FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-03-08 13:19  [Zapowiedź] Shipyard - USS Lexington
lkemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Od 15 kwietnia będzie dostępny Nr 30 modelu kartonowego USS Lexington. Jest to klasyczny amerykański bryg uzbrojony w 16 armat. Cena w przedpłacie 41zł, a zwykła 48zł.
Na stronie wydawnictwa nic jeszcze na ten temat nie ma, ale dostałem od nich informację i już zamówiłem.

 
29-03-08 22:34  Odp: [Zapowiedź] Shipyard - USS Lexington
Konrad 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Też dziś dostałem ofertę. Problem tylko w tym, że wszędzie w sieci jest info, że Lex I miał 14 a nie 16 dział... (TU czy TU). Inna sprawa, że zgrabna bestia była ...

 
30-03-08 12:36  Odp: [Zapowiedź] Shipyard - USS Lexington
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja mam ewentualne pytanie na podstawie jakiej dokumentacji został opracowany model, bo z tego co wiem to wiarygodnej dokumentacji do tego typu jednostek nie ma nigdzie.

 
15-04-08 11:18  Odp: [Zapowiedź] Shipyard - USS Lexington
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

A dysponuje już ktoś jakimiś skanami lub fotami wycinanki.
Już 15.04 a na stronie wydawnictwa ani widu ani słychu. Słabo się starają złapać klienta.

--
Pozdrawiam

 
16-04-08 11:01  Odp: [Zapowiedź] Shipyard - USS Lexington
lkemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeszcze nic nie doszło, jak będzie wstawię foty

 
16-04-08 11:06  Odp: [Zapowiedź] Shipyard - USS Lexington
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Lexington? A czemu nie Wasp? Był słynniejszy. Ale brygi zasadniczo popieram. Formalnie to obydwa to były slupy wojenne, bo kiedyś to nie rodzaj ożaglowania decydował o typie okrętu. Wydawnictwo nawiązuje do epoki to powinno stosować nazewnictwo z epoki a nie nasze.
Liczba dział była zmienna. Klasyfikacja zależała od liczby dział w głównej baterii. Dział na rufówce nie liczono, podobnie jak i karonad. To co piszą w internecie na ten temat to jedna tragedia. Na rysunku jest bryg ledwo 8 -działowy a w podpisie "brygantyna": "The first USS Lexington of the United States Navy was a brigantine purchased in 1776." Brygantyną to USS Lexington na pewno nie był. W dodatku na zdjęciu widać takielunek brygu a nie brygantyny (ma reje na stermaszcie).
Ale czego wymagać skoro hasło "slup wojenny" ((ang. Sloop-of-war) - klasa niewielkich okrętów wojennych) ilustruje zdjęcie "USS "Constellation". Wielkiej fregaty. http://pl.wikipedia.org/wiki/Slup_wojenny. Tragedia.



Post zmieniony (16-04-08 11:21)

 
16-04-08 18:22  Odp: [Zapowiedź] Shipyard - USS Lexington
Roman 



 - 1

http://www.hazegray.org/features/constellation/

 
13-06-08 08:46  Odp: [Zapowiedź] Shipyard - USS Lexington
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Na stronie GPM-u model jest już dostępny.

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
17-06-08 09:09  Odp: [Zapowiedź] Shipyard - USS Lexington
lkemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Doszła do mnie spóźniona przesyłka z Shipyardu z modelem Lexingtona. Wycinanka wygląda bardzo dobrze



W środku na dobrym papierze mamy dużą ilość bardzo dobrych zdjęć 3D modelu, zarówno kolorowych



jak i czarno-białych z konstrukcją kadłuba



I tu drobny zgrzyt bo w wycinance nie ma żadnego zdjęcia prezentującego okręt w całości - z masztami, żaglami i olinowaniem - jest to bardzo duże niedopatrzenie.

Duża ilość dokładnych rysunków zarówno detali jak i złożeniowych całości



Sam model wydany jest na bardzo dobrym papierze i kartonie. Przyczepić się można do samych pokładów - daleko im do pokładów z wydawnictwa Halińskiego - co dla modelarzy budujących model waloryzowany nie ma wielkiego znaczenia




Dodatkowo na stronie gpm będzie można kupić maszty, reje i elementy wycinane laserowo, jak wręgi, gretingi.. - będzie to bardzo dobry dodatek.

Ogólnie model wydany jest bardzo dobrze, ale brak zdjęć okrętu z masztami, ożaglowaniem i olinowanie psuje trochę dobre wrażenie

-----------------------------
Doszukałem się poradnika, którego namiary podał Tomek Aleksiński - będzie z pewnością dużą pomocą przy budowie

http://www.lombardsnest.com/www.briglex.org/

W stoczni: Santa Leocadia
W porcie: Lexington, H.M.S Cleopatra , Le Coureur, Szebeka


Post zmieniony (17-06-08 13:11)

 
18-06-08 06:39  Odp: [Zapowiedź] Shipyard - USS Lexington
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Mam pytanie do Ikemota.
Jakiej wielkości będzie gotowy model?
Kusi mnie bardzo żeby go kupić ale ta dziwna skala jaką wybrał sobie shipyard powoduje że modele są raczej sporej wielkości. W moim przypadku to akurat minus.

Ale temat bardzo interesujący jest i jak zakończę obecny okręt kto wie?

A co do tego poradnika. Bardzo efektowny model powstał co prawda nie kartonowy ale fajny.
Jest tylko jedno ale. Tamten jest mocno odmienny od tego który opublikował shipyard i jest tematem dyskusji. We flocie kontynentalnej były dwa okręty o tej nazwie? W tym samym okresie to raczej nie możliwe. Czy to ten sam okręt po jakichś przebudowach? Ciekawe.

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (18-06-08 06:59)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024