FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-01-08 20:01  [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Viper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Z uporem maniaka staram się wielokrotnie u wydawców dowiedzieć się, czy i ewentualnie, kiedy ktoś będzie w stanie wydać F-16 w naszych narodowych barwach. Jak dotąd nikt się tego nie podjął.

Moje pytanie jest następujące - Czy którekolwiek z wydawnictw kartonowych modeli ma zamiar wydać model tego samolotu w naszych barwach?. Z tego co mi wiadomo co najmniej cztery wydawnictwa mają na swoim koncie wydane już modele tego samolotu - niestety w barwach amerykańskich i izraelskich - moim skromnym zdaniem jedynymi słusznymi są barwy polskie. Oczywistym faktem jest również niezaprzeczalna (nomen - omen )fakt iż wówczas kiedy ten samolot był tematem wydania, nie istniał w wersji polskiej, ale jakby nie było, minęło już dosyć sporo czasu (chyba wystarczająco), aby pojawił się model w malowaniu polskim.

Na zakończenie mojej interpelacji chciałbym wszystkim wydawnictwom, ich szefom, projektantom, a przede wszystkim braci modelarskiej (która zapewnia im byt) życzyć wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń modelarskich (i nie tylko), wydawnictwom w 100%-tach trafionych tematów w nowym roku 2008. (Być może ostanie zdanie jest nieco źle zbudowane - w związku z tym nadwrażliwych z punktu j. polskiego serdecznie przepraszam - jak również pozdrawiam serdecznie).

Viper

--
Lotnictwo, czołgi

 
06-01-08 20:09  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Spokojnie, wszakże 2008. ledwo co się zaczął. Lotnictwo to nie mój ogródek, ale myślę i liczę, że w tym roku F-16 w polskim malowaniu się ukaże. Cierpliwości :)

--
Syn ciężkostrawny.

 
06-01-08 21:57  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Viper to fakt ,że już od jakiegoś czasu mamy ten super , hiper sprzęt , ale musisz wziąć pod uwagę ,że jest to wersja inna niż tą którą używali amerykanie więc i projektanci musieli by mieć jakieś monografie , plany lub choćby dobre zdjęcia żeby takowy model zaprojektować. Niestety na to będziemy musieli długo poczekać, ponieważ do tych samolotów mają dostęp tylko osoby uprawnione np.technicy, piloci.Dojście do nich jest aż , za sterylne. Musimy poczekać , aż skończą się te tabuny wycieczek z rządu, ministerstw, prasy itp. zanim zwykły zjadacz chleba będzie mógł go choćby dotknąć. Sądząc jeszcze po tym jak długo czekamy na wydanie, powtórzę, porządne wydanie Mig-29-tego to sobie długo poczekamy i na 16-tkę.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
07-01-08 08:07  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Viper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Robiący straszną tajemnicę nasi żołnierze na pokazach w Radomiu stwierdzili, że wszystkie zewnętrzne cechy odpowiadają wersji Block 42 - to tak a`propos projektowania bryły. Zdaję sobie sprawę, że dopiero 2008 rok się zaczął, ale uznałem, że swój głos w tym temacie mogę dać, tym bardziej, że nie tylko ja się na ten temat wypowiadam.
Pzdr:)

--
Lotnictwo, czołgi

 
07-01-08 09:28  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Poste 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Ciekawe czy ktoś uwzględni takie oznaczenia :)



Poste

 
07-01-08 10:46  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Poste masz szansę uwzględnić w kolejnym projekcie Renova Model ; )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
07-01-08 12:13  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Viper- a ja znowu gdzieś czytałem, że dostaliśmy "block 50 + "..., a sami amerykanie latają podobno na "block 60 ". Prawda to??
Pozdrawiam.

 
07-01-08 12:20  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

My nie dostaliśmy żadnych F16;-))) To są Migi 21 tylko przemalowane;~)

--

 
07-01-08 12:21  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Na szczęście są jeszcze miejsca ;-) gdzie można obejrzeć różne 16-tki :) i inne maleństwa ….szkoda tylko, że to Dubai :)






Pozdrawiam :)

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
07-01-08 12:22  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Partyzant - z tą sterylnością w dojściu to trochę przesadziłeś ;-) słyszałem, że niezatrzymywane przez nikogo myszy lokalne myszy zwerbowane przez obcy wywiad dokonały aktu sabotażu i postanowiły spróbować jak smakują imperialistyczne przewody elektryczne tym samym unieruchamiając niektóre z tych hipernowoczesnych Jastrzębi ( tfu. co za kretyn nadał tej kupie złomu taką wspaniałą nazwę urągającą polskiej myśli technicznej okresu międzywojennego ).

