FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
29-02-08 21:58  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Mam prośbę do Mikoaj68 :
Czy mógłbyś pokazać jak wyglądają wręgi kadłuba oznaczone literami B i D. Nie chce wyciągać pochopnych wniosków ze zdjęć ale:

Czy ta eliptyczno-owalna osłona silnika nie budzi twoich wątpliwości? Czy nie powinna być okrągła jak w Jedenastce?
To samo pytanie dotyczy cylindrów. Czy górne i dolne cylindry nie wyglądają jakby były bardziej oddalone od osi samolotu niż boczne?!!!!!


Jeśli tak jest to chyba wiem skąd to się wzięło;

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=3543&postdays=0&postorder=asc&start=30


Jak widać próbowałem zrobić coś z tym modelem (tego samego autora) ale nie dałem rady.

Pytanie do Lecha, którego uważam za autorytet.
Jaki przekrój powinien mieć kadłub P7 między kabiną pilota a silnikiem?
Czy przypadkiem nie okrągły?

Mam nadzieję, że mi się tylko wydaje i wszystko jest ok......

--

-

Post zmieniony (29-02-08 21:58)

 
01-03-08 00:48  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Osłona silnika w rzeczywistości jest okrągła, sam się zdziwiłem że na fotach wygląda na owal .Z resztą nawet nie bardzo może wyjść inaczej niż okrągła ponieważ dosyć ściśle przylega do okrągłego silnika .

 
01-03-08 08:00  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie sądzę, aby model miał błędne przekroje. Jest bardzo wiele poprawnych rysunków tego samolotu, bardzo dużo fotografii itp. i nie ma powodów podejrzewac, że z przekrojami jest coś nie tak. Paweł~ : wystarczy zajrzec do ogólnodostępnych rysunków . Przed kabiną (przekrój z płaszczyzny, na której leży oś tylnego zastrzału płata) kadłub ma przekrój eliptyczny o stosunku długości półosi ok. 1,07, czyli prawie kołowy, ale jednak nie kołowy. Natomiast przed samą kabiną (na wysokości wiatrochronu) przekrój jest już "jajowaty" zwrócony "ostrym czubkiem" do góry. Zatem: kadłub ma przekrój kołowy tylko tuż za silnikiem.
Lech

 
05-03-08 20:16  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Do Lecha :
Z tych wielu rysunków, o których piszesz posiadam:
a)czasopismo AERO technika Lotnicza nr 9/91
b)Samoloty myśliwskie września 1939 r
c)dwuczęściową monografie wydawnictwa AJ PRESS
Niestety nie mogę do nich teraz zajrzeć (jestem 930 mil od domu), ale z tego co pamiętam rysunki zamieszczone w „a” i „b” (chyba te same) różnią się od rysunków zamieszczonych w „c” .

Przede wszystkim chodzi o przekroje kadłuba w przedniej części samolotu. Z tego co piszesz najbardziej wiarygodne są plany zamieszone w „c”. Zresztą pokrywa się tym co sam ustaliłem. Więc są powody, żeby podejrzenia mieć.
Temat P 7a przerobiłem zarówno w teorii jak i w praktyce i wiem na co zwracać uwagę.

Pisząc okrągły przekrój kadłuba miałem na myśli to co da się ustalić za pomocą zwykłej linijki z planów w skali 1:48. Nie wiem co oznacza współczynnik który podałeś 1,07. Czy mógłbyś wyjaśnić jakie wymiary miałaby wręga kadłuba w skali 1:33..... tak z ciekawości tylko pytam.

Wracając do modelu wręga oznaczona literą C powinna być okrągła, choć tutaj głowy nie dam. Jeśli ktoś ma plany z AJ Press nr 73 niech sprawdzi. Natomiast wręga oznaczona literą B już na pewno powinna spełniać definicję koła.

Ze zdjęcia, które zamieścił Mikoaj68 niestety nie da się jednoznacznie stwierdzić czy mamy do czynienia z kołem czy nie .

Nie mogę sprawdzić modelu przed zakupem, więc jak to mówią prawnicy „z ostrożności procesowej” zanim zamówię ten model mam prośbę do Mikoaj68. Czy mógłbyś zamieścić skan wręg B i C.

Mam nadzieje, że rozwieje to moje wątpliwości. Z góry dziękuję.

 
06-03-08 00:03  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Proszę oto arkusz z wręgami

Pozdrawiam Tomasz.



