FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
16-03-08 23:04  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

i ja tez dolaczam sie do prosby Rowina... tez kleje Meserka...

--
Pozdrawiam !

 
17-03-08 16:35  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Tak oto doszliśmy do końca relacji :). Co prawda koła główne jak i kołpak ze śmigłem nie zostały doklejone (może tak zostanie), możliwe też , że przydałoby się jeszcze dopracować retusz, spiłowac opony itd... Może za jakiś czas dopieszczę model i polakieruję, puki co jednak podpisałem protokół kontroli technicznej i samolot jest gotowy do boju ;), oczywiście będzie pilotowany przez agenta J-23 i w bitwie o Anglię strąci figlarz kilka He-111 ;).

Teraz część serio i wnioski ze sklejania. Model jak większość opracowań tego wydawnictwa jest bardzo dokładny, momentami aż nie wierzyłem, że elementy mogą tak ładnie pasować. Jeśli natomiast chodzi o wpadkę ze statecznikiem pionowym to sytuację można śmiało uratować stosując wydrukowaną rezerwę, szkoda, że te kwadraciki w kolorach modelu nie są zamieszczane we wszystkich opracowaniach. Troszkę zamieszania na tle idealnego spasowania prawie wszystkich części powoduje nie uwzględnienie w niektórych elementach zwijanych grubości użytego kartonu, trzeba być tu bardzo czujnym, żeby nie popełnić nieodwracalnych wpadek. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystko wychodzi tak jak by się chciało, ale jest jak jest, jak to mówią ujdzie w tłoku :). Mam nadzieję, że modelarze, którzy są w trakcie budowy tego Me-109 będą czuli się pewniej widząc już gotowy model i na pewno wiele rzeczy zrobią lepiej. Dziękuję wszystkim, którzy śledzili tą relację a w szczególności dziękuję za uwagi i podpowiedzi, wszystko bardzo się przydało :).







Post zmieniony (17-03-08 23:27)

 
18-03-08 10:31  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jak dla mnie bomba, jedyne co mi nie pasuje to ilość zdjęć...miało być mnóstwo!!!!!!!! :) Jaki model następny w Twoim wykonaniu??

pozdrawiam

 
18-03-08 16:52  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Cieszy oko. Gratulacje!

 
18-03-08 19:41  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dziękuję, miło mi, że się podoba bo nawet nie byłem pewny czy go ukończę. Nie robiłem więcej zdjęć bo pogoda pochmurna a nie za bardzo mi się podobają ostre światła i cienie z lampy błyskowej. Jak przyjdzie prawdziwa wiosna to może cyknę ujęcia w terenie ;) że niby zdjęcia historyczne.
Bardzo dobre pytanie : co następne? Tak mi chodzi po głowie Zero, Ju-87, albo Łoś w wersji A (czyli koniecznie z duuużym ogonem) a może coś z pancerki? Jednak będę śledził nowości wydawnicze, ogladał programy o wojnie na Discovery ;) i oczywiście zerkał na forum :). Jak tylko doznam olśnienia to znowu wypakuję narzędzia i kleje ze skrzyni i rozpocznę kolejną relację na którą zawczasu zapraszam :).
Pozdrawiam

 
18-03-08 22:48  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Piękny model i kawał dobrej roboty. Szkoda, że nie było takich opracowań, kiedy ja sklejałem swojego w skali 1:8.

Sprawdź rozstaw podwozia głównego jest chyba za duży.

 
18-03-08 23:10  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
Kamil Zoszak   

To może nam zaprezentujesz Swoje dzieło?? Paweł, proszę w imieniu kolegów

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
18-03-08 23:39  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

http://www.kartonwork.pl/forum/album_cat.php?cat_id=77

--
-

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024