FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-02-08 17:22  [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Kontynuując serię modeli polskich samochodów tym razem proponujemy symbol początków naszej powojennej motoryzacji – „Warszawę”, produkowaną na licencji rosyjskiej „Pobiedy”. Ze względu na obłe kształty model był bardzo trudny do opracowania i niewątpliwie nie będzie łatwy do sklejenia, tym bardziej, że autor uwzględnił wnętrze pojazdu i silnik pod otwieraną maską. Najbardziej doświadczeni modelarze mogą się dodatkowo pokusić o otwierane drzwi (wersja osobowa). Uprzedzając ponowne uwagi w stylu „model Warszawo-podobny” przypominam, że jest to model kartonowy.
Poniżej reprodukcje okładek i zdjęcia (nie najlepiej niestety) sklejonych „surówek” obu modeli. Kolory w wycinance są takie jak na okładkach. Oba modele są już dostępne w sprzedaży wysyłkowej u wydawcy. Ceny odpowiednio: 21,00 i 18,00 złotych.
Więcej informacji o modelach od jutra na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo





--
JOL

 
24-02-08 17:37  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Kto jest autorem ? Bo nie wiem czy się cieszyć czy płakać ;]

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
24-02-08 17:52  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Panowie dajcie sobie spokój z tymi karykaturami polskiej myśli technicznej, zacznijcie może jakieś Golfy wydawać, nie będzie mi przynajmniej żal na to patrzeć :-((

A poza tym bez komentarza...

--

Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI




Post zmieniony (24-02-08 17:54)

 
24-02-08 18:53  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
Q22Q   

Witam, hehehe ładny crash-test ;-) Nie są takie złe ;-)

Pozdrawiam Grzegorz

--

 
24-02-08 19:01  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Ja rozumiem, że model trudny do zaprojektowania, ale nikt mnie nie przekona, że nie dało się POPRAWNIE zaprojektować linii dachu i wielkość okien. Dla tych co nie wiedzą jak wygląda oryginał: http://www.polskie-auta.pl/ . Co do pick-up`a to według mojej wiedzy model 201 był produkowany od 1959 roku.

--
..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
24-02-08 19:56  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
Seweryn 

 

Autorem chyba jest podobnie jak Nysy Aviator. Te "modele" powinny być za free do ściagniecia ze strony Modelika...

--
Seweryn

 
24-02-08 20:01  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Panowie jak ktoś umie lepiej zapraszam do deski kreślarskiej lub komputera i pokażcie na co was stać. Biadolić każdy może ale zrobić coś to nie. Dla mnie modele są super chyle czoła przed Aviatorem

IN-NY Dom Kultury Ruda Ślaska

Post zmieniony (24-02-08 20:15)

 
24-02-08 20:06  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
VVitek 

 

Super modele!! Gratulacje dla autora!! Można prosić o zdjęcie któregoś z arkuszy z częściami?

Fajnie by było gdyby można było kupować modele w wersji elektronicznej. Cena o połowe mniejsza i model do samodzielnego wydruku, płatnośc np przelewem lub sms-em. Napewno wiele osób by na to poszło =)
PS. czekam z niecierpliwością na następne modele polskiej myśli technicznej



Post zmieniony (24-02-08 20:06)

 
24-02-08 20:37  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Tofiki - a znasz takie powiedzenia " Jeśli nie potrafisz nie pchaj się na afisz" to tytułem komentarz odnośnie Twojego posta i polecam odwiedzić okulistę w celu dobrania właściwych szkieł korekcyjnych żeby porównać to "coś" nazwane przez autora Warszawą z rzeczywistością.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
24-02-08 20:41  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Każe ktos kupowac?
Niska sprzedawalnosc chyba bedzie odpowiednim batem, nie? ;)
Chociaz mi sie samochodziki podobają
Pozdrawiam

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
24-02-08 20:44  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Jak potrafisz lepiej to podziel sie swoimi zdolnościami z bracią modelarską a nie krytykuj. Tak to każdy potrafi z zrobić coś to dwie lewe rączki

 
24-02-08 20:51  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Korsarz , skoro wydawca po raz kolejny wydaje auta z serii polska motoryzacja, to sprzedaż zapewne jest niezła . ;-)

Ale pytanie napisałeś dobre, nikt nie zmusza do kupna.