Post zmieniony (06-03-08 00:24)

 
06-03-08 12:58  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ten "tajemniczy" współczynnik 1,07, to stosunek "długości elipsy" do jej "szerokości", czyli mamy praktycznie koło. Do informacji mikoaj68 - a nie potrafię się odnieść, ponieważ nie wiem, w których miejscach zaprojektowano wręgi. Jednak jeśli wręga B lub C jest przekrojem z płaszczyzny przechodzącej przez przednią część płata (przed drugim zastrzałem), to jest to błędny przekrój.
Lech

 
06-03-08 13:28  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


We wcześniejszych wpisach jest rysunek z instrukcji oraz fotografia sklejanego modelu, z których wynika, że wręga B1 jest przekrojem tuż za silnikiem. Jest to nieprawidłowy przekrój. Tym bardziej dziwne, że akurat ten samolot jest dobrze rozpoznany. Mój optymistyczny wpis o "na pewno poprawnych przekrojach" jest nieaktualny ...
Lech

 
06-03-08 23:03  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Dziękuje Lechu za odpowiedź – tak przypuszczałem.

Podejrzewałem, że coś z tymi przekrojami jest nie tak, ale nie aż do tego stopnia. Jak można było wstawić jajowaty przekrój w miejscu silnika gwiazdowego!

Zebranie wiarygodnej dokumentacji. Krytyczna analiza posiadanych materiałów. Porównanie sklejonej surówki modelu z dostępnymi zdjęciami. Niestety widać, że autor nie odrobił pracy domowej.....Przecież wystarczyło spojrzeć na kadłub modelu z przodu i od razu wyłapać ten błąd.

Przypomniałem sobie, że mam na płycie „szarą siódemkę’ w skali 1 :50 i znalazłem kilka skanów z monografii, którymi próbowałem poprawić przekroje kadłuba. Jak widać żadna wręga nie jest nawet zbliżona kształtem do tego co powinno być.



Żeby było jeszcze dziwniej znalazłem jedną ciekawostkę. Porównałem przekrój kadłuba bezpośrednio za silnikiem modelu P7a z Kartonowej Encyklopedii Lotnictwa nr 139 (nr egz.0316) oraz prezentowanym w tym temacie modelem.



Z tego co widać autor nawet nie jest konsekwentny w tym co robi. Skąd on bierze pomysły na takie fantastyczne przekroje? Z plam na obrusie?

No cóż można więcej napisać. Jedynie tyle, że są modele kartonowe i wycinanki do sklejania. Na pewno wiele osób sklei ten „model” i będzie z niego zadowolona.
Ale taka informacja powinna być zawarta na okładce np.: Wycinanka do sklejania zawierająca wygląd polskiego przedwojennego myśliwca”. Takie uogólnienie wystarczy i nikt nie będzie się czepiał czy to P7 czy może już P11a. Zaoszczędzi to wiele czasu i pieniędzy modelarzom budującym MODELE.

Nie silę się na złośliwości. Po prostu jestem rozczarowany. Tym bardziej, że zwracałem na to uwagę 2 lata temu!

Ja na prawdę jestem tolerancyjny na błędy zarówno merytoryczne jak i w pasowaniu części. Złego słowa bym nie napisał jeśli chodziłoby o ten nieszczęsny pas na osłonie silnika . Jak trzeba to sobie coś przytnę lub doszlifuje. Warunek jeden - muszę poradzić sobie z tym „w domowych warunkach”. Niestety w tym projekcie od podstaw trzeba zaprojektować kadłub. Errata raczej chyba nie wchodzi w grę.

Na model P 7a czekam już 12 lat. Od kiedy przeczytałem książkę Janusza Meissnera „Pilot gwiaździstego znaku” (polecam) chcę mieć model tego samolotu na półce. Niestety jest to nadal moje niespełnione modelarskie marzenie .

Czy naprawdę nie ma jakiegoś projektanta, który potrafiłby się zmierzyć z tym projektem.
Skoro sprzedają się modele z gatunku „luftwaffe 1946” to nie wierzę, że nie znajdą się nabywcy modelu Siódemki, która naprawdę zasługuje na porządny model kartonowy. Jestem cierpliwy czekałem tyle, poczekam jeszcze. Kupię nawet dwa egzemplarze jeśli kogoś to zdopinguje.

Dobra wyżaliłem się a teraz wypadałoby spuścić zasłonę milczenia.

 
07-03-08 08:44  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tym bardziej to dziwi, że praca projektanta przy poprawnych przekrojach i przy błędnych jest taka sama.
Lech

 
07-03-08 09:20  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Seweryn 

 

Wszystko zaeży od projektanta...

--
Seweryn

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024