FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-01-08 20:36  [pytanie] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 





Post zmieniony (04-01-08 14:19)

 
02-01-08 22:25  Odp: [pytanie] ZU 23-2
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ta część znajduje się mniej więcej na środku arkusza nr.24 jest to krążek o średnicy około 5-6mm. Przynajmniej u mnie tak jest ;-) .

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
03-01-08 14:53  Odp: [pytanie] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 





Post zmieniony (04-01-08 14:20)

 
03-01-08 18:57  Odp: [pytanie] ZU 23-2
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Co do narzędzi to na początek masz ich nawet więcej niż ja gdy zacząłem sobie sklejać papier.
W trakcie budowy powoli odkryjesz co się jeszcze przyda - żyletki, wybijaki i masa innych pierdułek - np. drewniana rączka od skakanki do formowania niektórych obłości ;)

Klej introligatorski (?) jak to jest coś podobnego do wikolu to radzę jednak jak najmniej tego używać.

Butapren-Hermol-Kropelka i ostrożne eksperymenty z BCG polecam.

Impregnacja - no ja mam już jakieś doświadczenia bo prawie wszystko impregnuję przed cięciem ale wolę nie kłapać na ten temat, może któryś z bardziej doświadczonych kolegów coś wpisze.
Inna sprawa że wyszukiwarka też sporo wyświetli na ten temat.

Słomiany zapał ;) Trudne opracowania wybrałeś na początek, może być ciężko, ale to już Twój wybór.

[edit]
Hmm, teraz doczytałem dokładniej , z pojazdów które mają opony to nie wiem co polecić, jak może być czołg to polecam Chi-he z MM-a. Nieco pracochłonny ale tak opracowany że nie można go skopać.

Pozdrowienia
R

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (03-01-08 22:29)

 
03-01-08 21:51  Odp: [pytanie] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 





Post zmieniony (04-01-08 14:20)

 
03-01-08 22:04  Odp: [pytanie] ZU 23-2
Hook6   

 

Na forum głównym jest na górnej belce napis Tematy: a obok okienko. Wybierz w tym okienku technika i zobacz ile tego Ci powyskakuje. Dwa tygodnie będziesz czytał o tym wszystkim, o co pytasz. Przed Tobą było już kilkadziesiąt takich tematów i za każdym razem autor czekał, aż mu sią to wszystko poda na tacy. Pomyśl, czy nie będzie Cię to irytowało jak przez najbliższych kilka miesięcy co jakiś czas będziesz czytał "odkrywczy temat" kolejnego nowego forumowicza pod tytułem - co mam robić, jakie narzędzia, skąd wziąc karton, jak kleić?
Przejrzyj te tematy tak, jak Ci zasugerowałem - sam i bez niczyjej pomocy dowiesz się znacznie więcej niż przypuszczasz. I zaczniesz zasługiwać na nasz szacunek :-)

 
03-01-08 22:07  Odp: [pytanie] ZU 23-2
Gdaś 

 

witam
spróbuj zaostrzyć wiertła nie jak do metalu tylko jak do drewna jak mają stolarze , pilot po sirodku i na bokach piórka tnące

--

uszanowanko gdaś

Post zmieniony (03-01-08 22:10)

 
03-01-08 22:16  Odp: [pytanie] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 





Post zmieniony (04-01-08 14:19)

 
03-01-08 22:42  Odp: [pytanie] ZU 23-2
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Pamiętaj że BCG to jest klej do papieru.
Moje metody impregnacyjne niestety go eliminują ;-(
Bez aerografu da się żyć, mi siadła sprężarka i aerografuję pędzelkiem. Nie cierpię z tego powodu.

Miłego szukania i czytania - ja to zaliczyłem.....psia kość ;))

Pozdrowienia
R

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (03-01-08 22:52)

 
03-01-08 23:15  Odp: [pytanie] ZU 23-2
mrymacki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

A jednak dopiszę - kolejny młody zarejestrował się na forum bez czytania regulaminu. Moja sugestia:
po takim pytaniu następuje zamknięcie wątku, świeży forumowicz czyta regulamin i wysyla e-mail do admina lub moderatora, że przeczytał i zrozumiał, używa co najmniej 20 razy opcji "szukaj" i wdraża się w życie forum bez takich pytań i zakładania takich wątków. Jak nie zrozumiał i ma problem z akceptacją to jedyną opcją jest out.
LENISTWO i BRAK UMIEJĘTNOŚCI CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM NIE ZWALNIAJĄ Z TAKIEGO OBOWIĄZKU - TAK JAK NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA NIE ZWALNIA Z ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA JEGO PRZESTRZEGANIE.

P.S. Przepraszam za krzyk w ostatnim zdaniu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024