FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-01-13 23:05  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Śliczności...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
25-01-13 08:31  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ale się wyżywasz. Tylko nie mów, że nie sięgasz po lupę przy dzierganiu ;)

Jeżeli jest taka możliwość, mógłbyś zestawić przy fotkach, jedno – dwa zdjęcia tych ustrojstw w oryginale, obaczym, czy czegoś nie uchybiłeś :))

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
25-01-13 13:00  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dzięki wszystkim za wizytę :-)
Art, lupy nie używam bo nie mam. Jest to wciąż pierwsza pozycja na mojej liście zakupów modelarskich tylko... jakoś wciąż nie mam czasu na na jej zakup.
Zresztą, lupa przy setce? Nie przysługuje i wstyd jej używać. Przydział lupy należy się dopiero tym co budują od dwusetki w dół ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
25-01-13 13:27  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

To w takim razie szacun za te detaliki (rozumiem Cię, ja też nie używam lupy, choć mam ich kilka kompletów – nieporęczne i zawsze to jest... patrzenie przez szybę na oryginał).

Uprzejmie proszę o rozważenie mojego wniosku zamieszczonego w poprzednim wpise :)).

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
27-01-13 10:07  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Zamieścić dla porównania zdjęcie oryginału z samodzielnie wykonanym elementem?
Toż to by był klasyczny gol samobójczy. A ja samobójcą nie jestem ;-)
A tak na poważnie to przyjąłem zasadę żeby elementy dosyć mocno upraszczać. Staram się robić tak by detal tylko z grubsza przypominał oryginał. Ten uproszczony sposób budowy jest wymuszony poniekąd bo każdy element staram się wykonywać w sposób pancerny. Jak mam coś na styk przykleić to chory jestem ;-)
Muszę zrobić wpust jakiś, kołek, dziurkę przewiercić itd żeby się lepiej trzymało. Nawet kosztem dokładności. No cóż, każdy ma jakąś swoją szajbę hehe ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
07-03-13 21:14  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Taka ciekawostka ale że przedstawia okręcik który i ja buduję to pokazuję co wyszperałem w sieci.



Zawsze podobały mi się tak pokazywane modele-przekroje. Ten jest o tyle ciekawy że z jednej strony można podziwiać kompletną sylwetkę a z drugiej strony podejrzeć co jest w środku.
Dla mnie bomba :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
07-03-13 21:24  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,też mi się podobają takie model, nieco inaczej rozwiązałbym tylko tą wodę,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
08-03-13 07:23  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A mnie się wydaje, że to model okrętu, który zahaczyli polscy złomiarze.

--
serwusik

 
08-03-13 10:32  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Hem. Sposób ekspozycji ciekawy, chociaż nie do końca w moim guście. Co nie zmienia faktu, że wielki szacun dla wykonawcy - przy takim pokazaniu okrętu nie da się ukryć baboli pod szpachlą.

Mnie z kolei nieodmiennie fascynują wraki i różne inne "abandoned", i ślinię się widząc ładnie zrobionego "trupka". Również rzecz gustu.

A Twoją relację, Stary, śledzę i podziwiam.

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 
04-04-13 15:09  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
klak33   

witam ,kiedy kolejne wstawki z budowy ?
buduję ten sam model i w tej samej skali,to mój pierwszy model dlatego podpatruję jak Ty to robisz i ciekaw jestem końcowego wyniku :)

 
04-04-13 18:07  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Witaj klak33. Parę nowych klamotów przybyło więc postaram się lada moment o jakieś świeże fotki.
Na razie to co zrobię to odkładam do pudełka. Trochę już tego jest więc czekam tylko na jakiś wolny i słoneczny dzień żeby odpalić aerograf :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
09-04-13 18:38  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
klak33   

oka ,ja jestem dopiero na etapie przyklejania pokładu,ale dzięki Tobie będę wiedział co jak zrobić :)

