FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
27-02-08 16:18  Odp: [technika]formowanie poszyć.
Wojteczek   

Szanowny QN,

Gięcie papieru zależy głównie od:

1) gatunku - z tym bywa różnie - często kiepsko,

2) tego czy następuje wzdłuż lub prostopadle do włókien czy jakoś najczęściej
pośrednio. Lepszy papier - mniejsza włóknistość.

Ogólnie nie zalecam zwijania np masztów itp wyczynów.

Załamania można w dużym stopniu zniwelować przez wygładzanie od strony zadrukowanej po nałożeniu na wałeczek na którym zwijano - po solidnym użyciu "śliny
modelarskiej" (dobrze mieć ślinotok). trzeba mieć lekka rękę i przewidywać malowanie.

Nie pisałbym, ale widzę spore zainteresowanie tym wątkiem o którym niestety zdania
nie zmieniłem.

WJK

 
27-02-08 19:34  Odp: [technika]formowanie poszyć.
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Olek na użycie funcji "szukaj" nie masz czasu, ale na śledzenie wątku to już masz? Szanuj czas innych on też jest cenny.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
27-02-08 20:05  Odp: [technika]formowanie poszyć.
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Co ma tutaj szacunek do czasu innych? No c'mon. Nie chcesz, nie zaglądasz, nie odpowiadasz... Proste moim zdaniem. Nie dajmy się zwariować i nie bądźmy tacy delikatni.

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
27-02-08 22:29  Odp: [technika]formowanie poszyć.
mrymacki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Kwiatek, czas innych naprawdę jest cenny. Specjalnie dla Ciebie pozycja z cennika skoro bronisz autora wątku:
1 robocza godzina mojego czasu prywatnego do wynajęcia kosztuje 150 zł brutto na umowę zlecenie lub umowę o dzieło, w tym czasie mogę wszystko wyjaśniać, pokazywać i tłumaczyć rzeczy, których inni nie mają czasu znaleźć. Oprócz porad modelarskich w tej cenie i wykupionych godzinach otrzymasz poradę na temat zarządzania firmą i wdrażania oprogramowania klasy ERP/MRPII. Możemy przeskakiwać z tematu na temat na życzenie, jestem elastyczny.
Pozdrawiam i życzę poważnych przemyśleń na temat czasu, a także kosztów z nim związanych.

Michał

 
27-02-08 23:02  Odp: [technika]formowanie poszyć.
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Daruj sobie nutkę ironii, bo rzecz rozbija się o kluczowe pytanie: skoro nie chcesz, uważasz, że nie masz na to czasu, to z jakiej zaglądasz do tego tematu? Mało tego, dlaczego decydujesz się, mimo chronicznego braku sekund, minut i godzin, na pisanie postu, w którym wyrzucasz autorowi, że jego temat marnuje Twój cenny czas? Ja tutaj nie potrafię skojarzyć faktów na tyle, aby móc otrzymać jakąkolwiek klarowną i tłumaczącą ów proceder odpowiedź.

Tak samo można przytoczyć przykład kupca, jego lichego towaru i klienta na towar narzekającego, jego wytrzymałość podważającego i cenę negującego. Mimo to, ów pan klient - co prawda z wielkim oburzeniem, a i chyba przymusem [wewnętrznym rzec jasna, no bo kraj to wolny, a i kupujący wolę nieskrępowaną ma] - towar zakupić się decyduje. Rodzi się zatem w mej głowie pytań seria: dlaczego? jaki w tym sens? Gdzież tu logika się podziała? Poszła na zatracenie, pod ciężarem narzekania pewnie.

Z wyrazami głębokiego i nieukrywanego szacunku dla Ciebie oraz czasu Twego,
Kwiat - póki co, z czasem problemów aż tak wielkich nie mający, a i niezbyt na nim zarabiający.

--

Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

Post zmieniony (27-02-08 23:03)

 
27-02-08 23:20  Odp: [technika]formowanie poszyć.
mrymacki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Kwiatek to nie była ironia tylko stwierdzenie faktu; nie zawsze człowiek zarabia; to w Twojej odpowiedzi jest ironia, nie w mojej, ja zarabianie pieniędzy traktuję baaardzo poważnie, po prostu dałem odpowiedź na wpis autora wątku, który jest conajmniej bezczelny. Odpisałem Tobie bo byłeś ostatni i go bronisz, a cenę podałem bo skoro jest popyt to służę podażą.
Jeszcze jedno, czy ja napisałem, że nie mam czasu? Nie mogę tego znaleźć, przeoczyłem coś? - to jest ironia.
Nie chodzi mi o to, że ktoś pomógł w tym wątku, sam posłużę niebawem wyjaśnieniami i pomocą jak tylko zrobię kilka zdjęć, żeby było jasne o czym piszę.
Na koniec stare powiedzenie:
"Nie masz czasu, to kup sobie wózek zawczasu"

P.S. Wojteczek mamy podobne odczucia co do autora wątku



Post zmieniony (27-02-08 23:22)

 
28-02-08 06:35  Odp: [technika]formowanie poszyć.
AT-ST vel. Jacek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Taaa - jak zwykle, ludzie - idźcie w końcu kleić bo Wam się czas skończy...
Ten temat obrazuje nastawienie ludzi ostatnimi czasy jakieś takie...