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
07-01-08 12:24  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
buzz 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam


Polska dostała samoloty w wersji Block 52 + (wersje block 50 + i block 52+ róznią sie od Siebie tylko silnikami Albo silnik PW albo GE) natomiast amerykkańskie F-16 będace w linii to Block 50 i 52 (ale w małej ilości) i z tego co wiadomo nie będa modernizowane ale wycofane. Najbradziej zaawansowaną wersją będacą w uzyciu jest Block 60 i jest na wyposażeniu Zjednoczonych Emiratów Arabskich i nosi oznaczenie F-16E Desert Falcon.


Pozdrawiam



Post zmieniony (07-01-08 12:27)

 
07-01-08 15:40  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Poste 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Demon - muszę kiedyś spróbować opracować samolot, ciekaw jestem sam co mi z tego wyjdzie :)
Poste

 
07-01-08 16:36  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Vansen- block 60 to F-16E i F, a na uzbrojeniu USA jest tylko block 50 i 52. Amerykanie na pewno nie kupią block'u 60, mają je zastępywać, chyba od 2010r.Zastąpią je F-35A.

Jako ciekawostkę podam, że z wyglądu polskich F-16 można wyróżnić 4wersje:) są to C block 52+, C block 52 adwance (chyba, chodzi o daleki zasięg), D block 52+, D block 52 adwance (chyba, chodzi o daleki zasięg). Dlatego co na niektórych forach są dyskusje jaką Polacy mają wersje, czy 52, czy 52+, czy może 52 adwance. Adwance to wersja z dodatkoymi zbiornikami na kadłubie, 52+ bez.

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (07-01-08 16:49)

 
07-01-08 17:33  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Robert   

Model F-16 made in Renova Model?? On by chyba miał kompletne wszystkie przedziały, ruchome wszystkie elementy, i w pełni odwzorowany silnik wraz ze wszystkimi stopniami sprężania powietrza:-))))

--
Pozdrawia
Robert

---------------------------------------
róbmy modele, a nie wojny!!!
---------------------------------------

 
07-01-08 19:12  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
buzz 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam

Krystian napisał:
Jako ciekawostkę podam, że z wyglądu polskich F-16 można wyróżnić 4wersje:) są to C block 52+, C block 52 adwance (chyba, chodzi o daleki zasięg), D block 52+, D block 52 adwance (chyba, chodzi o daleki zasięg). Dlatego co na niektórych forach są dyskusje jaką Polacy mają wersje, czy 52, czy 52+, czy może 52 adwance. Adwance to wersja z dodatkoymi zbiornikami na kadłubie, 52+ bez


Otóż Wersja Block 52 + i block 52 Advanced to ta sama wersja a zatem w Polsce mamy dwie wersje tego samolotu a nie cztery!!

POzdrawiam

 
07-01-08 20:08  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Ceva to wychodzi ,że ty masz lepsze informacje bo ja słyszałem ,że te myszy to imigranci , ale ze stanów . Niestety kiedy je odkryto nie można było od nich nic wyciągnąć i zapytać gdzie wizy mają bo w czasie lotu ducha wyzionęły:).
Co do wersji to dajcie mi trochę czasu to spróbuję się coś u źródła dowiedzieć.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
07-01-08 21:38  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Buzz napisał:
,,Otóż Wersja Block 52 + i block 52 Advanced to ta sama wersja a zatem w Polsce mamy dwie wersje tego samolotu a nie cztery!!''

Na różnych forach słyszałem różne wyjaśnienia, dlaczego wg. niektórych źródeł są to 52+, a u innych 52 adwance. Z tego co mi wiadomo to oznaczenie adwance oznacza dalekiego zasięgu, poprzez zainstalowanie zbiorników konforemnych na kadłubie. Polacy mają w sumie 4, no może nie wersje, ale jakieś podwersje (podtypy wersji). Wewnętrznie niczym się nie różnią,a zewnętrznie zbiornikami na kadłubie, przez co 52adwence ma większy zasięg,

F-16E block 60 też niektóre samoloty mają oznaczenie adwance(albo wszystkie), które mają dodatkowe zbiorniki na kadłubie.

Partyzant, może poszukaj od razu, dlaczego niektóre Jastrzębie mają zbiorniki, a inne nie?

Pozdrawiam

PS Sturmovik mi się wydaje, że są one chyba montowane na stałe, ale mogę się mylić

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (07-01-08 21:45)

 
07-01-08 21:42  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

krystian: na ile mi wiadomo, są to zbiorniki dodatkowe, tak samo można by pytać, czy np. Spitfire IXc ze zbiornikiem pod brzuchem jest inną wersją, czy tą samą... ale faktycznie, niech sie temu przyjrzy ktoś lepiej obeznany ze współczesnymi myśliwcami :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
07-01-08 21:55  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

zbiorniki są zdejmowalne. Niektóre mają bo im założyli, a inne nie mają bo ich nie założyli...