 
24-07-13 12:47  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
klak33   

kolego ,kiedy wstawisz coś nowego,bo ciekaw jestem rezultatu :)

 
25-07-13 09:16  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2


Jak na moje możliwości czasowe zrobiłem nawet sporo przy modelu ale jakoś tak nigdy nie mogę się zabrać za normalne prowadzenie relacji. Stąd te dłużyzny i pozorny bezruch ;-)
Żeby jednak nie było że leżę i się lenię pstryknąłem ostatnio trzy foty gdy miałem próbnie zmontowaną sporą część wyposażenia okrętu.
Na bardziej szczegółowe foty ewentualni chętni będą niestety musieli poczekać do mojego urlopu. Wtedy będę miał odrobinę więcej czasu.
Mam nadzieję że moderatorzy w drodze wyjątku przymkną oko na to że foty są trzy a nie dwie jak nakazuje regulamin :-)







--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
25-07-13 09:25  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Stary jak zawsze wspaniała praca . Pochwalisz się jak uzyskujesz tak ładnie i równo wygięte relingi w 2 płaszczyznach , sklejasz je czy lutujesz ?
pozdrawiam i powodzenia w dalszej pracy Andzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
25-07-13 09:44  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dzięki Andreas.
Relingi kleję. Wyginanie łuków do szablonu albo na oko. Odstępy między poziomymi drucikami to najczęściej podkładki dystansowe albo na "czuja". W zależności od tego jaki jest dostęp.
Najważniejsza sprawa to tak przygotować odcinek relingu żeby przyciśnięty do słupków sam trzymał kształt, przylegał i nie sprężynował. Do tego nieraz muszę budować wymyślne konstrukcje pomocnicze które go utrzymują w żądanym położeniu. A potem to już bułeczka z masełkiem. Tylko nałożyć odrobinę kleju na złącze, zebrać nadmiar żeby za duży glut nie powstał i już. (Jak ja nie lubię kleić relingów ) ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
25-07-13 09:56  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Na moje łoko żurawie do trałów są jakieś inne. Twoje chyba mają jakieś ożebrowanie, nie widać dokładnie co to jest na tych czarnych częściach.


--
Rock Honor Ojczyzna

 
25-07-13 10:03  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Fotki moich żurawików są na stronie szóstej relacji. Na Twoim zdjęciu widzimy je z boku a na moim z góry. Jakby popatrzeć na nie pod tym samym kątem to powinny wyglądać podobnie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
25-07-13 11:46  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,piękna robota,ale zastanawiam sie jak to wszystko będziesz malował?,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-07-13 11:58  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Damy radę :-)
Wszystko jest rozbieralne mocowane na kołki, druciki, na wcisk.
Stara fota poniżej ale wyjaśnia założony na początku sposób budowy



--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
25-07-13 13:22  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Patrząc na te zdjęcia i porównując ze swoimi modelami… mam ochotę wszystkie swoje wyrzucić i zająć się układaniem puzzli, może ogrodnictwem … ;)

 
15-08-13 03:16  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam przepiękna robota szczena opada. Mam pytanie niektore male elementy wyglądają jakby byly zrobiene z plastiku czego uzywasz?

Jeszcze raz wyzrazy uznania za tak wspaniale wykonanie z checia by sie go zobaczylo na zywo.

 
15-08-13 07:22  Odp: [Relacja] HMCS
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Antena, telegraf maszynowy, nadajnik urządzenia sterowego itd. widze tam drobne elementy wykonane z czegos białego ( okąg kola sterowego, łaczniki ,dźwignia ) czego użyłeś do tych elementów ?
Na 10 stronie relacji .
--

Post zmieniony (15-08-13 07:23)

