FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-01-08 17:26  [pomoc]Broń pancerna co wybrać
Bociek   

Cześć. Mam 14 lat i od 4 lat interesuje się II wojną światową a w szczególności wojskami pancernymi. Sklejam modele plastikowe i chciałbym zacząć coś z kartonu. I mam pytanie jaki byłby dla mnie łatwy(może być dużo uproszczony) czołg,wóz pancerny. Oczywiście pojazd ma być z czasów II wojny światowej. Skala od 1:20 do 1:35. Oczywiście w miarę tani i łatwy do zdobycia na rynku.

 
09-01-08 18:04  Odp: [pomoc]Broń pancerna co wybrać
małyGlód 

 

Witaj...

Każdy zajmujący się pancerką będzie miał inną propozycję co do pierwszego modelu.
Ja osobiście odsyłam Cie tutaj

Argumenty dla których proponuję tę stronę:
1. Na 100% znajdziesz cos dla siebie
2. Sasysasz i działasz
3. Możesz do oporu trenować kształtowanie kartonu - jak zniszczysz część, możesz zawsze ja dodrukować
4. Sam wybierasz malowanie modelu wg ulubionego schematu
5. ......
Powodzenia :)

--
Pozdrawiam Pawel

Utknąłem w niemocy ... :/

 
09-01-08 18:13  Odp: [pomoc]Broń pancerna co wybrać
Bociek   

Dzięki za pomoc. Te materiały naprawdę mi pomogły. A znasz może skąd zassać Paznr I lub II w skali 1:72.

 
09-01-08 18:46  Odp: [pomoc]Broń pancerna co wybrać
małyGlód 

 

Generalnie jestem okrętowcem, więc musisz do mnie pisać pełnymi nazwami interesujących Cię modeli...na pancerce się po prostu nie znam.

Moge poszukać, czy gdzieś na dysku mi się coś nie zawieruszyło - spróbuj też użyć funkcji "szukaj", być może ktoś bardziej kompetentny i oblatany w pancerniakach Ci pomoże. Może trafisz na jakieś linki na forum lub relacje z budowy.

Są też inne fora, gdzie znajdziesz interesujące Cię informacje.

--
Pozdrawiam Pawel

Utknąłem w niemocy ... :/

 
09-01-08 19:25  Odp: [pomoc]Broń pancerna co wybrać
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Była jakas rosyjska strona z modelami 1/72, moze ktos zna? Jak nie to zaraz poszukam

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
09-01-08 20:48  Odp: [pomoc]Broń pancerna co wybrać
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

http://allfrompaper.narod.ru
http://www.terra.dti.ne.jp/~yoshidom

Ale jak dla mnie te modeliki to średnio się nadają do nauki, lepiej poszukaj czegoś większego.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
09-01-08 21:22  Odp: [pomoc]Broń pancerna co wybrać
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Wydaje mi się, że z większych dobry byłby ostatni T-34/85 z Małego Modelarza. Nietrudny (owszem, pracochłonny jak każdy czołg z uwagi na układ jezdny), dobrze spasowany, niedrogi.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
09-01-08 22:00  Odp: [pomoc]Broń pancerna co wybrać
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

I tu Sturmovik ma rację, każdy pancerniak ma swojego T-34 na półce, a ostatni teciak rozrysowany przez pana Mistewicza w Małym Modelarzu dobrze się do tego nadaje. Także na początek idealny model.

 
09-01-08 22:11  Odp: [pomoc]Broń pancerna co wybrać
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Albo także Pana Mistewicza Shihoto z MMa'a, bardzo przyjemny model.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
09-01-08 22:19  Odp: [pomoc]Broń pancerna co wybrać
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Kujot: nie jestem pancerniakiem :-) T-34/85 z MM robie właściwie dla bratanka, ale T-34/76 z wyd. Halińskiego czeka na swoją kolej, na zasadzie "a co tam, potrafię" :P

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024