A co do pytania Olka - zwijanie - na krawędzi stołu, parapetu etc. mniejsze detale na pędzelkach, trzonkach skalpeli , z odrobiną wody - wystarczy ów trzonek zanurzyc w wodzie na chwilkę
- tłoczenie wszelkiej maści na podkładce od myszki - ( odwrotna strona) tym co pasuje kształtem - czyli duzymi kulkami od łożysk, końcówkami pędzli, rączkami śrubokrętów i tym podobne - wszystkie te techniki i tak trzeba samemu wypróbować, sam opis nic nie jest wart.

pozdrawiam - Jacek

--
UCZESTNIK PROJEKTU łSM - USS MISSOURI 1/100

 
28-02-08 10:01  Odp: [technika]formowanie poszyć.
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Witam.
Ostatnio przeglądam sobie to forum i tak sie zastanawiam co sie tu dzieje?!
Ludziom zaczyna wszystko przeszkadzać! Bo ktoś nowy zadał "głupie" pytanie.
Po to jest to forum żeby ktoś na pytanie odpowiedział!
Mi samemu pytanie wydało sie trochę śmieszne ale są tacy którzy bez problemu odpowiedzą i wyjaśnią co i jak, bo przecież o to chodzi!
A tym co pytanie sie nie podoba to po co o tym pisać i wszczynać niepotrzebne słowne sprzeczki...
Pozdrawiam- Kłosek.

 
29-02-08 00:16  Odp: [technika]formowanie poszyć.
empak 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ja właśnie dlatego udzielam się na forum amerykańskim bo tam nie ma głupich pytań
i nie spotkałem się z sytuacją aby ktoś kogoś "opieprzył", że nie szanuje czasu innych.

To jest forum dotyczące naszego hobby czyli sposobu spędzania WOLNEGO czasu.
Dla wielu samo czytanie tego forum jest sposobem na spędzanie WOLNEGO czasu.
Po co więc pisać, że ktoś marnuje czyjś czas. Wszyscy jesteśmy tu tylko dla przyjemności
aby dowiedzieć się od innych na temat naszego ulubionego hobby i/lub przekazać
innym swoją wiedzę.

Jeśli zaś chodzi o sensowność samego wątku to wcale mi się nie wydaje aby był on
banalny. Łatwo można znaleźć (nawet używając funkcji szukaj) proste sposoby na
proste kształtowanie papieru (zrobienie rurki lub wygięcie części w łuk). Jednak formowanie
poszyć to zupełnie inna sprawa bo wygięcia muszą zwykle być w dwóch lub więcej
płaszczyznach (jeśli chcemy być wierni oryginałowi) a to już zupełnie inna bajka.

Generalnie modelarstwo kartonowe składa się z trzech operacji: wycinanie,
kształtowanie papieru, klejenie. Każdy z tych tematów byłby obśmiany jeśli ktoś
odważyłby się założyć taki wątek. A prawda jest chyba taka, że w tych obszarach
nigdy nie da się powiedzieć za dużo. Niech mi ktoś powie np. jak to się dzieje,
że niektórzy potrafią wycinać z większą dokładnością niż ploter laserowy, kształtować
części wygięte w wielu płaszczyznach o dokładności i czystości klejenia nie wspominając.

--

Pozdrawiam

Michał
Ambrose, HMS Dreadnought


Post zmieniony (29-02-08 00:17)

 
29-02-08 00:52  Odp: [technika]formowanie poszyć.
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

A ja bym jeszcze dodał, że użycie funkcji szukaj wcale wszystkiego nie załatwi. W ten sposób przecież się zatrzymamy w rozwoju. Czyżby już wszystko było wyjaśnione i opisane, czy nie ma nowych ludzi z nowymi sposobami na wykonanie takiej czynności jak kształtowanie papieru???. W takim razie pytam - czy forum służy do naszego wspólnego rozwoju, czy jak ostatnio można zauważyć - do kłótni?.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024