnie 3 tygodnie. Na szkielecie widocznym po zdjęciu wieży napisałem datę ukończenia modelu i złożyłem podpis :), gdyby nie to sam chyba nie uwierzyłbym, że czołg ma już tyle lat.
Tak swoją drogą wydaje mi się, że Kampania Wrześniowa jest ciągle niedoceniana w modelarstwie kartonowym. Wiadomo, że można zaliczyć do tej kategorii właściwie prawie wszystkie międzywojenne nasze konstrukcje ale i tak pozostaje w moim odczuciu taki jakiś niedosyt.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024