FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
30-03-08 23:32  Odp: [Zapowiedź] WAK 3/08 - Radziecki czołg średni T-28 - skala 1:25
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Szablony drutów są na drugim arkuszu z częściami gąsienic.
Szekle i liny można wykonać wg nas z rysunków montażowych, są dość szczegółowo tam pokazane.

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
31-03-08 00:12  Odp: [Zapowiedź] WAK 3/08 - Radziecki czołg średni T-28 - skala 1:25
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Szablony drutów znalazłem, chodziło mi raczej o liny holownicze. Rysunki są w miarę dokładne, ale wykonanie w/g nich lin i szekli będzie trochę na oko, a to trochę nie przystaje do dobrego ( mam nadzieję ) projektu.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
31-03-08 08:04  Odp: [Zapowiedź] WAK 3/08 - Radziecki czołg średni T-28 - skala 1:25
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Części oznaczone czerwoną gwiazdką, gwiazdkami (123, 124) są opisane w tekscie. Zamiast pogrubienia do 0,5 lub 1 mm należy je nakleić na taki karton aby w sumie otrzymać 0,7 , 1,2 mm. Tego wymagała konstrukcja kół nośnych. Jesli chodzi o linę to jest pokazane na rysunku zestawieniowym skąd dokąd ona biegnie i chyba najlepsze rezultaty będzie można otrzymać mierząc potrzebną jej długość jej długość po ukończeniu modelu. W razie innych wątpliwości proszę pytać, chętnie wyjaśnię co będzie można. Pozdrawiam Roman.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
31-03-08 22:45  Odp: [Zapowiedź] WAK 3/08 - Radziecki czołg średni T-28 - skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Przyznam szczerze, że po "Komsomolcu" i Pzkpfw 35(t) miałem pewne obawy odnośnie kolorystyki modelu. Na szczęście w T-28 jak dla mnie wszystko jest w porządku - oliwkowy odcień zieleni jest bardzo fajny a i cieniowanie i inne ślady eksploatacji wyglądają ciekawie.

Czołg T-28 był projektem spod znaku ZSRR, ale Rosjanie nie byli by sobą, gdyby czegoś nie zerżnęli z innej konstrukcji:-) Konstrukcja kół nośnych była kopią tej z niemieckich czołgów wielowieżowych Grosstraktor, testowanych w ramach projektu "Kama" na poligonie w pobliżu Kazania. (Ciekawy artykuł o niemieckich czołgach znajduje się w najnowszysm "Poligonie" - polecam zainteresowanym).

A propos modelu - Romanie - pomysł na wytłoczenie gwiazdy i dwóch innych elementów na górnej płycie wieży głównej jest naprawde rewelacyjny:-) Mam tylko nadzieję, że nie będzie nic brakować po bokach, gdy się ją dociśnie do części 192...:-) Jednak najbardziej mnie martwi, że te dwa boczne, wytłoczone elementy, będą utrudniały montaż górnych wizjerów. W modelu testowym jak widzę tego patentu nie sprawdziłeś chyba. Pomysł z wytłoczeniami został zrealizowany na końcu?

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-04-08 09:33  Odp: [Zapowiedź] WAK 3/08 - Radziecki czołg średni T-28 - skala 1:25
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Stug dzięki za dobrą opinię o modelu. Zapewniam Cię, że wszystkie elementy zostały
przetestowane w wersji próbnej, niektóre nawet kilkakrotnie i dopiero wtedy włączone do projektu.
Myslę że na tym zdjęciu bez lampy widać wytłoczenia.
Gdy się użyje kleju BCG lub sliny do zmiękczenia kartonu to on zwiększa swe wymiary i dlatego nie zabiera materiału z sąsiedztwa.
Oczywiście namoczyć trzeba tylko obszar pod wytłoczeniem.
Peryskopy wchodzą pomiędzy wytłoczenia na płaską część wieży. Pozdrawiam i życzę zadowolenia z budowy.


--
Pozdrawiam.
-----------------

 
01-04-08 09:57  Odp: [Zapowiedź] WAK 3/08 - Radziecki czołg średni T-28 - skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Dzięki za te zdjęcie Roman - widocznie mój starczy wzrok nie rejestruje już pewnych subtelności:-) Moje obawy prysły więc jak bańka mydlana:-)
A ze swej strony życzę Ci więcej tak fajnych pancernych projektów:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-04-08 15:41  Odp: [Zapowiedź] WAK 3/08 - Radziecki czołg średni T-28 - skala 1:25
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


A ja ciągle mam nadzieję obejrzenia tego modelu w ktorymś z rzeszowskich empików czy innych saloników prasowych, o sklepie modelarskim nie wspomiawszy. Jestem bardzo ciekawy jak wyszedł w druku, i mam cichą nadzieję popełnić tę wielką maszynę w chwilach wolnych od projektów :)

Tak sobie właśnie przypomniałem o podobnym wydaniu Renowa Model - czy ktoś wie czy ukazał się u nich T-28? Bo cisza się zrobiła....

 
01-04-08 15:48  Odp: [Zapowiedź] WAK 3/08 - Radziecki czołg średni T-28 - skala 1:25
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

T-28 zapowiadany był przez Draf Model

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
01-04-08 17:12  Odp: [Zapowiedź] WAK 3/08 - Radziecki czołg średni T-28 - skala 1:25
Grzesio   

Czołg T-28 był projektem spod znaku ZSRR, ale Rosjanie nie byli by sobą, gdyby czegoś nie zerżnęli z innej konstrukcji:-) Konstrukcja kół nośnych była kopią tej z niemieckich czołgów wielowieżowych Grosstraktor, testowanych w ramach projektu "Kama" na poligonie w pobliżu Kazania.

Przede wszystkim warto zauważyć, że cały T-28 był niejako zerżnięty - był naśladownictwem 16-tonowego vickersa A6, na którego ZSRR miał wielki apetyt, ale w przeciwieństwie do czołgów 6- i 12-tonowych Anglicy zdecydowanie odmówili jego sprzedaży.
Poza podwoziem zagraniczną proweniencją mogła się też w T-28 wylegitymować transmisja i układ chłodzenia.

Pzdr

Grzesiu

 
01-04-08 22:34  Odp: [Zapowiedź] WAK 3/08 - Radziecki czołg średni T-28 - skala 1:25
Adam - Octusek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jeśli chodzi o T-28 z DrafModelu - to z tego co wiem będzie za kilkanaście dni.

Troszkę mnie zaskoczyło to pogrubianie elementów do danej grubości - po pierwsze bardzo trudno kupić tekturkę 0,8 mm by razem z naklejoną częścią dało to 1 mm - trzeba kombinować. Po drugie nie ma właściwie różnicy między podklejaniem części bristolem a pogrubianiem jej do 0,5 mm (część na bristolu ma 0,47 mm - przed chwilką zmierzyłem suwmiarką ;). No ale nie wiadomo jaką tolerancję na błąd w grubości ma na przykład układ jezdny - więc trzeba pogrubiać ;)

Mimo tego naprawdę piękny model i mam nadzieję, że przyniesie dużo radości sklejającym :)

--
--------
Loading sygnature.............................99%

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024