FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-01-08 08:44  [Relacja\Galeria] Bf 109 F-4/Trop w 1:50 z WIR
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Good myrning, heloł, maine damen and maine heren (nie wiem jak sie to pisze, wiec pisze jak słysze)
Witam w mojej nowej, dość szybkiej relacji z budowy modelu w/w samolotu super, hiper, very wielkiego asiora germańskich przestworzy por. Hans-Joachim Marseille.
Model bedzie troche maltretowany przeze mnie, ze względu na kolejny krok w uczeniu się ultra nowoczesnych i będących trendi ostatnio technik modelarskich, takich jak używanie kleju, nożyczek, Olfy i farbek do retuszu. Fotki też będą najróżniejsze, bo się uczę fotografować, więc uraczę was różnymi fotkami, lampowymi, bezlampowymi, mam nadzieję, ze dzieki konstruktywnej krytyce naucze sie je wreszcie robic poprawnie.
Wystarczy tego wstepu. Model jest dość prosty. Z wnętrza kabinki, w opracowaniu, posiadał tablicę i fotel pilota. Ja dodałem własnoręcznie wykonane z folii aluminiowej pasy i kilka skrzyneczek, pokręteł, co by łyso w tej kabinie nie było. Zapomniało mi się o zamontowaniu, pomiędzy nogami pilota, osłony do działka, ale jeszcze to zrobię i wstawię na fotkach. Karabiny zrobione z otuliny drucika. Tyle pisania, teraz fotki. Gdzieś w tle wala się jednogroszówka, co by było widać wielkość modelu.

Fotka bezlampowo błyskowa


Fotki z błyskiem


Pozdrawiam

--

KMH Sokół Radom

Post zmieniony (05-05-09 10:31)

 
29-01-08 09:22  Odp: [Relacja] Bf 109 F-4/Trop w 1:50 z WIR
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Własnie takiego stylu mi brakowało ----> gĘbĄ od razu się cieszy! Mam nadzieję, że tego nie zmienisz :D
P.S. Marseille? Czi to na pewno niemiecka naźwisko?

--

- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

Post zmieniony (29-01-08 09:40)

 
30-01-08 07:50  Odp: [Relacja] Bf 109 F-4/Trop w 1:50 z WIR
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Marseille - równie dobre niemieckie nazwisko jak np. Podolski (Lukas - napastnik Bayernu), albo tak samo dobre jak polskie - Olisadebe. A biorąc po uwagę, że tereny przygraniczne niemiecko francuskie przynajmniej od czasów asteriksa zmieniały właścicieli po każdej wygranej wojnie, to się nie ma co dziwić. Taki np. doktor Albert Schwaitzer (chyba dobrze napisałem) urodził się w Niemcach, a po 1918 roku był obywatelem francuskim - z miejsca urodzenia. A 3/4 życia spędził w Afryce i tam mu się zmarło, tak jak super hiper bohaterowi z germanii - Marseille.

--
KMH Sokół Radom

 
30-01-08 17:25  Odp: [Relacja] Bf 109 F-4/Trop w 1:50 z WIR
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

de la Periere- rekordzista wsród dowódców u-bootów z I wojny swiatowej [450 000 ton BRT] Skoro juz o czystych Niemcach gadamy ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
01-02-08 08:16  Odp: [Relacja] Bf 109 F-4/Trop w 1:50 z WIR
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Joł mens and łomens
Zostawmy już tą czystość rasową naszych zachodnich sąsiadów i podsumujmy ją jeszcze jednym zdaniem, ich Naczelny Wódz, 100% rasowy "nordyk", wąsiasty Adolfek - był austriackim kapralem. I wszystko jasne ;-)
Ciąg dalszy maltretacji przed wami, a za mną. Zamontowałem coś, co ten starogermański asior miał między nogami (bez skojarzeń głupich poproszę), a jest to (o ile sie nie myle, a mylic sie moge, pomyłki rzecz ludzka) osłona działka 20 mm - to takie szare cuś pod tablicą z cyferblatami. A skoro już jesteśmy przy tej tablicy, to delikatuśnie nagniotłem zegary przy użyciu bardzo wyrafinowanego narzędzia jakim był drugi koniec pędzelka i następie naplumkałem w dołki kropelkę lakieru. A obrazuje to fotka:



Druga fotka, która jest poniżej pokazuje ogólny postęp budowy. Leży se taki śledź na biurku, tu i tam uwalany w superglucie, popaprany farbą, itd. Ale ponieważ jest model maltretowany (czyt. eksperymentalny), to w niedługim czasie zostanie całkowicie zasuperglutowany, później smyrnięty papierkiem ściernistym i zamalowany lakierem. Jak już pewnie zauważyliście, te fotki są na nowym tle, którym jest druga strona maty do cięcia. Które tło wam sie bardziej podobuje? Piszcie, oceniajcie, krytykujcie.



