FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
01-02-08 15:03  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No to jeszcze raz ja, i jeszcze raz w tym samym temacie :) ale obiecuje, że ostatni :)

Poszperałem i znalazłem jeszcze coś takiego....


Co do lewej klapy wątpliwości się rozwiały przez to powyższe zdjęcie, ale dalej nie mogłem znaleźć, czy na prawej klapie jest niedomalowany trójkąt z prawej strony, a z lewej jest....i udało mi się znależć coś takiego....



Myślę, że temat tego malowania jest już zamknięty, zresztą przeglądając mnóstwo zdjęć stwierdziłem, że właśnie w kwestii malowania Pan Haliński zrobił kawał dobrej roboty i należą się pochwały Marcinowi Dworzeckiemu.

Co do sklejalności musze sam spróbować, ale Klejus jak widać idzie Ci świetnie, więc pewnie wycinanka też jest ok :) Czy model finalnie będziesz lakierował?

 
01-02-08 15:24  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Co jakiś czas jak spoglądam na model (tzn jego fragmenty) to zastanawiam się nad tym czy go na koniec czymś pokryć. Jeszcze nie podjąłem co do tego decyzji. Mam co prawda puszkę (taką malutką) Humbrola półmat czy raczej półbłyszczący (satin) ale będę musiał przeprowadzić testy na rezerwie. Nitro odpada ponieważ retusz zrobiłem na części ogonowej Humbrolami, więc wiadomo kolizja by była murowana.
Natomiast co do sklejalności modelu to jest on jak najbardziej sklejalny ale trudny. Rzecz w tym, że wymagane jest patrzenie jakby wprzód na to jak będą pasować kolejne części i absolutna dokładność, a jak wiadomo zawsze każdy coś tam przyklei albo wytnie trochę inaczej, użyje innego kleju (albo grubszej warstwy kleju), minimalnie grubszej albo cieńszej tektury itp. Nawet przecież sami autorzy (tu szczególne wyrazy uznania za kawał dobrej roboty) nie mają laserów w oczach, a co dopiero taki jakiś szary człowiek (nie będę pokazywał palcami na samego siebie).



Post zmieniony (01-02-08 15:24)

 
01-02-08 15:39  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Malutka puszke lakieru humbrola możesz odrazu wyrzucić do śmieci, niby to ten sam lakier co w szklanych słoikach 28ml, ale tak naprawde jest zupełnie inny!! Po prostu z puszki małej powoduje żółknięcie kartonu, wiem bo robiłem testy, poza tym wiele wiele osób twierdzi tak samo z własnego doświadczenia. Ja używam Humbrola w słoikach 28ml, nanoszony na model za pomocą aerografu (można oczywiście pędzlem, ale w moim wykonaniu pozostają pod światło widoczne mazaje pędzla, a to doprowadza mnie do szału!!). Marcin G lakieruje swoje modele lakierem w proporcji 2(satynowy) do 1(matowy) i musze przyznać, że świetnie to wygląda. Ja w tej chwili kończe Hurricane'a i w miejscach gdzie jest płócienny będzie mat, satyna na miejscach blach, a na stery rzuce jakąś mieszanke. Krawędzie natarcia, łączenia blach i miejsca, którędy chodził personel i piloci, zostaną lekko wypolerowane, uzyskam wtedy efekt używania samolotu (tak mi się wydaje :) ) Piszę Ci o tym, abyś spróbował coś takiego zrobić, da to wiele w wyglądzie, i na lakierowanie Cie namawiam, znika wtedy papierowość modelu :)

 
01-02-08 15:44  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dziękuję za tą informację, byc może zaoszczędziło mi to sporo frustracji gdyby mi Emil pożółkł ;) . Najpierw zobaczymy jak wszystko wyjdzie w sklejaniu, bo jeszcze sporo mogę zepsuć. Jutro w dalszej części relacji będzie o skrzydłach, jak widzę to jeden z trudniejszych etapów ale bardzo ważny.

