FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-03-08 19:03  [Technika] Cyjanoakryl a lakierowanie???
Kacper0405   

Witam!

Głownie kleje pojazdy ale mam zamiar skleić sobie pierwszy samolot. I mam takie pytanie: Jeśli dane części bede zalewał cyjanoakrylem a potem bedzie lakierowanie to czy będą jakies plamy po superglucie??
Pytanie zadaje ponieważ zawsze malowałem modele i teraz nie wiem :D

Pozdrawiam

--

Gdyby Bóg postawił na napęd na przód ludzie chodziliby na rękach!!
B M W

Post zmieniony (22-03-08 19:04)

 
22-03-08 19:25  Odp: [pytanie]Cyjanoakryl a lakierowanie???
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Z mojego doświadczenia (model L6/40) mogę powiedzieć, że plamy znikają po pomalowaniu ich lakierem. Nie wiem, czy w każdym przypadku (ja lakieruje raz błyszczącym i raz matem) i czy każdy lakier (ja używam Model Mastera i Pactry), ale raczej problemu nie będzie.

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-03-08 20:12  Odp: [pytanie]Cyjanoakryl a lakierowanie???
Kacper0405   

Dzieki za pomoc. tak właśnie myslałem ale wolałem sie upewnić. Ja lakieruję nieszczęsnym humbrolem półmatem.

Pozdrawiam

--
Gdyby Bóg postawił na napęd na przód ludzie chodziliby na rękach!!
B M W

 
22-03-08 21:15  Odp: [pytanie]Cyjanoakryl a lakierowanie???
Krzysiek D. 

 

Witam
StuG, czy mógłbyś pokazać jakiego dokładnie MM używasz?

 
22-03-08 23:01  Odp: [pytanie]Cyjanoakryl a lakierowanie???
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Plamy nie znikną. Aby ich nie było należy najpierw zabezpieczyć papier jakimś lakierem i dopiero glutować, a na to lakier wykończeniowy aby pozbyć się różnicy w odbijaniu światła itd. Zaglutowanie niczym nie zaimpregnowanego papieru spowoduje jego zaciemnienie.

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
22-03-08 23:09  Odp: [pytanie]Cyjanoakryl a lakierowanie???
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

I tutaj jest ten "sęk".
Jeśli posamrujesz połowę części superglutem, wylejesz całą tubkę na karton itp itd, to jasne, że karton stanie się ciemniejszy - innymi słowy, gdy glut przesiąknie. Jeśli jednak gluta będzie mało - tak tylko by złączyć części na styk z małymi zaciekami to nie będzie problemu. Być może nie da się zlikwidować zawsze "błysku", ale da się go na pewno poważnie ograniczyć - w przybliżeniu rzecz ujmując:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-03-08 23:13  Odp: [pytanie]Cyjanoakryl a lakierowanie???
Kacper0405   

Dziękuje bardzo, wszystko pięknie wytłumaczone :D

--
Gdyby Bóg postawił na napęd na przód ludzie chodziliby na rękach!!
B M W

 
23-03-08 00:08  Odp: [pytanie]Cyjanoakryl a lakierowanie???
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jest jeszcze jedna sprawa w glutowaniu a mianowicie to, że glut przebarwia karton tak jak napisaliście ale gdy pojedziemy Humbrolem półmatowym to śladu nie będzie gdyż półmat przebarwia karton tak jak glut. Nie trzeba wcale gruntować ale lepiej jest to zrobić bo papier jest plastyczniejszy i wytrzymalszy.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
23-03-08 09:44  Odp: [pytanie]Cyjanoakryl a lakierowanie???
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Oj lepiej jednak na wszelki wypadek zagruntować karton. W przypadku modeli wydanych na cienkim kartonie superglut może przesiąkać na wylot i powodować nieodwracalne odbarwienia. Przekonałem się o tym podczas klejenia DKD III.

--
pozdrawiam
Piotr


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024