FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11 
16-09-09 15:58  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

To to wiem :) ale mnie bardziej interesuje sam sposób w jaki spatynować kocioł
http://www.nadodrze.strefa.pl/galeria_stacji/lokomotywy/parowozy/pt47_65/slides/1.htm
http://www.nadodrze.strefa.pl/galeria_stacji/lokomotywy/parowozy/pt47_112/galeria.htm
W sumie, to pasowało by coś takiego, jak na zdjęciach.

 
16-09-09 20:02  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Hmmm myśle że tylko i wyłąc\ie sproszkowane pastele i pędzel - delikatnie wcierać tu chyba nic innego się nie wymysli.

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
16-09-09 21:46  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
niki68 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witaj Robert

Widzę, że robota ma się ku końcowi. Cacuszko ten Twój parowóz ... o torowisku już wspominałem.

Zrobiłem próbę z kalkami na powierzchni pomalowanej w ten sam sposób co mój parowóz ... jest kicha ... kalka jest bardzo widoczna. Sprawa wygląda dużo lepiej po malowaniu bezbarwnym matem, ale u mnie nie przejdzie. Chciałem aby parowóz był matowy. Więc chyba odpuszczę na Od2 te kalki.

Na Twoim modelu wyglądają super. Podziel się namiarem na firmę, która robi te kalki ... będę potrzebował do Px48.

Jeżeli chodzi o Twoją Petuchę ...(patynowanie)

Pod suchą pastelę aerografem matowy Revell albo jeszcze lepiej Model Master (ma fajną głębię sadzy) ... (cienko, dobrze rozcieńczoną farbą), potem sucha pastela i finito.

Pozdrawiam serdecznie

 
21-09-09 18:26  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem ale w trybie pilnym zostałem wezwany na obwodnice Ostrowa Wlkp :)
Niki:
Poszukałem w necie informacji jak kłaść kalkomanię oraz zaciągnąłem rady u kilku ekspertów forumowych. Po czym zaopatrzyłem się w dwie puszki lakieru DUPLI-KOLOR.
Jeden matowy a drugi błyszczący. Zrobiłem zgodnie z instrukcją i było ok. Testy zrobiłem na moim Ty2, który tez dostał kalki i wyszło dobrze. Chyba lepiej niż na Pt47 :) Na zdjęciu widać lekko kalkę ale na szczęście tylko na zdjęciu. A adres @ do pana Grzegorza Molendy podałem już wcześniej.
Maverick:
Do patynowania postanowiłem użyć sproszkowanej czarnej pasteli, naturalnej sadzy i pyłu węglowego, wszystko to wymieszam i zobaczymy co z tego wyjdzie. Acha i jeszcze czarny za rada Nikiego o kolorze sadzy, stosowałem go kiedyś w Ty2.
Pozdrawiam.

 
21-09-09 19:57  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mały of topic. Doczekałem się tabliczek. Piękne wykonane przez firmę DRAF MODEL.


--

 
24-09-09 00:05  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ostatnia aktualizacja miała być końcową ale jeszcze nie będzie :)
Tabliczki pomalowane, schną a Cegielski już jest na na swoim miejscu tzn. na piasecznicy.
Jutro powinny być już zamocowane ale wcześniej lekki brudzenie.
Nie będę malował na biało imitacji śrub mocujących, bo to nie było standardowe choć zdarzało się.
Kolejny etap to brudzenie kociołka.

Pozdrawiam

 
25-09-09 10:32  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Witam. Nie jestem "wykolejeńcem" :-) ale dwie rzeczy od dawna mnie ciekawą:
1. Po co te nieduże czerwone okrągłe tarcze w dolnej części reflektorów lokomotyw?
2. Dlaczego lokomotywy przestawiające wagony (manewrowe, tak się nazywają?) jeżdża tylko z jednym włączonym reflektorem?

Thank you from the mountain za odpowiedź!

 
25-09-09 10:37  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Robert - możesz opisać jak się maluje takie tabliczki?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
25-09-09 18:53  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
Akra:
Po pierwsze primo, te nieduże czerwone tarcze to są światła czerwone czyli tylne. Lokomotywa może jechać przodem do przodu i tyłem do przodu. W zależności od kierunku jazdy, maszynista powinien włączyć odpowiednie oświetlenie.

Po drugie primo,światła manewrowe. Pewnie chodzi o to, żeby było łatwiej zauważyć, że ta właśnie lokomotywa prowadzi manewry, szczególnie na dużych stacjach. Zaewne jest jakaś instrukcja która szczegółowo to opisuje. Ale nie jestem pewien na 100%.

I po trzecie primo-ultimo-
Łosiu, jest co najmniej kilka sposobów malowania tabliczek. Na początku dobrze jest utwardzić tabliczkę np.superglue, żeby póżniej nie uszkodzić drobnych elementów.
1-Malujemy na biało całą tabliczkę, najlepiej akrylem a jak dobrze wyschnie farba to malujemy całą tabliczkę na czerwono, następnie czymś twardym ją przecieramy, powinna ukazać się biała farba, jak wyschnie czerwień, to drobnym papierem ściernym polerujemy tabliczkę aż usuniemy czerwoną farbę. Należy uważać aby nie zatrzeć białej.

2-I to jest mój sposób, malowałem tak tabliczki w Ty2 i w Pt47. Malujemy na czerwono całą tabliczkę, czekamy aż wyschnie farba i następnie cieniutkim drucikiem nanoszę białą farbę na wystające elementy, farba nie może być za rzadka żeby się nie rozlała. Bardzo prosty sposób i jestem z niego zadowolony. Słyszałem, że dobrze jest używać dwóch różnych rodzajów farb. Dlatego użyłem białego humbrolka 22 i czerwonego revella SM330. Następnie czarna pastelą upaprałem tabliczkę, pędzelkiem z rozpuszczalnikiem zmyłem nadmiar pasteli i psiknąłem wszystko błyszczącym lakierem a po jakimś czasie matowym, wyszedł z tego fajny półmat.
Jest to bardzo prosty sposób ale długotrwały, ponieważ wszystkie farby i lakiery muszą swoje odeschnąć.

Natomiast tabliczki firmowe jest łatwiej i szybciej zrobić, najpierw superglue, obowiązkowo, ponieważ delikatne literki NA PEWNO!!! się uszkodzą podczas polerowania. Humbrol 27003, polerka i czarna pastela. Dokumentacja mówi, że litery i obrzeża tabliczek mają być wypolerowane a tło czarne, póżniej brudzenie, gdyż one były wyjątkowo podatne na syf z komina lokomotywy.

Moje tabliczki są już zamontowane aby nie było pustych wpisów wrzucam parę fotek jak to wyszło.







Post zmieniony (25-09-09 18:57)

 
28-09-09 13:00  Odp: [Relacja] Pt47 Angraf
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Robert B. dzięki za oświecenie niekumatego :-) W zyciu bym sie nie domyslil znaczenia tych czerwonych elementów (bo, gamoń, nigdy nie podszedłem na pół metra do reflektora...)!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024