FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
19-03-08 23:43  [free models] proste kartonowe figurki do rozgrywek strategicznych
juhasov 

 

http://www.juniorgeneral.org/ww2.htm

Warto zaglądnąć, chociażby dlatego że jest tego cała masa. Różna tematyka, scenerie i wszystko co do prostych rozgrywek może sie przydać.

 
21-03-08 06:02  Odp: [FREE MODELS] PROSTE KARTONOWE FIGURKI DO ROZGRYWEK STRATEGICZNYCH
OLO   

Mnie tylko zastanawia skąd u Rosjan shermany ...
http://www.juniorgeneral.org/donated/krein/ww2sovTank.gif

 
21-03-08 07:26  Odp: [FREE MODELS] PROSTE KARTONOWE FIGURKI DO ROZGRYWEK STRATEGICZNYCH
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Tak na początek http://pl.wikipedia.org/wiki/Lend-Lease_Act. Rosjanie w latach 1941-1945 używali masę amerykańskiego sprzętu, ich najlepsi piloci latali na P 39 Aircobra czy P 40 itd.

--
Fanatyk Kartonu

 
22-03-08 15:40  Odp: [free models] proste kartonowe figurki do rozgrywek strategicznych
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Najlepszy jest ten Polski snajperw 1939:) Ciekaw z kad taki pomysl?

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
23-03-08 11:48  Odp: [free models] proste kartonowe figurki do rozgrywek strategicznych
leetomek 



Na Forum:
Galerie - 1
 

zdziwiłbyś się bo sprzęt amerykański był też w Polskiej armii ludowej :D np. motory Harley Davidson albo Half-tracki

 
23-03-08 12:51  Odp: [free models] proste kartonowe figurki do rozgrywek strategicznych
freeze   

leetomek i Przemek, ja ostatnio w programie "Legendy PRL-U" uslyszałem ,że Jeepy Wilisa zostały oddane Polakom po II WŚ.Nie tylko WP dostało sprzęt od Amerykanów i Rosjan,Dziadek mi powiedział ,że w okolicznej OSP w latach 60-tych służyly Fordy półciężarówki aż do początku lat osiemdziesiątych , które też zostawili nam Amerykanie.

--




Post zmieniony (23-03-08 12:54)

 
23-03-08 12:58  Odp: [free models] proste kartonowe figurki do rozgrywek strategicznych
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

A propos półciężarówek Forda - to nie były aby Fordy brytyjskie? Swoją drogą, mam instrukcję warsztatową właśnie brytyjskich zakładów Forda dla typu W.O.T.2, z 1945, z pieczęciami UNRR-y - dostarczoną niedługo po wojnie do warsztatów samochodowych w Kaliszu...
Ale na ten temat można by założyć nowy wątek w Cafe, Pojazdach albo Innych, bo tu stanowczo za bardzo zeszliśmy z tematu :-)
--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (23-03-08 13:02)

 
23-03-08 13:07  Odp: [free models] proste kartonowe figurki do rozgrywek strategicznych
freeze   

Właśnie założyłem temat o podobnej tematyce w odpowiednim dziale. :---)))ZAPRASZAM !
--




Post zmieniony (24-03-08 12:45)

 
26-03-08 13:14  Odp: [free models] proste kartonowe figurki do rozgrywek strategicznych
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Ja tu mowie o polskich snajperach w 1939 roku!!

Z tego co wiem w 1939 roku na stanie naszej armi bylo ok 190 karabinow snajpeskich wiec sie zastanawiam z kad autorzy wiedzieli o takiej skromnej ilosc no chyba ze to przypadek.

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
26-03-08 13:37  Odp: [free models] proste kartonowe figurki do rozgrywek strategicznych
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

SKĄD pomysł ? Może i przypadek, w grach strategicznych obie strony konfliktu raczej powinny mieć równomierny rozkład sił. Co to za radocha zagrać super armią przeciw jaskiniowcom. ;-)

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024