FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
22-01-08 18:58  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Acha, dziękuję. Swoją drogą szkoda mi będzie ciąć Spitfira, spróbuję powalczyć z oryginalnym statecznikiem. Dalszy ciąg relacji wkrótce. Pozdrawiam.

 
22-01-08 20:06  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Jeśli chcesz to podeślę ci erratę, mam dwie na zbyciu.
Daj znać na priv.

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
23-01-08 10:21  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Pewnie ja musiałem coś sknocić(może troszkę przykleiłem pod kątem burtę).


Klejus Kartonikus napisał:
,,Zawsze szkoda, że w efekcie tak niewiele będzie widac w kabinie jak juz wszystko się sklei do kupy.''

Tego nie byłbym taki pewien:)
W sumie nie mam jeszcze osłony, ale widzę przez otwór pedały, a nawet prawie całą cz.3 wszystko co jest na burtach. widok może się troszkę pogorszyć jak będzie statecznik pionowy(żeby zobaczyć cz.3 trzeba patrzyć prawie na płasko).

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
24-01-08 20:38  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dziękuję Zetpt za propozycję, na razie spróbuję powalczyć bez erraty, jeśli sknocę to na pewno dam Ci znać :) - zresztą sam będziesz to tutaj widział. Chodzi o to, że chciałbym przy okazji poprawki statecznika pokazać pewną prostą ale skuteczną metodę wykorzystania rezerwy koloru w takich sytuacjach.
Oto postęp w pracach:



Element nr 28, którym oklejamy obszar kadłuba z kabiną trudno jest przykleić dokładnie. W tak spasowanym modelu musiałem po pierwsze od razu do cz28 dokleić cz.28a, z grubsza wszystko spasować a następnie wyciąć poszycia segmentów sąsiadujących z przodu i z tyłu i teraz wszystko razem jakoś próbuję zgrać. Tak swoją drogą, to szkielet przedniej części kadłuba powinien chyba zostać nominowany do Księgi Guinessa za ilość wręg na centymetr sześcienny modelu ;).
Bardzo długo kształtowałem i spasowywałem elementy widoczne na zdjęciu, a im dłużej się je przykłada i pasuje tym większe obawy przed przyklejeniem.

Dla oderwania się od tego długotrwałego pasowania ( a i tak pewnie źle przykleję;) ) postanowiłem wykonać coś przyjemniejszego, czyli element nr35 i 36 z charakterystycznymi wycięciami na KM.



--

 
24-01-08 22:22  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Co do erraty dołączonej do Spitfire'a to oprócz niej czyli statecznika przydała by się jeszcze jedna zawierająca prawą lotkę i lewą klapę ( kamuflaż ). niestety wydawca tego nie zauważył :-(

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
24-01-08 23:22  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Z tym, że lotki wydają się być w porządku natomiast kamuflarz na obu klapach jest "niedorobiony" . Za kilka dni dojdę do skrzydeł to pokażę w relacji o co chodzi. Masz rację Ceva, jak to trzeba mieć oczy i uszy szeroko otwarte nawet w przypadku modeli renomowanych firm. Chociaż jest też możliwe, że malowanie na klapach przedstawione w modelu jest prawidłowe, niestety nie mam wiarygodnego źródła akurat tej wersji malowania konkretnego samolotu, więc w modelu pozostawię tak jak proponuje wydawca.

 
25-01-08 11:41  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

,
Obejrzyjcie to sobie. Zawsze daje to jakieś spojrzenie na sprawę, chociaż to nie to samo, co zdjęcia, ale nawet barwne tablice muszą powstać na podstawie "czegoś". Niestety, jestem świadom tego, że często zawierają przekłamania. Wszystko zależy więc od tego z jakich materiałów korzystało wydawnictwo.
A tu jest całkiem ciekawa relacja prowadzona na forum z za Odry. Właśnie z niej wstawiłem powyższe obrazki ;-).Warto obejrzeć.
http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=13935&page=8

--


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat




Post zmieniony (25-01-08 11:49)

 
25-01-08 11:51  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

....a tak nawiasem mówiąc..... to niedokładni ci Niemcy ;-)))


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat




Post zmieniony (25-01-08 11:52)

 
25-01-08 14:51  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Czyli jednak nie odkryłem Ameryki?
Ale to może i dobrze że już wszystko jasne.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
25-01-08 15:24  Odp: [Relacja] Bf Me-109E4 AH 2/2007
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Tego nikt na 100% nie stwierdzi ;-))). Trzeba by mieć zdjęcie tego Mesia, najlepiej z góry, co jest raczej niemożliwe. Można oczywiście uciąć sobie kolejną dyskusję, ale lepiej popatrzmy na to co robi KK. Zawsze może wybrać jakąś opcję i albo sobie domaluje odpowiednie kolory, tak jak kolega zza Odry, albo zostawi wszystko tak jak jest, kierujac się tablicami.
Tak czy siak, będę śledził tę relację z zainteresowaniem.

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024