FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-02-08 14:26  [Technika] Dziurkacz rewolwerowy do otworów
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Witam

Pytanie dotyczy tego narzędzia:




Pytanie do ludzi którzy używali takiego narzędzia o jego trwałość, przydatność i czy warto to kupować? Czy może lepiej zwrócić sie w strone tradycyjnych wybijaków?

Niedlugo czeka mnie wycinanie dużej ilości otworów o małych średnicach a nie mam jeszcze praktyki w takich robotkach z żadnymi wybijakami czy wycinakami - taki rewolwerowy znalazłem do kupienia za 20zł, i brakuje mi wypowiedzi kogoś kto miał to narzedzie w ręku. Jakie sobie na jego temat wyrobił zdanie.

Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)



Post zmieniony (17-02-08 18:38)

 
17-02-08 14:38  Odp: [Pytanie/Narzędzie] DZIURKACZ REWOLWEROWY DO OTWORÓW
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A gdzie to można dostać??, bo też szukam takiego czegos...
Pozdrawiam.

 
17-02-08 14:52  Odp: [Pytanie/Narzędzie] DZIURKACZ REWOLWEROWY DO OTWORÓW
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Ten którego zdjęcie wkleiłem jest dostępny na allegro, ale wiem ze są jeszcze inne tylko ze drozsze i chyba trudniej do nich dotrzec.

Na tym forum znalazłem m.in taką samoróbke:

W relacji z budowy IJN Yukikaze
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=63686&t=60992#reply_63686

i przyznam szczerze ze przynajmniej wizualnie ta samoróbka wygląda o niebo solidniej od tego co wkleilem w pierwszym poscie.

Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)



Post zmieniony (17-02-08 15:00)

 
17-02-08 15:23  Odp: [Pytanie/Narzędzie] DZIURKACZ REWOLWEROWY DO OTWORÓW
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Używam podobnego narzędzia na zmianę z wybijakami i jestem zadowolony. Kupiłem w Obi albo Castoramie.Cena była przystępna,ale dokładnie nie pamiętam ile kosztował .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
17-02-08 15:56  Odp: [Pytanie/Narzędzie] DZIURKACZ REWOLWEROWY DO OTWORÓW
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Kupiłem na Allegro coś podobnego.
Ustrojstwo z Twojego zdjęcia wygląda co prawda trochę solidniej niż moje, ale jak się przyjrzałem dokładniej fotce to ma chyba podobną wadę.

U mnie wygląda to tak: jeśli się obróci zestaw wybranym kalibrem w stronę "kowadła" i zablokuje go zapadką to "głowice dziurkujące" ani nie trafiają w środek "kowadła" ani nie uderzają w nie prostopadle, a (zwłaszcza przy małych otworach w niezbyt grubym materiale) to jest bardzo ważne.
Na swoim dziurkaczu nie zauważyłem tego od razu i skończyło się paskudnie - najmniejsza głowica trafiła dokładnie w krawędź kowadła i po prostu się wyszczerbiła. Teraz już wiem, że można ustalić takie wzajemne położenie dziurkaczy i kowadła, żeby wszystko trafiało jak trzeba, ale nie jest to pozycja z blokadą i do każdego otworu trzeba ustawiać od nowa.

Krótko mówiąc - teraz już bym tego nie kupił.

Za to samoróbkę z relacji o Yukikaze jak najbardziej :-))

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
17-02-08 16:01  Odp: [Pytanie/Narzędzie] DZIURKACZ REWOLWEROWY DO OTWORÓW
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czy przejrzałeś forum za pomocą filtrów?
http://www.konradus.com/forum/list.php?f=1&filtr=3&wyd=0&search=wycinak
http://www.konradus.com/forum/list.php?f=1&filtr=3&wyd=0&search=otwory

Czy odpowiedzi na Twoje pytanie nie ma na naszm forum i trzeba zakładać kolejny wątek dotyczący wycinania otworów?! ;-)

Dziękuję za zmianę tematu wątku (wielkie litery) ;-)

--

 
17-02-08 16:34  Odp: [Pytanie/Narzędzie] Dziurkacz rewolwerowy do otworów
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Faktycznie, przyznam się ze używałem "ogólnej" wyszukiwarki i nie dokopałem sie do tych tematów - które wyskoczyły "na tacy" po użyciu tej wyszukiwarki uwzględniającej indeks w nawiasach. No cóż człowiek uczy sie całe życie.

Na ostatnią próbe obrony tego wątku moge tylko powiedzieć ze ten wątek tj. mój pierwszy post i post vwsmok - dotyczą konkretnego modelu wycinaka.

vwsmok dzieki za tak szczegółowy opis - prawdopodobnie uchronił mnie przed zniszczeniem tego wycinaka przy pierwszym użyciu (już się "szarpnąłem" na niego i zamierzam w lwiej części korzystać z niego przy wybijaniu najmniejszych otworów)

Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)



Post zmieniony (23-02-08 11:22)

 
17-02-08 20:59  Odp: [Technika] Dziurkacz rewolwerowy do otworów
kartoniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Używam podobnego jest super

--
Nieważne gdzie się jest, ale ważne by się było.

Strzelecki Oddział Kawaleryjski "BELINIAK"

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
21-02-08 22:30  Odp: [Technika] Dziurkacz rewolwerowy do otworów
wojtan   

Wszystko zależy na jakie wykonanie się trafi. Miałem w ręku całkiem przyzwoite, robiące czyste otwory oraz takiego gniota, o którym pisał vwsmok. Jak z innymi narzędziami.

--

 
22-02-08 07:39  Odp: [Technika] Dziurkacz rewolwerowy do otworów
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Dokładnie. Mój egzemplarz dosłownie rozpadł mi się w ręku, gdy mocniej przycisnąłem podczas wycinania otworu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024