 
01-02-08 15:49  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

A ja proponuję dwie warstwy błyszczącego Revella i na to jedną lub dwie matowej Pactry. Początkowo używałem też matowego revella, ale na nim zostawały odciski palców nawet jeśli model był brany do ręki długo po lakierowaniu.

--
pozdrawiam
Piotr


 
02-02-08 14:47  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Zapraszam na ciąg dalszy.
Szkielet skrzydeł jest dość skomplikowany ale dzięki temu mamy prawie pewność, że uzyskamy prawidłowy wznios i kształt skrzydeł. Tutaj chyba najłatwiej o błąd. Są drobne nieścisłości w opisie ale nie powinny być trudne do wyłapania.


W miejscach zaznaczonych na czerwono trzeba wyciąć prostokątne otwory pod żebra skrzydeł, natomiast wyłapałem mały błąd, który też zaznaczyłem na czerwono wraz z prawidłowym numerem elementu. Mam nadzieję, że w powyższym się nie pomyliłem, bo piszę to już po sklejeniu szkieletu a nie notowałem na bieżąco wpadek opisowych, w każdym razie trzeba być czujnym i zwracać uwagę czy wycięcia w dźwigarze pasują do wycięć w żebrach.

Następna sprawa to wykonanie luków podwozia, trzeba je wkleić zaraz po spasowaniu poszycia skrzydeł, nie do szkieletu a własnie do tego poszycia. Dopiero po tym można szkielet skrzydła okleić.

Zależało mi bardzo, żeby skrzydła (centropłat) elegancko przechodziły w kadłub, dlatego nieco zmieniłem kolejność.

Jak widac powyżej najpierw wkleiłem szkielet skrzydeł w kadłub, a właściwie w jego przednią część. Teraz mogłem dokładnie dopasować i przykleić poszycie centropłata. Jak tylko uznałem, że klej związał dostatecznie mocno (Hermol i miejscami wikol, około 30 minut) przykleiłem wcześniej spasowane poszycie zaczynając od dolnej części. Minimalnie podszlifowałem szkielet tu i ówdzie i poszycie z wnękami podwozia ładnie "wskoczyło" na swoje miejsce.

Niezwlekając ;) dokleiłem do szkieletu górną część poszycia skrzydła i znowu po jakichś 30 minutach skleiłem (krawędź spływu) tylne łączenie poszycia skrzydełek. Znowu bez zbędnej zwłoki uformowałem przejście skrzydeł w kadłub i przykleiłem je wikolem, gdyż trochę rozmiękczył karton przez co łatwiej się wszystko uformowało. Po wykonaniu końcówek skrzydeł i innych drobiazgów przyjdzie czas na finalny retusz ale jeszcze nie teraz.


Teraz, kiedy dokleję tylne segmenty kadłuba z "ogonem" to już bedę miał ładną sylwetkę samolotu zachęcającą do dalszych prac :).

Kolejność sklejania skrzydeł jaką zastosowałem wymagała sporo dopasowywania i niepewności ale myślę, że w konsekwencji opłaciło się. Chciaż mogę przyznać, że łatwiej byłoby najpierw skleić cały zespół skrzydeł i dopiero gotowy wkleić w kadłub, wszystko powinno pasować wzorowo, tyle tylko, że nie wiedziałem na początku jak mi pójdzie.
Pozdrawiam i zapraszam niebawem na dalszy ciąg relacji.

 
07-02-08 23:49  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witam Wszystkich i zapraszam na ciąg dalszy relacji.
Na wstępie to co może zdenerwować ;), czyli wpadki w opisie. Element 54a, podklejony kartonem nie może być w miejscu pokazanym na rysunku. Kształt tych elementów wskazuje, że pasują tak jak zaznaczyłem czerwonymi strzałkami czyli na górze a nie na dole częsci 54cL i 54cP. Tak czy inaczej jest to kłoipotliwy detal, trzeba było go w efekcie zeszlifować w górnej części (góra patrząc na rysunek) aby dobrze dopasować poszycie obu wlotów powietrza.