 
15-08-13 09:17  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Witam kolegów :-)
Niektóre mikroskopijne (jak dla mnie) detale robię z polistyrenu. Można by je co prawda zrobić z papieru ale przy tej wielkości ciężko by było w nich wyciąć lub przewiercić jakikolwiek otwór. Papier ma za dużo tak zwanych włosków i lubi czasem się rozwarstwić. Trzeba by dodatkowo glutować, szlifować itd.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
15-08-13 09:26  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dzięki stary , pytalem bo mam problem z rozwarstwianiem kartonu w przypadku małych elementów np tektura 1 mm i element gruboci 1 mm , podpowiedz jeszcze jak zdobyasz ten polistyren. Thk.
Nt modelu juz sie nie wypowiadam , wstyd spojrzeć na swoje .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
15-08-13 09:37  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Kiedyś kupiłem na Allegro parę arkuszy formatu A4 w różnych grubościach na zasadzie ze kiedyś może się przyda. No i się przydało ;-)
Teraz nie szukałem ale wysyłkowe sklepy modelarskie mają chyba często ten towar w swojej ofercie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
15-08-13 17:03  Odp: [Relacja] HMCS
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

THK i stary nie bądź taki skromny odwalasz tu taką robotę ,że nie musisz :)
ale jednego mi brakuje w Twoich relacjach , badziej szczególowgo opisu "wyrobu" niektórych elementów , tak dla potomnych i min dla mnie :). ale przejżę szczegółowo relacje i popytam :)

--

Post zmieniony (15-08-13 17:05)

 
16-08-13 16:57  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam kolege modelarza sledzac twoja relacje wyczytalem ze malowales farbami pacta. Moje pytanie dotyczy twojego wrazenia gdyz wiem ze uzywales aeorografu. Ja uzywam humbrola ale od dluzszego czasu zastanawiam sie nad farbami akrylowymi. Jakbys mogl cos napisac bede wdzieczny. Wielkie dzieki

 
17-08-13 10:18  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Witam.
Zbyt dużego doświadczenia z malowaniem i z Pactrami nie mam a przede wszystkim nie mam skali porównawczej do innych farb gdyż innych nigdy nie używałem.
Na elementy kładę najpierw podkład Vallejo a na to Pactrę. Do rozcieńczania używam tylko oryginalnego rozcieńczalnika. Przy następnym malowaniu mam zamiar przetestować odrobinę opóźniacza choć glut na dyszy aerografu nie jest problemem gdy się ją przeciera od czasu do czasu wacikiem z rozpuszczalnikiem.
Tak jak wspomniałem nie mogę porównać tych farb do innych ale ogólnie jestem zadowolony.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
17-08-13 20:32  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
dzidek... 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


 - 1

PIĘKNA ROBOTA - brak słów.

 
20-08-13 11:06  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zgadzam się z dzidkiem :-)

--
Pozdrawiam Darek

 
16-09-13 12:34  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
klak33   

i doczekałem się kolejnych wstawek :),aż dech zapiera.
Już widzę że mój tak ładnie nie będzie wyglądał i zdałem sobie sprawę że porwałem się z motyką na słońce wybierając na początek nauki sklejania tak trudy model jako ten pierwszy,ale nie ma co lamentować jakby nie wyszedł to zawsze jest satysfakcja i nauka na przyszłość na własnych błędach :)
pozdrawiam

 
16-09-13 13:29  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,klak33 moze pokaż to co wykonałeś skrytoklejco,osądzimy jak to Ci wyszło ,ujawnij się,w mordę daje tylko Stug jpozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
09-10-13 21:00  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
klak33   

moje wypociny nie mają co tu do roboty :) ale ok jak znajdę chwilę to coś wrzucę ,póki co to szkielet z pokładem i nadbudówką w stanie surowym :)
Najgorsze że to moje pierwsze spotkanie z modelarstwem i od razu się porwałem z motyką na słońce :)