Ceva, ja jestem całkowitym laikiem samochodowym i nie widzę żadnej różnicy między modelem a autem. Mimo to do okulisty nie pójdę. ;-) Modelu też nie kupię, bo przymusu nie ma.

--


 
24-02-08 21:39  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Porażka:( Uwielbiam te samochody, ale tego nie kupię.

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
24-02-08 21:40  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

A mi sie bardzo podoba pomysł z wydawaniem modeli polskich aut, najbardziej nie mogę sie doczekać aż pojawi się "duży fiat", poza tym mam nadzieje że samochody, które nie weszły nigdy do produkcji też sie ukażą:-)

--

 
24-02-08 21:41  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Odezwę się po raz ostatni w tym temacie.
Dlaczego jak jest wydawane np Fuso to "fachowcy" i "znawcy" potrafią policzyć brak np. jednego bulaja w obiekcie którego na oczy nie widzieli, a nie potrafią odróżnić kartonowego bohomaza od rzeczywistego obiektu stojącego dajmy na to w Muzeum Techniki?
Panowie trochę więcej konsekwencji w obserwacji świata.

A co do zakupu tych modeli ( i innych z tej samej karykaturalnej linii wydawniczej ) to jest oczywiste że nie kupię i nie skleję, bo żeby zobaczyć jakąś abstrakcję to wolę obejrzeć np. wystawę sztuki nowoczesnej lub jakiegoś Picassa.

I jeszcze ponowię prośbę do wydawcy i autora, dajcie sobie Panowie na wstrzymanie i przestańcie wciskać kaszanę.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
24-02-08 22:39  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Garbuska może i nie jest zbyt podobna do oryginału, ale pick-up już w miarę. Na pewno pas przedni jest zbyt kanciasty - to, od razu, rzuciło mi się się w oko. No cóż. Prawda jest jednak taka, że się znajdą tacy, którzy ten model skleją i będą zadowoleni.
Druga sprawa jest taka, że nie można od razu wieszać psów na autorze tylko na podstawie niezbyt udolnie sklejonej surówki. Pamiętajmy, że i on rozwija się twórczo(tak jak każdy modelarz). Dopiero czas pokaże, czy robota, którą wykonał była dobra, czy nie.
To było moje odczucie obiektywne, natomiast moje odczucie subiektywne wygląda tak, że zgadzam się na razie z Cevą, choć w sposób nie aż tak dosadny. Zdanie może zmienię, ale tylko wtedy, kiedy zobaczę sklejony model.

--

Syn ciężkostrawny.

Post zmieniony (25-02-08 17:57)

 
25-02-08 03:05  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5


Łykam obie wersje.

Dobrze że olałem biadolenia przy żuku i sklejam go sobie, dla chcącego nic trudnego by skorygować albo dodać coś od siebie do opracowania.
Grunt że jest jakaś baza wyjściowa do działania i za to dziękuję autorowi.

Pozdrawiam

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
25-02-08 14:36  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

wisa
24-02-08 20:58

> O k...a :)

Wisa, dostajesz ode mnie karteczkę za niecenzuralne słownictwo. Pomimo kropek, bo to przecież jednoznaczne jest.
-> regulamin

--

 
25-02-08 17:21  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

O kurka wodna! Ale fajne modeliki - tylko czekać aż ktoś zrobi relację aby wyszło w praniu co to jest. pozdrawiam!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
25-02-08 19:51  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Yamato23 regulamin jest oczywiście dla wszystkich, ale czy Ty również dostrzegasz w "..." jakieś wulgaryzmy ?? Moim zdaniem żółta kartka to wielkie nadużycie. Przecież to co napisał Wisa jest zgodne z prawem. Nawet w TV jak leci jakieś niedozwolone słowo to zmieniają na "piiii" i jakoś to nikomu nie przeszkadza.