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
07-01-08 23:23  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Jedne mają a inne nie, bo zbiorników jest mniej niż samolotów. Z USA przylatują bez zbiorników, montowane są w miarę potrzeb dopiero w Polsce. W listopadowym numerze nTW było parę słów na ten temat.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
07-01-08 23:28  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Łosiu ma całkowitą rację. Przykadłubowe zbiorniki paliwa są jak najbardziej zdejmowalne. Jeszcze chyba mam gdzieś prospekt firmowy Lockheeda z F-16 i tymi właśnie zbiornikami.

 
08-01-08 09:21  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
buzz 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam


Krystian napisał:

Na różnych forach słyszałem różne wyjaśnienia, dlaczego wg. niektórych źródeł są to 52+, a u innych 52 adwance. Z tego co mi wiadomo to oznaczenie adwance oznacza dalekiego zasięgu, poprzez zainstalowanie zbiorników konforemnych na kadłubie. Polacy mają w sumie 4, no może nie wersje, ale jakieś podwersje (podtypy wersji). Wewnętrznie niczym się nie różnią,a zewnętrznie zbiornikami na kadłubie, przez co 52adwence ma większy zasięg,


Jak już mówiłem Advance i + to to samo oznaczenie i nie wynika ono z cechy zasięgowej samolotu, gdyż ta zależy od konfiguracji zbiorników jakie można podwiesić lub położyć na samolocie (w przypadku CFT).
Początkowo F-16 faktycznie miał mieć te zbiorniki wbudowane na stałe ale zrezygnwano z tego na rzecz demontowalnych okazało sie że samolot nie zawsze ich potrzebuje a jeżeli nie potrzebuje to po co wozić zbędne żelastwo? Natomaiat zbiorniki nosza oznaczenie CFT czyli Conformal Fuel Tanks. Nazywają sie tak dlatego że ukształtowane sa tak aby jak najmniej pogarszać charakterystyki aerodymiaczne samolotu a co za tym idzie manewrowość i w pewnym stopniu zasięg.

Samo oznaczenie + czyli Advance wynika z wyposażenie awionicznego zawartego w różnych typach tego samolotu.Awionika w naszych F-16 jest taka sama na wszystkich samolotach, z zastrzerzeniem że na samolotach wersji D( dwumiejscowa wersja) można konfigurować w zależnosci od misji rolę drugiego członka załogi.
SAmolot w wersji F-16 Block 60 nie noszą oznaczenia Advance nawet ze zbiornikami CFT dlatego że zostały już w tej wersji przewidziane. Block 60 to najdroższe F-16 dlatego używają ich tylko Zjednoczone Emiraty Arabskie. Wersja ta została stworzona nieformalnie na zamówienie ZEA.

Pozdrawiam

 
09-01-08 16:41  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Przyznaje się do błędu. Buzz miał racje od początku,

Buzz napisał:
,,Początkowo F-16 faktycznie miał mieć te zbiorniki wbudowane na stałe ale zrezygnwano z tego na rzecz demontowalnych''

ale też miałem trochę racji jak widać z powyższego cytatu,najwidoczniej miałem stare dane :(


Chodziło mi pojemność zbiorników wewnętrznych, dokładnie zasięg na zbiornikach wew. (wtedy myślałem jeszcze, że CFT są montowane na stałe). Jakby samolot miałby wszystkie belki obwieszone uzbrojeniem, to wtedy nie byłoby gdzie umieścić dodatkowych zbiorników, miałby taki zasięg ile mógł pomieścić wewnątrz, w przypadku zbiorników CFT mógłby mieć zwiększony zasięg poprzez instalacje tych zbiorników na kadłubie i na wszystkich belkach mogłoby być uzbrojenie.

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (09-01-08 16:53)

 
09-01-08 16:54  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

W najnowszym numerze chyba miniRepliki (nie jestem pewien na 100%, bo szybko przeglądałem) są bardzo dobre i szczegółowe zdjęcia naszych F-16;). zbliżenia na detale (np jak omawiane zbiorniki). Podane są także numery samolotó, na których już zamontowano te zbiorniki. Zdjęcia są tak wykadrowane, że świetnie się ukazują wymiary samolotu i wszystkich jego dupereli;)
Poza tym już latają z aim-120;)

Pozdrawiam,
wojtek

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
09-01-08 17:03  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A czy ten wątek nie powinien się znaleźć w dziale SAMOLOTY?
Byłem przekonany, że jakiś projektant się już zadeklarował - a tu kiszka ;-(

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024