FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
24-02-08 17:30  [nowość: MODELIK 14/08] Samochód pancerny STAGHOUND Mk.I
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nowy model opracowany od podstaw przez Jerzego Janukowicza głównie na podstawie świetnego modelu plastikowego ITALERI, jaki niedawno pojawił się na rynku. Model plastikowy + zamieszczona wewnątrz broszurka z licznymi zdjęciami oryginału + dodatkowe materiały autora umożliwiły opracowanie bardzo szczegółowego modelu zawierającego pełne wnętrze kadłuba i wieży, silnik itp. Model w polskim malowaniu „Dzielny” - Polskiego 2 Korpusu we Włoszech. Lekko „waloryzowany”. Poniżej reprodukcja okładki. Zdjęcie „surówki” dołączę prawdopodobnie jutro. Model jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej u wydawcy. Cena detaliczna 30,00 zł.
Więcej informacji o modelu od jutra na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo


--
JOL

 
24-02-08 19:04  Odp: [nowość: MODELIK 14/08] Samochód pancerny STAGHOUND Mk.I
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Super!

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
24-02-08 21:17  Odp: [nowość: MODELIK 14/08] Samochód pancerny STAGHOUND Mk.I
Krzysiek D. 

 

Mocne te Modelikowe nowości.

 
24-02-08 21:41  Odp: [nowość: MODELIK 14/08] Samochód pancerny STAGHOUND Mk.I
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

I to jest to na co od dawna czekałem :) i jeszcze taka cena! nic tylko brać :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
25-02-08 01:13  Odp: [nowość: MODELIK 14/08] Samochód pancerny STAGHOUND Mk.I
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Ooooo ! Bardzo miła niespodzianka. Koniec polowania na starsze opracowanie.

Pozdrawiam

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
25-02-08 22:59  Odp: [nowość: MODELIK 14/08] Samochód pancerny STAGHOUND Mk.I
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Szczere gratuluję Wydawcy za wysyp pomysłów!
"Japończyka" kupię bo będzie to 4 do mojej kolekcji pancerki tego kraju z czego 2 już zrobione. A Staghounda będę podziwiał jak inni robią bo u mnie już stoi na półce jego "starszy brat" z dawniejszego wydania w tych samych barwach.
Super jest i tak trzymać!!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
02-04-08 13:50  Odp: [nowość: MODELIK 14/08] Samochód pancerny STAGHOUND Mk.I
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam!

Chciałbym zaprezentować zdjęcia prototypu-surówki najnowszego wydania Modelika (nr.14/08). Jest to obecnie mój najnowszy (wydany) projekt, który powstał na specjalne zamówienie tego właśnie wydawnictwa.

Pare słów o wycinance: Model jest przeznaczony dla zaawansowanych modelarzy, głównie ze względu na dużą liczbę małych części oraz elementy, które mogą sprawić trudność w wykonaniu. Model można skleić z pełnym wnętrzem przedziału załogowego, silnikowego oraz wyposażeniem wieży wraz z koszem. Opcjonalnie można wogóle nie wykonywać wnętrza - ułatwi w tym odrębna numeracja części (elementy
wnętrza przedziału załogowego mają przedrostek 'A' przed nr części; przedział silnikowy - 'B' itp. Nie wykonując wnętrza można po prostu pominąć te części. Dodatkowo postanowiłem wprowadzić w swoich projektach nieco nowych rzeczy jak "lekka waloryzacja" czy miejsca przyklejeń części wypełnione nie białym kolorem, lecz nieco jaśniejszym od otaczającego go koloru - w razie niedokładnego przyklejenia części, nie będzie wystawał biały kolor. Niestety, w tym projekcie zapas koloru już się nie zmieścił do arkuszy.

Wycinanka zawiera 4 arkusze kartonowe z elementami kolorowymi, 8 arkuszy kartonowych z częściami szarymi, 1 stronę z rysem historycznym pojazdu, 2 strony z opisem budowy modelu oraz 8 kartek z rysunkami montażowymi, których jest ponad 100.

Dodatkowo model zawiera:
- kompletne wyposażenie przedziału silnikowego;
- całkowite ukompletowanie wnętrza pojazdu i wieży;
- obracającą się wieżę i ruchome działko
- otwierane włazy i luki pojazdu;
- obracające się wszystkie koła;
- skręcane koła przednie
- otwierane boczne zasobniki
- otwierane przednie klapy okien i wizjerów

Zatem nie przedłużając, zapraszam do oglądania serii zdjęć. Czekam również na komentarze i krytykę.















Dodatkowo prezentuję fragmenty arkuszy z częściami kolorowymi oraz wybrane arksze z instrukcji:






Pozdrawiam!

 
02-04-08 14:30  Odp: [nowość: MODELIK 14/08] Samochód pancerny STAGHOUND Mk.I
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Świetny model! Chyba się nie oprę :)

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
02-04-08 16:23  Odp: [nowość: MODELIK 14/08] Samochód pancerny STAGHOUND Mk.I
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Dziś byłem po szkole w sklepie modelarskim i właśnie wygrzebałem ten model... patrzę na autora, znany jakiś. Tylko za cholerę nie potrafiłem skojarzyć kiedy oni go wydali, przecież na forum nigdy nic o nim nie było, a na stronie Modelika też jakoś nie pamiętam, abym coś podobnego widział...

Jedno jest pewne - Modelik zaczyna ubarwiać swoje modele śladami eksploatacji i to jest zmiana na plus. Graficznie nie można mieć zastrzeżeń.

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
02-04-08 16:30  Odp: [nowość: MODELIK 14/08] Samochód pancerny STAGHOUND Mk.I
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Również przeglądałem w sklepie - świetny druk, bardzo ładne kolory. Opracowanie też wygląda extra - tylko kupować!

Kwiatek - wątek ten jest z 24 lutego :-)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024