Moim zdaniem danie żółtej kartki Wisie również narusza regulamin (pkt 6a), bo naruszono tym jego prawo do wypowiedzi. Solidaryzuję się z Kolegą Witkiem.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
25-02-08 19:51  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

No cóż. Po tej "burzy" może i ja dodam kilka słów. Przyjmuję z pokorą Waszą krytykę i zapewne wielu z Was ma rację ale... Jeśli ktoś z Was weźmie w ręce zeszyt z wydaniem to zapewne odczyta kilka moich uwag odnośnie klejenia jak i opinii o modelu. Model z racji swojego kształtu, jak zapewne wszyscy wiedzą, jest trudny do wykonania z kartonu. Nikt z projektantów nie kwapił się do podjęcia takiego tematu. Odważyłem się - i też nie jestem do końca usatysfakcjonowany ,chociaż model w rzeczywistości prezentuje się znacznie korzystniej niż na fotkach. "Modelik" wraz ze mną podjął ryzyko wydania jednak tego (jak do tej pory) unikalnego tematy i dzięki mu za to. Mam nadzieję, że jednak wielu z Was uda się powiększyć swoją kolekcję o ten zabytek (zapewne po sporym wkładzie pracy) i stwierdzicie, że jednak warto było...
Pozdrawiam

--
aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
25-02-08 22:51  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Skoro jest już aż tak wesoło to i ja wtrącę swoje trzy grosiaki.

Na pierwszy rzut oka modele Warszawek są stanowczo popolupo. Na drugi zresztą też. Stanowczą poprawę zauważa się dopiero po wygaszeniu monitora. Urodziłem się pod Starem, do snu kołysała mnie Syrena a zapach spalin Warszawy budził mnie co rano - i niech mi tu nikt nie robi wody z mózgu, że ... widzę tu gdzieś Warszawę.

A teraz kilka słów do autora opracowania w komentarzu do jego wypowiedzi:
"Jeśli ktoś z Was weźmie w ręce zeszyt z wydaniem to zapewne odczyta kilka moich uwag odnośnie klejenia jak i opinii o modelu." - czy nie można tych uwag i opinii umieścić również tu (na forum) bym mógł je przeczytać z wielką ciekawością bez dodatkowego uszczerbku na kieszeni?
"Model z racji swojego kształtu, jak zapewne wszyscy wiedzą, jest trudny do wykonania z kartonu." - jak się chce to można z kartonu osiągnąć naprawdę zdumiewające efekty (patrz tu: http://kartonbau.de/wbb2/attachment.php?attachmentid=89845) bez konieczności robienia Warszawie kwadratowej facyjaty.
"Nikt z projektantów nie kwapił się do podjęcia takiego tematu. Odważyłem się - i też nie jestem do końca usatysfakcjonowany ,chociaż model w rzeczywistości prezentuje się znacznie korzystniej niż na fotkach." - skoro sam autor nie czuję się usatysfakcjonowany jakością opracowania to jak będą się czuli nabywcy modelu, którzy w przeciwieństwie do niego będą musieli wpisać model Warszawy do domowego budżetu po stronie wydatków a nie zysków.
"Mam nadzieję, że jednak wielu z Was uda się powiększyć swoją kolekcję o ten zabytek (zapewne po sporym wkładzie pracy) i stwierdzicie, że jednak warto było..." - nakład pracy faktycznie może być spory jeżeli uwzględni się zamurowanie wszystkich okien w pomieszczeniach ekspozycyjnych aby pokazać te modele w "odpowiednim świetle".

A na koniec mały postulat:
"Łapy won od Syreny!"

Pozdrawiam

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
26-02-08 09:40  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
Nikolai 



 - 1

Wow!

This is POBEDA!

 
26-02-08 11:14  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


"Łapy won od Syreny!" - Do kogo to było?

--
JOL

 
26-02-08 17:09  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
szpunek 

 

Ludzie chyba już paranoja łapie na tym forum. Ja tak dalej pójdzie to pewnie kilka osób też sobie podziękuje i przeniesie się na niebieskie.
Mam już Nysy, Polonezy ale jak na razie za Warszawę się nie wezmę, jakoś go w swojej kolekcji nie widzę.

 
27-02-08 14:33  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
Q22Q   

Witam, zamówiłem Warszawę M-20 w poniedziałek wstawię zdjęcia arkuszy.

