FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 24Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
07-03-10 21:25  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Rewelacja! Piękna robota! A co z bulajami?

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
07-03-10 21:45  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

"Zrobienie od nowa" dało świetny efekt, a pasy blachy... można tylko podpisać się pod słowami QN-a

 
07-03-10 22:50  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Ja myślałem, że temat już zapomniany a tu taka niespodzianka. Efekt Twojej pracy jest co najmniej godny uwagi. Kibicuje dalej. Powodzenia.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
08-03-10 14:07  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Naprawdę świetna robota - gratuluję efektów - widać ciężką pracę - będę śledził twoją relację i chciałbym nadmienić że będzie ona inspiracją w mojej pracy nad tym samym modelem który właśnie buduję - na pewno będę "czerpał" z tego co robisz - choć mój model będzie wykonany w "standardzie" - czyli nie chcę zmieniać ani dodawać zbyt dużo elementów w tym wydaniu modelu gdyż sama w sobie ta Korweta jest po prostu najzwyczajniej w świecie - piękna. Powodzenia.

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
08-03-10 16:07  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dziekuję za miłe słowa :)
Padło pytanie co z bulajami. Na razie koncepcja jest taka żeby w otwór wybity w "blasze" wkleić krążek wybity z folii ze starej dyskietki. Na to wszystko obręcz maskująca krawędzie. Tak mniej więcej wygląda to w wycinance.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
08-03-10 18:17  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Łał ! Nitowane poszycie wygląda genialnie !!!

--

Teoretyk ostatnio...

 
08-03-10 18:44  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Wszystko wygląda rewelacyjnie! Aż miło popatrzeć!

--
Pozdrawiam!

 
09-03-10 10:16  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Pomysł z wnętrzem jest rewelacyjny - zdecydowanie ożywi cały model, a właściwie dioramę. Odtwarzając wnętrze bazowałeś na "Anatomy of the Ship"?

Nie znalazłem informacji, z czego wykonywałeś imitację poszycia i czym "nitowałeś". Myślę, że to bardzo ważne informacje, dla nas "zgapiaczy" ;-)

Bardzo inspirująca relacja!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
10-03-10 20:49  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Witam
Najpierw może odpowiem na pytanie Waldka. Oczywiście odgadłeś tytuł książki z której korzystam :)
Imitację blach wykonuję z reklamowej folii samoprzylepnej. Kolor dobrałem taki żeby mniej wiecej przypominał oryginał ale oczywiście cały model będzie malowany.

Dziś parę rzeczy które już zrobiłem wcześniej.
Być może to trochę dziwne że pokazuję elementy nieskończone, tak bez ładu i składu ale na początku relacji zapowiedziałem że nie będę kleił modelu zgodnie z instrukcją.
Cały ten okręcik to jeden wielki trening różnych metod więc stąd ten chaos w relacji.

Nadbudówka komina i komin.



Zgodnie z moją teorią uplastycznienia modelu otworzyłem zejściówkę do kotłowni.

Całość na swoim miejscu na nadbudówce głównej.



Tutaj zejściówka pod pokład. Ten element jako jeden z niewielu jest już prawie skończony.



Tutaj mamy świetlik maszynowni. Jako ciekawostkę powiem że docelowo ten element będzie się składał z prawie dwustu części.



Ta postać na fotkach to marynarz z przyszłej załogi okrętu.
Zgodził się być przewodnikiem i służyć swoim wzrostem jako skalą porównawczą
To na razie tyle :)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
10-03-10 23:09  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Prawie 200 części! No, no, nie idziesz na żadne kompromisy, brawo! I ten postęp prac, aż miło popatrzeć...

Jeszcze nie odpowiedziałeś mi czym wykonujesz te nity. Odgaduję, że jakimś kółkiem zębatym. To coś kupionego, czy samoróbka?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 24Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024