FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-02-08 06:51  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Barbarossa 

 

A uściślając: te linie są poprawione tylko w Twoim modelu, czy w wycinance Answera też?

Jak możesz to napisz też coś w podsumowaniu o wyłapanych błędach opracownia i jak sobie poradziłeś (ew. czy zostały one poprawione w wydanym modelu), bo z wpisów na Gryfie wynika, że przynajmniej ster kierunku trzeba samamu przerobić.

Z góry dziękuję!

--
per aspera ad astra...

 
26-02-08 20:20  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Tym sterem kierunku sam jestem zaskoczony ponieważ był w poprawkach zgłoszonych przeze mnie projektantowi.Poprawka jest trywialnie prosta należy skrócić podstawę statecznika o 1,5 mm. w ten sposób:


Oczywiście przed obcięciem dokonać przymiarki , poszycie powinno ściśle przylegać do szkieletu.
Linie na kadłubie zostały poprawione , za szerokie stery wysokości (o ok 1,5 mm),zwężony został trapez - część wypełniająca szkielet po to aby łatwiej było wkleić i wyregulować lotki ,wykonano korekcje wręgi "fotelowej "- za mała część zagówkowa .


Te uwagi zgłosiłem wraz z arkuszami poprawek w corelu i autor zapewnił mnie o wprowadzeniu ich, dlatego przypuszczam że powodem mogło być przeoczenie przy przenoszeniu elementów za co w imieniu autora sredecznie przepraszam.

 
26-02-08 20:29  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Czy nie ma jakiegoś odwzorowania "falistości" poszycia skrzydeł i stateczników, czy po prostu nie jest to widoczne na powyższych fotografiach?
Lech

 
26-02-08 20:35  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Na żółtym gryfie projektant to wyjaśnił.

--


 
26-02-08 20:36  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Lechu, nie ma w ogóle. Zajrzyj tutaj - autor modelu wyjaśnia co i jak:
http://www.gryfhobby.com/phorum51/read.php?1,21242

--
http://messer.cba.pl

 
26-02-08 20:43  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
OzzY 

 

Lechu... nie ma odwzorowania falistosci.... MarekP ma swoje "widzimisie" na tą sprawe - na jajecznicy wytlumaczyl swój punkt widzenia.

 
26-02-08 20:47  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
OzzY 

 

hahaha - ale wyszlo :)
we 3 zesmy jednoczesnie odpisywali ;]

 
27-02-08 08:07  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dziękuję za wyjaśnienia. Wpis Pana Pacyńskiego przeczytałem. Może ma rację ...
Lech

 
27-02-08 21:00  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Tak, jak napisałem w mojej relacji - model P11 bez falistej blachy jest jak ciastko bez kremu. Myślałem, że na surówce z plujki po prostu JESZCZE nie ma falistej blachy. Niestety projektant rozwiał moje wątpliwości.
Ja rozumiem i szanuję zdanie Marka P., ale w dobie komputerowego projektowania to chyba jednak dało się te linie zrobić. Model kupię na pewno ze względu na sentyment do polskich konstrukcji, a poza tym musi być w mojej kolekcji. Szkoda tylko, że innych może zniechęcić to do zakupu i zbudowania jednego z najnowocześniejszych myśliwców swoich czasów.

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
27-02-08 21:13  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4





Pozdrawiam Tomasz.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024