Pozdrawiam Grzegorz

--

 
27-02-08 18:42  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
buczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

nie są takie najgorsze te modele.Odrobina własnej inwencji tuningowej i bedzie ok!ja tam zamówie napewno,choćby do kolekcji. A tak na marginesie to czy ktoś zrobi mi w końcu dobrze i wyda szczegółowego Robura i Kamaza?
Pozdrawiam!

 
27-02-08 21:52  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

A dla mnie najważniejsza jest opinia Nikolaja. I niech tak zostanie.

--
aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
27-02-08 22:02  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jak się komuś nie podobają to niech zaprojektuje lepszą.
koniec i kropka

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
28-02-08 20:16  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
Mati HP 

 

(A na koniec mały postulat:
"Łapy won od Syreny!")

Cóż, obawiam się, że ktoś odważył się rekonstrukcji Syreny z kartonu http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=1666


Co do Warszawki: na surówce nie warto się opierać przy ocenie modelu. Jak się go zobaczy w realu, czyli jak się go sklei( co ja uczynię) można o nim mówić.

 
28-02-08 20:42  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
VVitek 

 

Dzisiaj zamówiłem oba modele Warszawek =). Szkoda że wersja "garbus" nie ma takiego przodu jak pickup... Ciekawe czy Modelik zdecyduje się na inne wersje Warszawy, np sedan lub kombi.

PS. Jak jest z przesyłkami w Modeliku? Paczki przychodzą szybko czy raczej trzeba dłużej poczekać?

 
28-02-08 22:23  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Przesyłki sa wysyłane szybko, a czy długo czekać trzeba, to zalezy od poczty polskiej ;) Slyszalem w radiu, że ktoś wyliczył, że pp jest wolniejsza od slimaka winniczka [ktoś wysłał kilkanascie priorytetow w rozne strony i srednia szybkosc w km/h byla wlasnie mniejsza niz prędkosc, którą rozwija rzeczony slimaczek ;)]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
28-02-08 22:46  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
Emes 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Przesyłki zamówionej w lutym 2004 nie dostałem do dziś...

--
ŁSM

 
28-02-08 22:49  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
VVitek 

 

Emes nie strasz ;)

 
29-02-08 03:49  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Ja tam ostatnio miałem przesyłkę dosłownie kilka dni po zamówieniu.
Aż się sam zdziwiłem, że już mogła dojść. Zastanawiam się czy zamówić obydwa modele czy poczekać na jakąś wystawę, może tam będzie modelik ;)

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
29-02-08 11:41  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Dzis dopiero zaczynaja wysylac nowosci takie info dostalem.

Pozdrawiam

 
29-02-08 13:14  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
Q22Q   

Witam, z Modelika zamawiałem już nie raz, szybko sprawnie i przyjemnie. Struna jestem pewien że paczkę otrzymasz w poniedziałek. Bardzo podoba mi się to że zamawiając z modelika nie trzeba płacić za koszt wysyłki.

Pozdrawiam Grzegorz

--

 
01-03-08 03:29  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Odzywam sie na forum coraz rzadziej, bowiem.... nie chce nalezec do coraz liczniejszego grona narzekaczy i malkontentow...

Bo tak wlasnie odbieram te wszystkie negatywne opinie...

To nasza, Polakow, cecha narodowa chyba... Umiemy doskonale skrytykowac dokonania innych ludzi... Sami nie dokonujac nic lub nic lepeszego.

Mam dosc tego ciaglego wymadrzania sie "fachowcow w temacie".

Kazdy ma prawo miec swoja opinie i przedstawic ja. Jednak zbyt czesto nie potrafimy odroznic PRZEDSTAWIENIA WLASNEGO ZDANIA od zwyklego "NAKOPANIA" panu X czy Y.

