FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
28-05-08 13:24  Odp: [Relacja] PzKpfw.III Ausf.M - MODELIK 2/03
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

OOO dobrze że się ktoś z doświadczonych sklejaczy odezwał. :) Po pierwsze dzieki Mariusz za cynk,obiecuję poprawę.Po drugie mam do Ciebię pytanko ...mianowicie co sądzisz o polakierowaniu modelu jakimiś olejnymi i akrylowymi lakierami w sprayu.Które można kupić w sklepach chemicznych?

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
28-05-08 13:34  Odp: [Relacja] PzKpfw.III Ausf.M - MODELIK 2/03
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Akrylowe lakiery są na bazie wody ( chyba,że się mylę).Zatem z wodą na karton ostrożnie...
Choć malowanie natryskiem może zniwelować nasiąkanie kartonu które z pewnością występuje przy malowaniu pędzlem.
Sam nie próbowałem,ale warto to przebadać na modelu do testów ;-), czyli starym,kaszaniastym modelu,którego nie pokazujemy publicznie...

Ale poważnie:
Osobiście robię tak:
Model maluję pędzlem lakierem Nitro ( wiem,śmierdzi...), a po dobrym wyschnięciu natryskiem jakimkolwiek matem ( akryl,olej...)

I dzięki za zaliczenie mnie do "doświadczonych sklejaczy" :)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-06-08 00:16  Odp: [Relacja] PzKpfw.III Ausf.M - MODELIK 2/03
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wieża juz skończona,troche ja poprzerabiałem.Mianowicie dodałem dwa białe paski i zeszłifowałem boki peryskopów,oto fotki...



--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
03-06-08 12:16  Odp: [Relacja] PzKpfw.III Ausf.M - MODELIK 2/03
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kilka uwag merytorycznych do kopułki dowódcy. Osłony wizjerów nie wystawały poza obręb pierścienia, przysuwały się na wpustach w górę i dół. Nie było przerwy pomiędzy górnym i dolnym pierścieniem z wizjerami ale za to był odstęp od dołu, żeby osłona mogła się przesuwać. Właz był wpuszczony, a nie wystawał poza pierścień. Niewłaściwe zawiasy.

Kopułka wyglądała tak : http://data3.primeportal.net/tanks/dmitry_kiyatkin/panzer_iii/images/panzer_iii_039_of_136.jpg

Nie wiem, czym się posiłkowałeś dokonując przeróbek. Dopóki model jest budowany w standarcie, to takich uwag nie piszę. Jeśli jednak coś waloryzujesz, to spróbuj na przyszłość posiłkować się jakąś dokumentacja, zdjęciami - unikniesz niezamierzonych błędów.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
03-06-08 14:05  Odp: [Relacja] PzKpfw.III Ausf.M - MODELIK 2/03
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Qn...chodziło mi o to że przerobiłem elementy które były zamieszczone w wycinance.Nawet jeśli bym widział fotke króra pokazałeś mi teraz nie wiem czy był bym w stanie tak przerobć tą wieżę.Ta "Modelikowa"jest całkiem inna...Pozdrawiam...

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
03-06-08 20:34  Odp: [Relacja] PzKpfw.III Ausf.M - MODELIK 2/03
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Bartek wieżę ze zdjęcia to tylko Mariusz jest w stanie zrobić z papieru i w 25 ,a na dodatek z ruchomymi wosłonami wizjerów.
Nie załamuj się wpisem Mistrza , ja wystarczę jako złamany przez Qnia . Do dziś nie mogę się pozbierać po inspekcji Pz IV .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
03-06-08 21:31  Odp: [Relacja] PzKpfw.III Ausf.M - MODELIK 2/03
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Mam nadzieję Bartek, że nie zraziłeś się moimi uwagami ;) Nie miałem takiego zamiaru. Zawsze interesuje mnie, jak ktoś wykracza poza standard. Najrozsądniej jest to robić małymi kroczkami. Nie przejmuj się za bardzo uwagami, bo nie tak dawno sam podobne babole popełniałem, a piszę, żebyś na przyszłość mógł ich uniknąć.

Gdybyś kiedyś w jakimś modelu skusił się na jakieś poprawki, a brakowałoby Ci dokumentacji, to wal śmiało. Jeśli tylko będę mogł jakoś pomóc, to coś podeślę.

A relacja swoję drogą ciekawa. I śledzę ją od początku ;)

Piter, nie przesadzaj. Zawsze robiłem wszystko z rysunków. Zdjęcia są pomocą, ale wszystkiego nie załatwiają. Różne rysunki miałem i różna jakośc końcowa modeli była. A w następnym niestety do sporego kawałka modelu rysunki sam musiałem sobie zrobić. I niestety nie będę miał gwarancji, że zrobiłem dobrze.....
--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (03-06-08 21:38)

 
03-06-08 23:19  Odp: [Relacja] PzKpfw.III Ausf.M - MODELIK 2/03
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Qn ...Nie mam do Ciebie pretensji za uwagi które tu przytoczyłeś..Cieszę się że,ktoś doświadczony komentuje moje wypociny.Jest to pierwszy model który sklejam po ponad 10 letniej przerwie.Na dodatek do dokładnych się nie zalicza.,myśle że z czasem nabiore wprawy.Mam nadzieje że Twoje i innych modelarzy słowa i podpowiedzi mi w tym pomogą....Pozdrawiam...

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
05-06-08 13:51  Odp: [Relacja] PzKpfw.III Ausf.M - MODELIK 2/03
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jeszcze tylko przymocować ekrany,polakierować w gablotkę i gotowe....







Niektóre fotki wyszły jakoś nie ostro...będę musiał nad tym popracować ...Pozdrawiam

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
05-06-08 14:11  Odp: [Relacja] PzKpfw.III Ausf.M - MODELIK 2/03
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Ekrany będziesz mocować wszystkie czy zostawisz jakąś dziurę? Jeżeli tak to dobrze by było poprawić kształt górnej części gąsienicy.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024