Zrobiłem to tak jak widać poniżej ( zdjęcie zrobione przed wspomnianym zeszlifowaniem)


Poniżej widok gotowych wlotów, bąbli działek na skrzydłach i w ogóle wszystko co do tej pory zrobiłem skleiłem do kupy:

"Bąbelki" są na tyle duże, że nie robiłem ich tak jak wcześniejsze małe wypukłe elementy tylko w sposób najzupełniej tradycyjny: ukształtować, dopasować i przykleić, oczywiście bez tekturowych kształtek.
Dla podsumowania dotychczasowych "osiągnięć" widok z góry

Brak jest fotela pilota co nietrudno zauważyć. Z tego powodu, że podczas dopasowywania skrzydeł ciągle palce trafiały mi do kabiny ;) trochę się bałem, że coś zepsuję. Fotel udało się tymczasowo wymontować bez uszczerbku, zostanie doklejony przed zamontowaniem oszklenia.

 
10-03-08 13:27  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Po krótkiej ;) przerwie wracam do modelu.
Koła wykonane w sposób tradycyjny

następnie opony pomalowane czarnym matem w spraju(Deco-Color) natomiast środki Humbrolem (1/2 czarny i 1/2 gunmetal) ze sporym dodatkiem terpentyny dla rozrzedzenia farby.

Przy goleniach było troszkę zabawy, najpierw wyciąłem odrysowany wzór elementu 57 żeby zobaczyć jak będzie z grubością po zwinięciu. W moim odczuciu nawet super-ciasne zwinięcie dawało za dużą grubość golenia (a może goleni?). Rozwarstwiłem zatem elementy 57L i P (zresztą po próbie kształtowania same aż się o to prosiły). Części zadrukowane odłożyłem na razie na bok. Te białe kawałki pozostałe z rozwarstwienia (coś jakby kopie cz. 57L i 57P) przeciąłem na dwie części żeby po zwinięciu uzyskać mniejszą nieco średnicę całości. Więc połową (tą od której zaczynamy zwijanie) okleiłem wykonany z drutu element P. Potem okleiłem całość zadrukowaną "zdrapką" 57. Wynik szalonych zmagań poniżej:

W przypadku kółka ogonowego cała część nr 60 została rozwarstwiona i zwinieta na szpilce a cz. 60a i 60b po sklejeniu wzmocniłem na krawędziach Superglutkiem i na środku zrobiłem takie malutkie jakby nity, imitację osi.


Gotowe zespoły kół zostały przyklejone do skrzydeł dwuskładnikowym Poxipolem, trzymają się teraz mocno i nie ma obaw, że za kilka miesięcy Messerek się rozkraczy jak baletnica w szpagacie ;).

 
16-03-08 21:50  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ostatnimi czasy wykonałem rury wydechowe, część osłony kabiny i widoczny poniżej celownik.

Śmiercionośne lufy wykone całkowicie w standardzie, chociaż rozważałem wariant z malowaniem w kolorze "gunmetal" (wariant ten odpadł w tajnym głosowaniu stosunkiem zero głosów za i jeden przeciw ;) )

oraz zespół kołpaka i śmigła

Czarne łopaty są dość ciasno nasunięte na osie, same na pewno nie zlecą a mogę regulować kąt natarcia. Użyłem nieco srebrzanki Humbrola na widocznych przy śmigle zwiniętych elementach nr 71. Nie było to konieczne ale skoro i tak trzeba było retuszować sporo białych krawędzi to maznąłem od razu całość. Czyli to oraz koła i celownik ( tylko w części czarnej) to jedyne kartonowe rzeczy jakie pomalowałem w tym modelu, nie licząc oczywiście retuszu tu i tam na krawędziach elementów. Myślę, że najdalej za 2 dni model będzie całkowicie gotowy, wtedy przedstawię ostanią serię zdjęć i skromne podsumowanie na zakończenie relacji.

--

 
16-03-08 22:35  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Prosze dużą ilość zdjęć bo model w Twoim wykonaniu rewelacja :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024