 
28-12-14 20:40  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2


Witam wszystkich w starym jeszcze roku.
Aktualizacja raz na rok ? To niezły wynik jak na relację. Paru modelarzy pewnie dopiero zaczęło karierę a paru już w tym czasie skończyło.
Krótko mówiąc idę na rekord
No cóż, nie jest to jedyny model przy jakim dłubię ale jedyny z budowy którego prowadzę (prowadzę?) relację więc stąd te przydługie przerwy.
No ale mi się nigdzie nie spieszy. Wszystkiego co bym chciał i tak nie skleję a uświadomienie sobie tej prawdy znakomicie poprawia samopoczucie.
Odkopuję więc wątek i przedstawiam ciąg dalszy.
Foty robione na szybko ale słońce akurat wyszło i nie chciałem przepuścić takiej okazji.

Może na początek cztery foty które mi się jakoś szczególnie podobają.
Wiem że mogą być tylko dwie w pełnym rozmiarze ale że bardzo rzadko coś wstawiam
to mam nadzieję że moderzy przymkną oko na to nadużycie. Jak nie będziem kasować.
Następne już tylko miniaturki.









Podstawa. Woda. Takie przynajmniej było założenie.
Szpachla akrylowa pomalowana mieszanką trzech kolorów
A na to wszystko przezroczysty żel. Potem trochę piany z białej farby i już.
A że nie mam w sobie za grosz talentu artystycznego to wyszło ja wyszło.
Wszystko wygląda pięknie i łatwo w wykonaniu mistrzów a jak człowiek się za to zabierze
to już tak prosto nie jest,
Nie sądzę żebym się drugi raz za takie coś wziął. Już prędzej jakiegoś Messerschmitta skleję ;-)






Elementy które poszły na pierwszy ogień i te które musiałem zamocować przed przyklejeniem nadbudówki głównej.
Potem dostęp byłby mocno utrudniony.








Prawie gotowe. Nadbudówka prawie kompletna. Brakuje jeszcze paru już zrobionych detali ale to potem.
Niektóre elementy lepiej dodać przed zrobieniem olinowania, niektóre potem.
Inne jeszcze trzeba pomalować przed montażem.Główkowanie cały czas jak tu sobie roboty nie utrudnić.
To co widać jest już pomalowane i położony wash. Teraz już tylko takie elementy będę montował.
Chciałem jeszcze robić ślady eksploatacji ale to już mnie przerasta.
Zostanie tak jak jest. Nówka okręt. Pierwszy rejs prosto ze stoczni















I na koniec widok ogólny



Trochę dużo tych fot wyszło ale niech tam. Przy mojej częstotliwości wstawiania czegokolwiek limitu transferu raczej nie wyczerpię.

Na dziś to wszystko :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
28-12-14 20:52  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Oniemiałem, przytkało mnie ...

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
28-12-14 20:56  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to dowaliłeś do pieca tymi fotkami. Masakra!!
Chciałbym to zobaczyć na żywca. Fantastyczna robota.
gratuluję umiejętności.
pozdr.
Marcin

 
28-12-14 22:13  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Tyle ochów i achów wydałem przy oglądaniu każdego kolejnego zdjęcia, że się w głowie nie mieści :) A poważnie to wykonanie mistrzowskie. Jeżeli pojedziesz z nim na wystawy to nie jedno złotko zgarniesz. I tego Tobie życzę.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-12-14 22:20  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam ,sliczności,aż się chce podziałać z takim modelem,jest wash,ale chyba jeszcze za czysty,one były strasznie zapuszczone ,konie robocze floty,Sliczności,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-12-14 22:40  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Myślałem, że w temacie modeli okrętów tylko japońskie ciężkie jednostki są w stanie wprawić mnie w osłupienie. Jak bardzo się myliłem... Stary, nie jesteś tylko modelarzem lecz także artystą. Nie wiem czy "ochy" i "achy" Cię w jakimkolwiek stopniu mobilizują, ale jakże nie wyrazić zachwytu przy takim modelu!

