FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
07-03-08 11:13  Odp: [WZNOWIENIE] Shokaku?
siedem   

Temat niezwykle trudny, ale podobnie jak Ise "arcyciekawy".

Zamiast się śmiać, lepiej sklejać (też muszę zacząć swojego Shokaku) :)

Pozdrawiam Marcin

 
07-03-08 11:23  Odp: [WZNOWIENIE] Shokaku?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cloudwalker "Myślę, że każdy po paru latach przeglądania zakładki 'modele kartonowe' - zresztą nie tylko tej - na allegro ma wyrobione zdanie co do niektórych procederów stosowanych przez niektórych sprzedawców, którym zależy tylko na tym żeby kupującego zrobić w przysłowiowego konia. Czasami wręcz bezczelnie przeginają pałę, ale to się na nich odbija - jeden model widnieje na allegro przez 5, 6 miesięcy. Mimo to twardo stoją - opcja 'kup teraz' i do przodu ;) Jak widać doświadczenie nie każdego uczy, że jeżeli coś jest warte określoną sumę pieniędzy, to nikt przecież nie da więcej pieniędzy za 'to' (model, książkę, część rowerową etc etc). I tylko polowanie na jelenia może usprawiedliwić (sic!) 'sztuczne' podbijanie ceny (a nuż się jakiś znajdzie?)."

To są aukcje, całkowicie dobrowolne. Nie wiem skąd w tu słowa "przeginają pałe", "beszczelnie".
Chcą osiągnąć jak najwyższą cenę. Ktoś kupi, jego problem. Nikt nie zmusza. Nie sprzedadzą, to problem sprzedającego. Nikt do nikogo nie zmusza. Przeciez to nie aukcje charytatywne, nic dziwnego że chcą wyciągnąć kase...

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
07-03-08 13:45  Odp: [WZNOWIENIE] Shokaku?
cloudwalker 

 - 0

Łosiu, oczywiście że nikt nikogo nie zmusza, nie o to mi chodziło.
Zastanawia mnie raczej postawa tych sprzedających właśnie, którzy chcą osiągnąć dwukrotnie, albo nawet chwilami czterokrotną wartość przedmiotu (mając na uwadze ceny, po których dana 'rzecz' chodzi. Wiadomo, nie mój biznes. Ale myślę, że znalazłby się chętny na Miga-29 z Designu za 50 złotych, a nie za 99,a w opcji 'kup teraz' za 199 zł. I tyle.

'nic dziwnego że chcą wyciągnąć kase...' wydaje mi się, że jest pewna różnica pomiędzy uczciwą transakcją, a wyciąganiem kasy od kogoś.

I na koniec oczywiście wszystko sprowadza się do stwierdzenia 'nikt nie zmusza, chcesz - to kupuj, nie chcesz - nie kupuj'. Proste? Nie zawsze. :)

pozdrawiam

Michał

 
07-03-08 14:44  Odp: [WZNOWIENIE] Shokaku?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Najpierw zdefiniuj uczciwą transakcje.
To taka w której towar nie jest trefny (kradziony, ukryte wady, czy wogóle fakt posiadania towaru), a kupujący ma kase którą zadeklarował.
Ale za wysoka cena to nieuczciwość?? To prawo popytu-podaży tu działa. Jak wycenia swoją wycinanke na tyle to jego sprawa. Może ma sentyment do niej, np dostał na walentynki od ukochanej :-)
Co innego gdyby był monopolistą, albo wciskał kit że "najtaniej na świecie". Wycenił, wystawił, sprzeda czy nie to inna sprawa.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
07-03-08 15:45  Odp: [WZNOWIENIE] Shokaku?
cloudwalker 

 - 0

Oczywiście, to są cechy uczciwej transakcji.
Ale dlaczego ktoś wystawia Shokaku po 115 zł, GPM w antykwariacie co prawda, i pewnie z delikatnie sfatygowaną okładką - ale mimo wszystko - za 125, a ktoś za 200 zł?
Piszesz, że 'To prawo popytu-podaży tu działa.' - chyba właśnie nie działa, skoro jedna ze stron nie funkcjonuje według tego prawa, nie reaguje na nie :) Nie jestem specem od ekonomii, ale jak ktoś chce coś sprzedać, to musi coś zrobić w tym kierunku. Jedyną drogą jest w tym akurat przypadku -moim zdaniem - obniżenie ceny. Jeśli takie coś nie ma miejsca, to jak inaczej myśleć o takim Sprzedawcy?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024