FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-02-08 17:25  [nowość: MODELIK 10/08] Niemiecki parowóz wąskotorowy Bn2t z 1904 roku
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Kolejny model kolejowy opracowany przez Janka Kołodzieja – „Kierownika”, tym razem w oznaczeniach kolei niemieckich. Poniżej reprodukcja okładki i zdjęcie sklejonego modelu. Model jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej u wydawcy. Cena detaliczna 24,00 zł.
Więcej informacji o modelu od jutra na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo



--
JOL

 
26-02-08 16:01  Odp: [nowość: MODELIK 10/08] Niemiecki parowóz wąskotorowy Bn2t z 1904 roku
Robson 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Brawo
Własnie takie oryginalne modele lubie najbardziej, oby więcej zaskakujących wycinanek.

--
... próbować i nie poddawać się ...

 
26-02-08 19:49  Odp: [nowość: MODELIK 10/08] Niemiecki parowóz wąskotorowy Bn2t z 1904 roku
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Podziękowania dla wydawcy i projektanta. Więcej napiszę jak dostanę model w łapki.

--


Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

Post zmieniony (26-02-08 20:34)

 
21-03-08 14:27  Odp: [nowość: MODELIK 10/08] Niemiecki parowóz wąskotorowy Bn2t z 1904 roku
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Mam w rękach Parowóz Bn2t Freudenstein i przy okazji kilka pytań do fachowców lub autora modelu:
- Ark 2 modelu - pomiędzy częściami 13c a 17 znajdują się nieoznakowane części (małe prostokąciki na wysokości części nr 24a). Z opisu wnioskuję, że są to elementy nr 15 (szprychy), ale jaką grubością kartonu należy je podkleić ?
- kolorystyka niektórych części zawartych w wycinance (oraz na rysunku zestawieniowym na 2 stronie) nie zgadza się ze zdjęciami gotowego modelu na ostatniej stronie okładki. Wypatrzyłem następujące różnice:
a) Zespół resorów (cz. 33) raz jest czarny a raz czerwony,
b) Dźwignia (cz. 68b) j.w.,
c) Uchwyty (wz. XIX) j.w.,
d) Zespół krzyżulca (cz. 30) raz jest czerwony raz szary,
e) Zasuwy skrzyń węglowych (cz. 72a) raz są szare a raz czerwone.

Proszę o odpowiedź jakie powinny być właściwe kolory, bo zamierzam ten parowóz wykonać malowany i może lekko powiększony, więc i tak i tak będzie on przerysowany i malowany.

Ogólnie model wydany jest ładnie, choć mam dwie uwagi techniczne co do niego:
- nity na modelu zostały zaznaczone jako malutkie kółeczka z wypełnieniem tonalnym z białym w środku - o ile można to jeszcze przeboleć na czarnych elementach to na czerwonych wygląda to trochę śmiesznie,
- strony z kartonu (2, 3, 5 i 6) są na jednym arkuszu złożonym na 4 co spowodowało nieładne zagięcia i zniekształcenia części na górze każdego arkusza - zdecydowanie arkusz ten powinien być ,przed zszyciem, rozcięty na pół i dopiero zszywany, tym bardziej, że byłoby to tylko jedno cięcie na gilotynie.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
21-03-08 16:29  Odp: [nowość: MODELIK 10/08] Niemiecki parowóz wąskotorowy Bn2t z 1904 roku
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Jako wywołany do tablicy odpowiadam ;-) :

Te nieoznakowane części to rzeczywiście szprychy - moja wina. Jakoś mi umknęło. Podklejamy oczywiście kartonem 1mm. Szablon koła taką grubość sugeruje.

Model ze zdjęć był klejony jako surówka i malowany. W tym przypadku nie narzucałem Minikierownikowi kolorystyki. Natomiast kolory w wycinance odpowiadają niemieckiemu opisowi kolorystyki dla parowozu bardzo podobnego - do tego konkretnego, z wycinanki nie zachowały się takie opisy ani kolorowe zdjęcia.
Przy wyborze opcji malowania swojego modelu można też sobie nieco "pofolgować" - zazwyczaj każdy parowóz jest malowany przez załogę tym co jest pod ręką, a dotyczy to szczególnie wnętrza. Z zewnątrz niemal zawsze jest malowany według przyjętej dla danego właściciela lub zarządu kolorystyki.

Nity - ten "środkowy" kolor nie jest zupełnie biały. W Corelu wygląda to dobrze. Przy trawieniu klisz natomiast maszyneria nieco to przekontrastowuje. Pomyślimy co robić by w przyszłości wyglądało to lepiej.

Po pełnym rozruchu drukarni "Modelika" zanikną też problemy z cięciem i gięciem arkuszy modelu.

 
21-03-08 19:45  Odp: [nowość: MODELIK 10/08] Niemiecki parowóz wąskotorowy Bn2t z 1904 roku
Kacper0405   

Witam!

Jak nigdy nie interesowałem sie parowozami tak te wąskotorówki Modelika to coś pięknego :D

Pozdrawiam, Kacper

--
Gdyby Bóg postawił na napęd na przód ludzie chodziliby na rękach!!
B M W

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024