FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-01-07 13:56  [Technika] Bulaje - jaki sposób na równe przyklejenie okapników?
tomeks   

Czy ktoś z państwa ma opatentowany jakiś sposób na równe przyklejenie okapników nad bulajami (okapniki te chciałem zrobić z drutu ale gdy próbuje przykleić je nad bulajami to każdy wygląda trochę inaczej)



Post zmieniony (02-01-07 15:24)

 
02-01-07 14:20  Re: buleje
BHs   

Przydałby się patent.
"Mój" polegał na cierpliwym przykładaniu wyciętych kawałków drutu przy pomocy palców i pencety, na klej UHU do metalu (czy jakoś tak). NIestety było to obarczone wadą - trzymało głównie w jednym miejscu (kropla w środku drucika), po podmalowaniu nie było widać szczelin, ale wystarczył jeden mocniejszy nacisk nie tam gdzie trzeba...

Obecnie jeszcze nie wyszedłem poza fazę części podwodnej, ale byłbym rad za sprzedanie patentu :)

Pozdrawiam,
BH

--
Narzeczona na kanapie, a model na szafie...

 
02-01-07 14:44  Re: buleje
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

hm BULEJE?? literówka bo masz chyba na myśli BULAJE !

--


 
03-01-07 00:34  Re: bulaje - jaki sposób na równe przyklejenie okapników?
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

jeszcze tego nie probowalem, i nie wiem jaki bedzie efekt ale pomysl mam zeby przykleic pasek tasmy malarskiej zeby wyznaczyc prosta linie i wedle niej przyklejac

--
Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
30-03-08 10:19  Odp: [Technika] Bulaje - jaki sposób na równe przyklejenie okapników?
Arto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak widzę to dość stary temat jednak z okapami tak łatwo nie rozstajemy się.
Kiedy miałem już dość manipulowania paluchami i igłami wziąłem do ręki zwykłą taśmę klejącą,. Moja metoda polega na "chwyceniu" okapu kawałkiem taśmy. Smaruję sobie okap klejem, odwracam taśmę a że jest przezroczysta spokojnie przymierzam okap do otworu i przyklejam. Taśmę zdejmuję delikatnie skalpelem dopiero po wyschnięciu kleju. Aby okap za mocno nam się nie umocował do "narzędzia" wystarczy klej na taśmie trochę przybrudzić np przeciągając po przykurzonej podłodze.
W ten sposób można kleić również całe linie okapów. Wystarczy ponaklejać je na dłuższy odcinek wg szablonu i przykładamy od razy np 10 okapów.
Ważną sprawą jest aby taśma na całej płaszczyźnie nie przykleiła się do modelu, jej zdjęcie może być wręcz niemożliwe bez uszkodzenia powłoki delikatnego papieru. Aby temu zapobiec można obudować okapy na taśmie klejącej papierem pozostawiając tylko okienka do podglądu.

--
w budowie: HIEI

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024