FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-03-08 17:35  [Technika] Jak wykonać kierownice z drutu?
freeze   

Cze Wszystkim!

Więc najpierw się przedstawie.Wiesław jestem.Modelarstwem kartonowym interesuje się od niedawna,wcześniej klejiłem plastikowce ale ze względu na koszty modeli z plastik oraz nie atrakcyjna oferte dla mnie postanowilem przeżucić się na karton.Jestem raczej typem człowieka który sam stara się dojść do rozwiązania większości problemów..Ewentułalnie kiedy już fizycznie i psychicznie wysiadam zasiadam do komputera wujka wklepuje w klawiature "słowo kluczowe"i raz coś znajdę a raz nie.Ostatnim sposobem jest tak jak tutaj zastotowana metoda, czyli pytać tam gdzie wiedzą.
I pytanie mam takie:Jak obrabiaćnie drut tak aby wyszła z niego kierownica taka jak w niektórych modelach samochodów są one idealnie okrągłe równiótkie i wogóle cacy(chodzi mi o sklejone przez Kogoś),po II jak robić obramowania na zegarach deski rozdzielczej nie tylko w samolotach ale tez w samochodach? pytam bo kończe mój 3 model (3 bez wnętrza) i szykuje sie coś większego gdzie chce wnętrze wykonać stąd moje pytania.Szukałem na innych forach także na tym ale nie znalazłem żadnych konkretów które moglyby mi pomuc.

--




Post zmieniony (23-03-08 17:58)

 
23-03-08 18:47  Odp: [Technika] Jak wykonać kierownice z drutu?
Arto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Moja metoda krągłości drutu polega na nawijaniu i walcowaniu. Na samym początku prostuję drut na czymś gładkim i owalnym przeciągając go do, aż do idealnego kształtu.
Następnie drut nawijam na coś idealnie okrągłego o potrzebnej średnicy. Robię taką sprężynkę. Po tym zabiegu wystarczy wyciąć nożykiem jedno ogniwko tej sprężynki i kółko gotowe.

 
23-03-08 18:48  Odp: [Technika] Jak wykonać kierownice z drutu?
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

Co prawda nie miałem jeszcze potrzeby robienia kierownicy (ja samolociarz) ale gdybym musiał ją zrobić poszukałbym okrągłego przedmiotu, średnica odpowiadającego potrzebnej kierownicy i zwyczajnie "obwinąłbym" drut wokól tego przedmiotu. Następnie odciąć i gotowe. Nie wiem na ile moja metoda bylaby skutczna, ale myśle, że efekt może byc zadowalający :D

pozdrawiam

--

 
23-03-08 19:01  Odp: [Technika] Jak wykonać kierownice z drutu?
freeze   

Arto:Dzięki,ale cały czas mam problem z prostowaniem drutu.(popracuje nad tym)a co do swego typu "kowadełko" to jeżeli nie znajde nic o potrzebnej średnicy to co mam zrobić?
Bartos:Wyprubuje dam ci znać w tym temacie co z tego wyszło.

--

 
23-03-08 19:11  Odp: [Technika] Jak wykonać kierownice z drutu?
Arto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Osobiście do tych celów używam wierteł. Jeszcze nie zdarzyło mi się, że nie znalazłem odpowiedniej średnicy. Przy większych średnicach doskonale zdają egzamin wszelkiej maści okrągłe pudełeczka, buteleczki i słoiczki. :-D
Najpiękniejsze w modelarstwie jest właśnie szukanie rozwiązań. Jak mam problem to idę do kuchni. Żona ma wszystko co może przydać się modelarzowi.

--
w budowie: HIEI

 
23-03-08 19:19  Odp: [Technika] Jak wykonać kierownice z drutu?
freeze   

Hehee no to bede szukał..

--

 
23-03-08 19:29  Odp: [Technika] Jak wykonać kierownice z drutu?
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Freeze, dostosuj proszę swoją sygnaturkę do forumowych wymogów;-) Ta jest strasznie rozwlekła i "przytłacza" najważniejszą część Twoich wpisów.

--
pozdrawiam
Piotr


 
23-03-08 20:51  Odp: [Technika] Jak wykonać kierownice z drutu?
freeze   

Mówisz i masz ;p faktycznie sie troche rozpisałem ;]

--

 
23-03-08 20:56  Odp: [Technika] Jak wykonać kierownice z drutu?
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Dziękuję:-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
23-03-08 21:05  Odp: [Technika] Jak wykonać kierownice z drutu?
freeze   

Proszę.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024