FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
19-12-07 09:06  Odp: [relacja] z budowy HMS Victory SHIPYARD
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

USS Constytution pierwsza prezentacja

Tu jest link do relacji z budowy fregaty Constytution. Model jest jeszcze nie ukończony ale kadłub już w 90% i część detali. Może spodoba Ci się taka technika.

--
Pozdrawiam

 
19-12-07 21:28  Odp: [relacja] z budowy HMS Victory SHIPYARD
holes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witajcie

Może faktycznie się zdecyduje na taki pokład jak widziałem u ciebie. Bardzo mi się podoba jak to wszystko u ciebie wygląda jestem pełen podziwu dla twojej pracy. Z pewnością mój nie będzie w połowie taki jak twój ale dołożę wszelkich starań by wyglądał jak najlepiej.

Burty raczej zostaną tak jak są w wycinance. Boję się trochu zeszpecić ten model. Przy następnym spróbuję takiego rozwiązania.

Obiecałem zdjęcia dziś szkieletu ale nie ma możliwości bym skończył dziś wszystkie wręgi. Zamieszczam wszystko co mam wycięte do szkieletu. Jest tego dosyć sporo a i troszku wycinania jest.

Pozdrawiam i proszę o porade jeszcze raz jakim impregnatem najlepiej "pociągnąć" karton?? Zastanawiałem się nad zwykłym gruntem do rigipsu. Tylko nie wiem czy się nadaje. Spróbuje coś poszukać na forum ale jeśli ma kotoś jakiś link lub doświadczenie mogące zaoszczędzisz czasu to proszę o porade. Pozdrawiam Tomek





--
holes

Wojna i miłość są dwiema
jedynymi rzeczami,
dla których rodzić się i żyć warto.

 
20-12-07 10:55  Odp: [relacja] z budowy HMS Victory SHIPYARD
Metalmic   

Witaj holes.
To tak a propos kartonowych desek pokładu. Proponuje przejrzeć tę i następną stronkę.
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=3773&postdays=0&postorder=asc&start=210&sid=f9c3b73f0b1ee3a25c2e967b9bd3f5d9

Co do gruntowania to było tego sporo, a proponuje abyś sam przeprowadził eksperymenty czym i jak. Te doświadczenia napewno będą procentować w przyszłości.
http://www.konradus.com/forum/search.php?f=1&search=impregnacja+kartonu&globalsearch=0&match=1&date=0&fldsubject=1&fldbody=1
--

Pozdrawiam

Post zmieniony (20-12-07 13:09)

 
21-12-07 00:29  Odp: [relacja] z budowy HMS Victory SHIPYARD
holes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za linki. Dziś dokończyłem wycinać troche poskładałem ale czas iść do spania rano do pracy :). Więc już pora zamieszczam fotke jak prace posuwają się dalej dzięki wszystkim i czekam na dalsze wsparcie. POzdrawiam Tomek





--
holes

Wojna i miłość są dwiema
jedynymi rzeczami,
dla których rodzić się i żyć warto.

 
21-12-07 07:53  Odp: [relacja] z budowy HMS Victory SHIPYARD
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Nie czytałem całego wątku z podanego linku o deskach (zrobię to w wolnej chwili) ale to jest technika bardzo podobna do tej którą ja zastosowałem przy budowie mojej łódki.
Malowany w mazaje arkusz kartonu pocięty na paski wielkości desek przyklejane do pokładu i na końcu cały oklejony pokład pociągnięty matowym lakierem.
Co do butr to oczywiście. W oryginale są grubo pokryte farbą więc niema co bawić się w deskowania i malowania. Oryginalne z wycinanki będą też fajnie wyglądać.

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (21-12-07 07:55)

 
21-12-07 08:00  Odp: [relacja] z budowy HMS Victory SHIPYARD
Amadeus   

Witam

Zwróć uwagę na wręgi (4, 10, 11, 13) licząc od dziobu (nie pamiętam ich numeracji).Te wręgi musisz dociąć do otworów na maszt i trapy pod pokład. No i uważaj przy klejeniu burt, nie wszystkie "okna" do siebie pasują.

--
Amadeus

Jeżeli myślisz, że wszystko idzie O.K. to znaczy, że jeszcze
wszystkiego nie wiesz.

 
23-12-07 01:02  Odp: [relacja] z budowy HMS Victory SHIPYARD
holes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Amadeus dzięki za porade bardzo sie przydała nie zwróciłem na to uwagi (wręgi) a reszte będę miał na uwadze w późniejszym etapie.
Dzięki wszystkim za porady.
Dziś złożyłem szkielet narazie na sucho może jutro już go skończe mam nadzieje. Zamieszczam fotki i pozdrawiam wszystkich.

Tomek










--

holes

Wojna i miłość są dwiema
jedynymi rzeczami,
dla których rodzić się i żyć warto.



Post zmieniony (26-12-07 18:10)

 
26-12-07 18:11  Odp: [relacja] HMS Victory SHIPYARD
holes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zrobiłem jedno działo na próbe. Co sądzicie o nim pierwsze od dawien dawna jakie zrobiłęm bo miałem sporą przerwe a ostatnie działa jakie robiłem były toczone na wierarce dawno temu. NIe jest najlepsze wiem. Myśle że każde następne będzie lepsze od poprzedniego :). Mam pytanie lufa ma być matowa? Oglądałem fotki z muzeum Victory i działa nie są matowe. Więc może zrobić zgodne z orginałem? Jak sądzicie jak będzie lepiej wyglądać??
Pozdrawiam

Tomek



--

holes

Wojna i miłość są dwiema
jedynymi rzeczami,
dla których rodzić się i żyć warto.



Post zmieniony (14-01-08 22:15)

 
14-01-08 22:15  Odp: [Relacja] HMS Victory SHIPYARD
holes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam prace trwają choć powoli lecz do przodu. Szkielet sklejony na gotowo. Większość lawet armatnich sklejonych te co mają być montowane przed oklejeniem burt. Narazie stan surowy. W najbliższym czasie piankowanie i szpachlowanie szkieletu. Potem już zacznie przybywać przy modelu i będzie czym oko nacieszyć. Jak narazie to sama nuda tylko lawety i lawet teraz przyjdzie czas na działa kolejna masowa praca. Trzymajcie kciuki i proszę o sugestie ewentualne porady, bądź słowa krytyczne pozdrawiam ze stoczni w górach.

Tomek



--
holes

Wojna i miłość są dwiema
jedynymi rzeczami,
dla których rodzić się i żyć warto.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024