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
01-02-08 15:49  Odp: [Relacja] Bf 109 F-4/Trop w 1:50 z WIR
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Zdjęcia dużo zyskały na zmianie podkładki - różnica w kolorach tła pozwala nacieszyć oczy samym samolotem a nie "wyłuskiwaniem" go z wcześniejszego tła.

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
02-02-08 21:27  Odp: [Relacja] Bf 109 F-4/Trop w 1:50 z WIR
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Bry z wieczora
Będzie zielono, skoro ma to oszczędzić wasze oczy. Bo jeszcze NFZ nie zrefundzi brylów i co?
Teraz stan zniszczeń na dzień dzisiejszy. Powygniatałem takie cusie w tylnej części wykonanego przeze mnie ogonka. Chyba były z płótna, bo jak nie to lipa, hehe. Widać wszystkie braki warsztatowe, niedomalowania, skrzywienia, coś sie odkleja tu i tam, ale nie popadajcie w przygnębienie bracia i siostry w kartonie, zostanie to poprawione.
A tu już wszystko widać:



Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
02-02-08 22:53  Odp: [Relacja] Bf 109 F-4/Trop w 1:50 z WIR
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Pulpetto - ten fifołek od linki anteny na stateczniku pionowym powinien być przyklejony pionowo, u Ciebie dostał odchyłu do tyłu ( taki rym częstochowski). Kiedyś kleiłem ten model, wyszło coś co można uznać za 109-tkę. Wręgi jakby trochę niepasowały i takie tam...

 
02-02-08 23:03  Odp: [Relacja] Bf 109 F-4/Trop w 1:50 z WIR
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Nijak sie bestia nie chciala spionowić, wredna ochyda. Co do wręg niepasujących, przyzwyczaiłem się w tej grupie modeli. Myślę, że po skończeniu będzie z tego coś "prawie" jak 109-ka, choć czasami "prawie" robi wielką różnicę...

--

KMH Sokół Radom

Post zmieniony (03-02-08 08:29)

 
12-02-08 08:32  Odp: [Relacja] Bf 109 F-4/Trop w 1:50 z WIR
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Witam
Jest mi niezmiernie przykro i strasznie smutno, bo zepsułem model i bendem go musiał do kosza wyrzucić.

Milcz! (Tu odzywa się moje drugie JA)
Przestań sie mazgaić i weź się za robote!

Powiem Wam ludziska kochane, trza myśleć. Zwłaszcza jak się klei modele, trza myśleć. Bo myślenie nie boli, więc trza myśleć. Zwłaszcza jak się chce coś dodać od siebie w modelu, trza myśleć. Bo jak sie nie myśli, to dopiero zaczyna boleć. Własna głupota, zaczyna boleć.
A ja, coż. Chojrak ze mnie, stara wyga rzekłbym i co? Dałem d..... na całego. Najpierw zacząłem kleić, a potem myśleć. I zmasakrowałem (nie boję się tego powiedzieć, JA zmasakrowałem pół modelu) swoją robotę.

Przykleiłem dźwigary i wręgi skrzydeł, nakleiłem środkową część poszycia i se pomyślałem (co za refleks - w połowie drogi), że może bym zrobił wnęki podwozia. Tylko w tym celu trzeba wyciąć pół dźwigara, kawałek wręgi, itd. A wszystko solidnie zasuperglutowane, co by sztywne było. I wyciąłem, a co? Ja nie wytne? Przy okazji zrobiłem kilka dziur w poszyciu skrzydeł, kadłuba i gdzie sie jeszcze dało. Sami zobaczcie:



Koszmar z ulicy Pokątnej. Hehe. Myślę sobie (jak to się uaktywnia, jak się coś zepsuje) trza to naprawić. Jakoś. Spróbować. Może się uda. Nakleiłem takie cuś, co się nazywa przejście kadłub- skrzydło, zaplumkałem kleikiem dziurkasy i maznąłem akrylicą. Wyszło jak wyszło, papier na takie małe części (w tej skali) troche pancerniasty, ale się skarżyć przeca nie bede. Tak to tera wygląda (z bardzo bliska - z daleka zdecydowanie lepiej):



Z nieprzemyślanym pozdrowiskiem, bawta się dobrze i myślta

--
KMH Sokół Radom

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024