Nie rozumiem celu takich bezsensownych narzekan, nie rozumiem tez przyczyn. Wszak kazdy z nas ma oczy i rozum - kazdy SAM moze ocenic czy model jest be czy cacy. Proba usilnego wmawiania komus, ze owal jest zbyt kanciast albo kwardrat za malo kwadratowy swiadczy chyba wylacznie o braku wiary w mozliwosci oceny przez osoby, ktore autor "pouczenia" instruuje


Wielkie brawa dzarowno dla Autora projektu jak i dla wydawnictwa, za to, ze odwazyli sie wydac modele ktorych nie opracowano NIGDY dotychczas (lub BARDZO RZADKO - i w dodatko cala epoke temu)

Zdolny modelarz nawet z najgorzej wydanego opracowania jest w stanie "wycisnac" zadawalajacy efekt. Coz.. odnosze wrazenie, ze zdolnosci sa funcja odwrotna do "narzekalnosci".
Wszystkim zas, ktorzy marudza, sugeruje wydanie lepszych opracowan.
Wszak wskazuja "bledy i wypaczenia" .. zapewne prawo do pouczania daje Im pewnosc, ze zrobili by to lepiej. Bo jesli nie potrafia.. to dlaczego krytykuja innych ?(wsrod ludzi swiatlych popularne jest ktyrykowanie tylko tego, co samemu zrobiloby sie lepiej)

Polskie samochody, to temat zaniedbany. Modelik wylepnia te luke.
Brawa, za to, ze ZAMIAST MARUDZIC, ze czegos tam nie ma - robi cokolwiek by zmienic stan rzeczy.

Resime:
Ogarnia mnie niechec gdy widze, ile energii ludzdzie przeznaczaja na to by "dokopac" komus... zamiast przeznaczyc te "moc" na POPRAWIANIE tego co uwzaja za bledne w trakcie budowy modelu. Ale moze chodzi o to, ze pnarzekac potrafi kazdy, zas zbudowanie (opracowanie) wiernej kopii to juz znacznie wiekszy wysilek...
"kiepscy wszystkich krajow, laczcie sie.. w narzekaniu"

C'est fin."w tem temacie".. cokolwiek znacza te slowa. Teraz juz nie bede madrudzil na marudow.. po prostu poczekam na ICH wersje.. lepsze, wierniejsze oryginalom, doskonalsze. A gdy juz je wydadza.. uznam, ze mieli istotnie prawo do krytykowania.

Pozdrawiam.

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
01-03-08 06:09  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
Thunder909 

 

Niestety jako przyszly klient mam prawo do krytykowania produktu ktory mi firma przedstawia. Nie musze samemu zbudowac nowego Mercedesa by skrytykowac te czy inna czesc ktora uwazam za niezbyt udana w tym samochodzie. Oceniam co mi Firma przedstawia i podejmuje decyzje o kupnie ,albo i nie. To haslo chcialbym uslyszec od producenta : "zrob sobie lepszy samochod jak ci sie nasz nie podoba". Nie umiem budowac samochodow ,tak samo jak nie umiem projektowac modeli .Chce po prostu kupic dobry produkt. Mysle ze uwagi klientow pomagaja w wytwarzaniu coraz lepszych produktow.
Jesli ktos uwaza ze pokazana surowka jakos odbiega wzrokowo od orignalu i dzieli sie ta uwaga z wydawnictwem ,to co w tym strasznego ?
Ta sama dyskusja byla przy "Nysie" i slusznie bo cos tam w tym modelu jest nie tak ze troche model odbiega od originalu. Nie chodzi o srubki i nity ,tylko ogolnie sylwetka ,przebieg lini okien. o ile pamietam byla Nysa na forum budowana i kolega przerabial caly przod. Bede musial tez w tych Warszawach przerabiac i na nowo projektowac ?
Patrzac na zdjecie pick-upa i model to wyglad bocznych okien juz nie jest ten sam. Az strach pomyslec co bedzie przy sklejaniu tych wszystkich oblych czesci skoro surowka jest malowana .
Czy to az takie zle narzekanie ?
Pozostaje te modele wziac z przymruzeniem oka i kupic gdyz nie ma alternatyw na rynku.

