FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 11Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
11-01-09 14:28  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Kila zdjęć z tego co zrobiłem przez kilka ostatnich dni. Skupiam się nad wyposażeniem budki maszynisty w niezbędne elementy. Niestety, praktycznie wszystko jest do przeróbki, bynajmniej wnioskuję to z elementów, które zrobiłem do tej pory.
Tutaj mamy zawór, którym pomocnik maszynisty puszczał wodę. Przykleiłem również pomost na ścianie drzwiczkowej stojaka, potrzebuje jeszcze drobnego retuszu. Niestety on również nie zgadzał się z oryginałem. Mimo, to nie mam pretensji do autora, ponieważ robienie tych elementów zgodnie z dokumentacją sprawia ogromną przyjemność :) Pomalowałem również korki topliwe i wyczystki, na brązowy kolor, który miał imitować rdzę, ale muszę to poprawić, bo za bardzo się błyszczy.

Na tych zdjęciach, mamy kompletne wodowskazy. Oczywiście wszystko robione jest na nowo. Zrobiłem również na nowo dławicę i korbę przepustnicy. Zajęło mi to jakieś 8 godzin z małymi przerwami. Zastanawiałem się jak zrobic domowym sposobem rurki wodowskazów. Oglądałem zdjęcia Mariusza/Precyzyjnego i wymyśliłem, że wytnę pasek z opakowania po Pendrivie, pasek miał szerokośc 1 mm i następnie okleiłem go wikolem. Po wyschnięciu zrobił się przeżroczysty :) Poszedłem dalej tym tropem i teraz suszą mi się żarówki do lamp. Na koniec drucika nałożyłem wikol w kształcie kropli, po dwóch godzinach jeszcze raz i żarówka wygląda jak żarówka :D

I na koniec stopnie. Chciałem je przykleić ale stwierdziłem, że może to grozić ich uszkodzeniem, bo są bardzo delikatne. Przykleję je na koniec.
.
Na razie tyle . Pozdrawiam

P.S- Jeśli ktoś by potrzebował oryginalne wymiary, wyżej wymienionych elementów, to proszę pisać.




Post zmieniony (11-01-09 14:30)

 
11-01-09 22:10  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam. Mały update a raczej uzupełnienie. Powklejałem wszystko na swoje miejsca i lekko spatynowałem stojak. Kilka fotek.

Pozdrawiam.

 
15-01-09 16:17  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Postanowiłem wkleić kilka zdjęć, z moich prac wewnątrz budki maszynisty. Cały czas czas eksperymentuję z "brudzingiem" i jeszcze kilka rzeczy będę musiał poprawić.
Ogólnie rzecz biorąc to wnętrze jest zrobione w około 90%. Jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym tygodniu zamknę ją dachem. Z elementów które pozostały do wykonania, to przede wszystkim dżwignie od gwizdawki parowej, zawór dodatkowy maszynisty i zawór nagłego hamowania. Oprócz tego trzeba jeszcze połączyć manometry z właściwymi elementami za pomoca drutów. Oprócz tego kilka elementów, o których napiszę przy następnej okazji.
A więc pzejdżmy do zdjęć.
Na początek zawór maszynisty, przepraszam za jakość zdjęcia, ale niestety mój aparat już cieńko piszczy.

A tutaj widok ogólny, na ścianę drzwiczkową parowozu. Tutaj właśnie muszę poprawić brudzenie.

Na razie tyle, życzę miłego oglądania a sam wracam do mojej Pt :)
Pozdrawiam

 
15-01-09 20:02  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

pikne

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
15-01-09 22:45  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
Thunder909 

 

Patrze i podziwiam. Na niektorych zdjeciach to trzeba sie zastanowic ,model czy orginal.
Zazdroszcze Ci czasu do klejenia ;-)

 
16-01-09 08:25  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Efekt końcowy powalający. "Kolejkarze" to jednak specyficzna nacja. Tak dopieszczonych modeli jak kolejowe nie spotyka się za często.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-01-09 22:26  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Na początku chciałem podziękować za miłe komentarze. Odnośnie tematu, to staram się robić model aby w jak najlepszym stopniu odwzorowywał prawdziwy parowóz. Poza tym, że kolej to moja pasja i wiem to i owo o lokomotywach, to mam pod ręką tajną broń w postaci oryginalnej dokumentacji fabrycznej parowozu Pt47. Dzięki niej mam bardzo duże ułatwienie i pomoc przy budowie modelu.
Patynowania uczyłem się przeglądając Wasze relacje, niekoniecznie kolejowe. Oglądałem i sam próbowałem to robić na zwykłej kartce papieru. Mimo, że jest to dopiero (albo już), mój drugi model, to cały czas się uczę.

Z nieskrywaną radością oświadczam, że budka jest skończona :) kosztowała mnie trochę nerwów, ale jeszcze kilka poprawek malarskich trzeba zrobić. Widać to dopiero po zrobieniu zdjęcia.
Dorobiłem, dżwignie gwizdawki parowej, cięgła rusztu wstrząsanego, dwa małe zawory i wypuściłem druty z manometrów. W chwili obecnej dach jest zrobiony w jakichś 80%.

Pozdrawiam.

 
19-01-09 14:57  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Udało mi się zrealizować taki mini plan, aby zamknąć budkę dachem. Wczoraj wieczorem, bez większych problemów przykleiłem dach do budki. Policzyłem, że do zakończenia lokomotywy (bez tendra) pozostało mi do wykonania jeszcze jakieś 30 elementów. Jak zwykle przepraszam za jakość zdjęć ale jak skończę budowę modelu do zrobię zdjęcia profesjonalną lustrzanką.Aktualnie robię, pokrywy wyrównywacza ciśnienia, którego nota bene nie ma :), podłączeniem przewodów smarnych do smarotłoczni i poręczami do budki Wrzucam kilka zdjęć abyście sami ocenili jak mi to wyszło.
Dorobiłem szafkę na odzież i narzędzia, której nie było w projekcie.

I widok ogólny.

Pozdrawiam

 
23-01-09 13:35  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
No i udało się:) Lokomotywa, jest skończona. Co prawda pozostało mi jeszcze 5 elementów do sklejenia ale to już są szczegóły. Pozostało tylko ją ubrudzić w kilku miejscach i będzie git. Dokleiłem, połączenie prędkościomierza z wiązarem , przykleiłem stopnie, dorobiłem pałąki ochronne korbowodu wraz ze stopniami, dżwignie do klap popielnika i połączyłem wszystkie druciki z prasami smarowniczymi. Przykleiłem też wiatrownice. Pomalowałem, obwódki wiatrownic na biało ale strasznie mnie się to nie podobało i przemalowałem na czarno. Kilka fotek.

Zabieram się za wózki od tendra.

 
23-01-09 14:15  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

No ładnie.. Ale jeszcze nie czas na gratulacje, bo został Ci tender do zrobienia. Te reflektory trochę odstają od reszty, jakby Ci się chciało to mógłbyś je zrobić od nowa lepiej. A jak Ci się nie chce to zrób ładniejsze i daj na przód, a te z przodu odklej i wykorzystaj do tendra.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 11Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024