FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-10-12 23:55  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Witam po dość długiej nieobecności na forum która niestety spowodowana była przez jak to się mówi ... życie. Ale powolutku zaczynam wracać i do virtualu a w realu troszkę zadziałałem.

No to lecimy dalej z tym koksem a właściwie to najwyższa pora aby go skończyć. Bo aż wstyd.... :-[

No to najgorsze na czym się zatrzymałem ale dlaczego... do koła napinającego podchodziłem ze 3 razy i cały czas coś nie pasowało. Tym razem dostając odpowiedniej weny poszukałem na sieci wymiarów ogniwa. No i wyszło na to że gąski od KATa są za szerokie. I to o 5mm. No a to dużo. Wspogamając się zdjęciami z primeportalu poprawiłem co złe... i zabrałem się do sklejania... również w międzyczasie wymyśliłem że zęby ogniw zrobię z drutu. Na zdjęciach jeszcze po staremu. Na razie wykanałem około 320 kostek głównych tak troszkę z zapasem. Zobaczymy ile ostatecznie będzię potrzeba, narazie z wyliczeń wychodzi wg. orginału 87 ogniw na stronę co daje 156 kostek i na obie strony 312. 156 łączników-zębów wewnetrznych. Natomiast zewnętrznych łączników będzie 312. Te chyba wykonam z izolacji przewodu i kartonu, ale to już na sam koniec. Teraz każda z kostek dostała nakrętkę. Wewnętrzna strona ogniwa, a dokładniej ta gumowa wystaje dość niewiele więc podkleiłem ją jedynie kartonem. Tego też potrzebuję 312 sztuk. Natomiast guma antypoślizgowa podklejona zostanie na tekturę 0,5. Co do malowania samej gąski guma no wiadomo czarna. Natomiast resztę cieżko mi było określić ale znalazłem zdjęcia pokazujące "świeżą" gąskę i metal pomalowany jest w ten sam kolor co reszta czołgu.

No to teraz troszkę fotek tych wypocin...



--
pozdro.


 
28-10-12 23:13  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Ciąg dalszy gąsek... no to tu już technicolor ;-).

Abu sobie ułatwić malowanie kostek po wycięciu nakleiłem je na taśmę malarską.

Zmienione części z ząbkami. Odciełem ząbek i zastąpiłem go wygiętym drucikiem.

A tutaj mamu poszczególne elementy "kostki" ogniwa. Gumę antypoślizgową, gumę wewnętrzną i korpus. I na koniec razem sklejone.

No i na sucho jak to będzie wyglądało. Do tego będę musiał dorobić jeszcze łączniczki.


Mam nadzieję do końca tygodnia wyrobić się z gąskami w całości. Bo praktycznie przy modelu pozostało mi z większych rzeczy koła napędowe oraz działo, a poza tym sama drobnica.

--
pozdro.


 
29-10-12 11:12  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

drobnica niesamowita, budzi podziw

 
07-11-12 12:37  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

No to chwila odpoczynku z gąskami ale niewielka bo przygotowuję łączniczki poszczególnych ogniw. Łączniczki będą wykonane ze sklejonych ze sobą rurek igelitowych.
A w chwili odpoczynku zrobiłem koła napędowe:


Jest już z czego strzelać. Lufa:

No i troszkę drobnicy na kadłubie.


Odnośnie samych zębów zrezygnowałem z robienia pustych i w modelu będą pełne. Przeglądając zdjęcia gąsek w internecie znalazłem nawet takie gdzie były wymieszane 3 rodzaje zębów.

--
pozdro.


 
07-11-12 19:49  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Struna, masz jeszcze te części od Kata, przerobione w Corelu i gaski? Podesłałbyś na maila? Będę naprawdę wdzięczny. Pozdrawiam.
Marcin

 
07-11-12 21:15  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Marcin mam. Nie ma problemu. A jak zaczekach troszkę to podeślę już finalne. Bo jeszcze 2 małe modernizacje chcę zrobić.

--
pozdro.


 
07-11-12 21:25  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć!
jak go zamierzasz pomalować?

--
Pozdrawiam!
Michał

 
08-11-12 06:03  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

OK, super. Pewnie, że zaczekam. Dzięki

 
08-11-12 09:26  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Michał tak jak na załączonych zdjęciach. Będzie piaskowy (Pactra A123 FS 33531 Pale Stone), do tego troszkę washa ale bez przesady bo podczas Pustynnej Burzy bardziej były zakurzone niż zabłocone itp. Model docelowo będzie na podstawce na pewno sceneria "pustynna".

--
pozdro.


 
08-11-12 11:50  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

"do tego troszkę washa ale bez przesady bo podczas Pustynnej Burzy bardziej były zakurzone niż zabłocone"

Wash nie jest po to, żeby wykonać imitację błocenia. On służy to czegoś zupełnie odmiennego...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024