 
01-03-08 10:31  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Nie neguje prawa do oceny, co zreszta napisalem w poscie. Zastanawiam sie tylko jakim celom ma sluzyc BEZSENSOWNE moim zdaniem narzekanie. Jesli produkt kupujemy, to SWIADOMIE. Sami wybieramy wszak za co chcemy zaplacic. Kazdy zobaczyl zdjecia modelu po sklejeniu i moze podjac odpowiadajaca mu decyzje odnosnie zakupu (lub nie) modelu. Czemu wiec sluzy to narzekanie?
Wspomnialem tez o tym, ze czesto nie potrafimy rozroznic zwyklego narzekactwa od rzeczowej krytyki. Prosze przesledzic wpisy "krytykantow" - sa tam zdnia typu: (wolne przyblizenie sensu): kolejna kicha bo to wydawnictwo Y, jesli to opracowanie autora X to bedzie dno, oraz - samochod w ogole nie przypomina oryginalu.

Czy to naprawde krytyka, czy tylko zwykle "dokopywanie" ?

Moim zdaniem nie sa to merytoryczne uwagi.



A na koniec lekka dygresja.
Mysle, ze nie od rzeczy jest dokladne przeczytanie i zrozumienie czytanego tekstu (w/g ostatnich badan 34% Polakow W OGOLE nie rozumie czytanego tekstu, dalszych 43% ma problemy z jego zrozumieniem.... to zatrwazajace)

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
01-03-08 14:18  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
VVitek 

 

Cytat:
A na koniec mały postulat:
"Łapy won od Syreny!"

Jeżeli mnie przeczucie nie myli to coś sie kroi koło syreny ;) Szanowny Aviator w dziale "POJAZDY" założył temat z pytaniem o strażacką wersję Syreny Bosto. Tak samo było w przypadku Warszawy, wtedy Aviator pytał o silnik tego samochodu. Może się mylę, ale wydaje mi się że coś w tym jest ;)

PS. Oby tak dalej, niech powstaje więcej polskich samochodów, np. Fiat 125p, Maluszek, Lublin...

 
01-03-08 17:56  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Trafnie to Piotrze ująłeś.Niech narzekacze wszelkiej maści skleją ,poprawią okrutne ich zdaniem babole. Zapewne Ci co najbardziej psioczą na ten model alfabetu uczyli się w szkole na książce serwisowej FSO.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
01-03-08 20:15  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

V Vitek. Nic nie powiem. I tak już jedno piekło jest.

--
aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
01-03-08 20:24  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
VVitek 

 

A ja póki co zostawiam swoje domysły dla siebie.
Nadal jestem pod wrażeniem modeli i nie mogę się doczekać na przesyłkę z Modelika :)

 
01-03-08 22:55  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Syrena?!
Proszę nieeeeeeeeeeeeeee tylko nie to!

I nawet nie proście o karykatury Polskiego Fiata 125P i innych polskich aut.

Ja na razie uprzejmie proszę ...

Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI




Post zmieniony (01-03-08 22:57)

 
01-03-08 23:19  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Ja na razie uprzejmie proszę ...

A jeśli prośby nic nie dadzą? To chyba pozostanie tylko głodówka;-) albo okupacja drukarni wydawnictwa;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
01-03-08 23:31  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
buczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ja cały czas czekam na Fiaciora 125,najlepiej sanitarkę. Zawsze pozostaję własna inwencja waloryzacji. Na Nysie (pozdro dla Autora)też psy wieszali a ja ją właśnie lepię i jestem bardzo zadowolony bo daję duuuużo do myślenia! I to według mnie jest właśnie modelarstwo.
Pozdrawiam!



Post zmieniony (01-03-08 23:33)

 
02-03-08 01:40  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
wichura3 

 

Najlepszy model dla frustratów , malkontentów , " płaczków forumowych" to taczka , najlepiej "japonka ". Wszyscy by się do niej zapakowali i wyjechali do krainy szczęśliwości modelarskiej. Tam kleili by sobie same "ideały " .Nikt by tam nie zaglądał oprócz nich samych.

 
02-03-08 07:37  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-up.
Q22Q   

Witam, a może tak by ktoś zaprojektował Trabanta :-) popularnie znanego jako "mydelniczka" "ford karton"

Pozdrawiam Grzegorz

--

 
02-03-08 10:01  Odp: [nowości: MODELIK 5 i 6/08] „Warszawa-garbus” taksówka i pick-u
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Q22Q oj sporo jest taki pojazdów które byśmy chcieli :) Tak to juz jest.
A reszcie modelarzy życzę troszke luzu ;) I nożyczki w dłoń :D

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024