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
28-12-14 22:43  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Rewelacja. Warto było czekać.
Model przepiękny, dopracowany do cala.
Widać lekkie "postarzenie", racja, więcej nie ma co brudzić.
Bardzo też ładna ta woda.

Proszę o info, co to za żel, o którym piszesz? (chodzi o specyfik, którym zalałeś pomalowaną strukturę morza)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
28-12-14 23:39  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Przepiękny model i fantastyczne wykonanie.
Wielkie gratulacje!
Życzę wielu nagród na wystawach i czekam na następne Twoje dzieła.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
29-12-14 07:28  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fantastyczna dbałość o szczegóły!

--
Pozdrawiam!

 
29-12-14 08:09  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Stary no to pojechałeś , warto było czekać .

Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
29-12-14 09:58  Odp: [Relacja] HMCS
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Dzięki koledzy
Wasze słowa a jeszcze bardziej Wasze relacje znakomicie ładują akumulatory i mobilizują do dalszej pracy. Zabrzmiało to trochę jak tekst z innej epoki ale to akurat prawda.
Co do koncepcji pokazania modelu do linii wodnej no to cóż.
Ilu ludzi w końcu widziało dno okrętu? Ja na żywo nie widziałem. Korweta sama w sobie nie grzeszy urodą a razem z dnem to już w ogóle wygląda pokracznie założenie więc było takie żeby pokazać okręt w swoim naturalnym środowisku. Czy wyszło? Ocena należy do Was.
jest wash,ale chyba jeszcze za czysty,one były strasznie zapuszczone

Były zapuszczone ale były i czyściutkie jak z prospektu reklamowego.
Brudząc model trzeba naprawdę to umieć bo granica między realizmem a fikcją
jest cieniutka. Ja nie dałbym rady. I tak miałem opory żeby czyściutko pomalowany
element zapuszczać tym washem a potem to wycierać i tak w kółko ;-)
Art, wodę robiłem wzorując się na tym poradniku i używałem tam polecanych specyfików

http://www.coloureddust.com.pl/2012/12/how-to-make-base-with-water-effect.html

Oczywiście konfrontacja teorii z praktyką była bolesna :-)

Teraz robota pójdzie szybciej. Odstawiłem wszystko inne i robię tylko tę łajbę.
Stała już na półce jak wyrzut sumienia :-)

--

Post zmieniony (29-12-14 10:01)

 
29-12-14 12:43  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na takie aktualizacje warto czekać nawet cały rok. Mistrzostwo świata.
Gdybym to ja był modem, to nie miałbym nic przeciwko temu, żebyś wstawił wszystkie zdjęcia w pełnym rozmiarze.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
29-12-14 15:20  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

"Brudząc model trzeba naprawdę to umieć bo granica między realizmem a fikcją
jest cieniutka."

Dokładnie, jak dla mnie Twój łosz jest al dente :-)

Genialne wykonanie, patrzę i podziwiam !

--

Teoretyk ostatnio...

 
29-12-14 15:24  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
FloggerB   

SUPER - poZAZdrościć umiejętności i cierpliwości !

 
29-12-14 16:29  Odp: [Relacja] HMCS "AGASSIZ" korweta typu Flower
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

Zdjęcia z aktualizacji oglądałem po kilka razy, ba nawet sobie je ściągnąłem na dysk;-)) Rewelacja. Czy model Twój będzie można zobaczyć we wrześniu w Przeciszowie?;-))

--

 
29-12-14 17:39  Odp: [Relacja] HMCS
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Witam kolejnych zwiedzających :-)
Cieszę się że model się podoba.
Jeżeli skończę a naprawdę mam szczerą chęć skończyć ten model jak najszybciej to będzie dobry pretekst żeby tu i ówdzie pojechać.
Już nieraz się wybierałem ale głupio tak z pustymi rękoma i na sępa ;-)

--

Post zmieniony (29-12-14 18:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024