FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-01-08 13:23  [pytanie] wycinanie wreg, pasowanie czesci
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kleje sobie aktualnie model mysliwca z II w.s. wydawnictwa AH. Zastanawiam sie jak mam ciac wregi. Czy mam je ciac po, po zewnetrznej czy po wewnetrzej stronie linii? Ja staram sie ciac po lini.
Wyszlo mi pelno baboli bo chyba popelniam jakis blad w cieciu i pasowaniu.
Zastanawia mnie tez jak Wy pasujecie czesci. Ja osobiscie stosuje sie do zasady 3 razy przyloz raz przyklej ale to i tak mi wiele nie pomaga. Jak przyloze jakas czesc to nie jestem w stanie jej trzymac przez caly czas nieruchomo w wybranym miejscu, przez co wydaje mi sie ze cos pasuje a jak zaczynam kleic, i wtedy czesc jest przytwierdzona, to wtedy wychodzi mi ze gdzies brakuje 1 mm i wtedy szlag mnie trafia. A juz w ogole nie mam pomyslu jak sprawdzic czy dwie sasiednie czesci do siebie pasuja (jak np. poszycie skrzydel) . Wtedy to juz wszystko mi sie przesuwa.
Albo jak pasowac poszycie kabiny kiedy musze trzymac sklejony szkielet kabiny, z dwoch stron szkieletu mam boczne panele i na to jeszcze dochodzi poszycie kabiny i musze jeszcze uwzglednic grubosc warstwy kleju?
Prosze o jakies rady co do pasowanie i wycinania czesci.

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [pytanie] wycinanie wreg, pasowanie czesci  nowe
pawel_k 2894 05-01-08 13:23
 Odp: [pytanie] wycinanie wreg, pasowanie czesci  nowe
Honzik 276 05-01-08 13:29
 Odp: [pytanie] wycinanie wreg, pasowanie czesci  nowe
QN 252 05-01-08 14:15
 Odp: [pytanie] wycinanie wreg, pasowanie czesci  nowe
pawel_k 237 05-01-08 15:01
 Odp: [pytanie] wycinanie wreg, pasowanie czesci  nowe
Bartas 248 05-01-08 15:39
 Odp: [pytanie] wycinanie wreg, pasowanie czesci  nowe
Andreas 263 05-01-08 21:01
 Odp: [pytanie] wycinanie wreg, pasowanie czesci  nowe
MARIUSZ 339 06-01-08 11:03
 Odp: [pytanie] wycinanie wreg, pasowanie czesci  nowe
stary 251 06-01-08 11:24
 Odp: [pytanie] wycinanie wreg, pasowanie czesci  nowe
QN 276 07-01-08 09:34
 Odp: [pytanie] wycinanie wreg, pasowanie czesci  nowe
pawel_k 253 07-01-08 11:21

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024