FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
12-05-08 21:30  Odp: [relacja]Lider Taszkient
Polem   

Modelik bardzo ładny, tylko jakiego on jest wydawnictwa

 
12-05-08 22:47  Odp: [relacja]Lider Taszkient
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

GPM z 1998 roku

--
Syn ciężkostrawny.

 
20-07-08 19:25  Odp: [relacja]Lider Taszkient
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Po długiej przerwie nareszcie są świeżutkie zdjęcia z budowy:

Oto wspomniane wyrzutnie torpedowe przyjemne w budowie, pokusiłem się nawet o obracane podstawy. Tylko nie ma miejsca na obracanie.

Podejrzewam ,że to jest przyrząd do kontroli i kierowania wyrzutniami.

Wieże artylerii głównej. No tutaj nie mogę się oprzeć aby nie zapytać o lufy. Gdzie się podziały ? Udało mi się dorobić je z zaoszczędzonego koloru więc i można było je umieścić w wycinance. A łączenie oklejki boków wieży można było przesunąć o 6 mm do tyłu i przykryć je drzwiami. A z zalet dodatnich to podoba mi się pancerna konstrukcja szkieletu oraz ruchome lufy obracana podstawa.
Na deser zdjęcia częściowo uzbrojonego okrętu.

Teraz pod nożyczki trafiły plot-ki. Zdjęcia w niedalekiej przyszłości.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
20-07-08 21:24  Odp: [relacja]Lider Taszkient
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Witaj
Co rozumiesz przez stwierdzenie: "Oto wspomniane wyrzutnie torpedowe przyjemne w budowie, pokusiłem się nawet o obracane podstawy. Tylko nie ma miejsca na obracanie" ?
Nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tym brakiem miejsca na obrót....

 
21-07-08 00:27  Odp: [relacja]Lider Taszkient
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Sprawa wygląda tak: w oryginale musiał być rozwiązany problem relingu, albo był składany albo usuwany w czasie walki. W modelu jest to kłopot, bo głupio wygląda z położonym (próbowałem na włoskim krążowniku) a bez, jeszcze gorzej. Oczywiście pewna swoboda ruch jest.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
05-02-09 23:25  Odp: [relacja]Lider Taszkient
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Po długiej nieobecności zamieszczam kolejne zdjęcia. W modelu z części kartonowych zostało mi tylko wyciąć gwiazdy na dziób i osłony śrub na rufę. Ta długo przerwa wynikła z niewłaściwego podejścia do kolejności sklejania. Zamarzyło mi się oklejenie relingów przed naklejeniem drobnych detali, i było dobrze dopóki doklejałem nadbudówki, ale w detalach poległem. W kilku miejscach paluchami zniszczyłem barierki, a naprawienie tego, to wyższa szkoła jazdy. Ale po pogodzeniu się z myślą, cudu z togo już nie zrobię, postanowiłem dokończyć relację.
Oto obiecane detale:


Niedługo wstawię zdjęcia całego okrętu tylko muszę je obrobić. Na nich zobaczycie zrobiłem z całkiem przyzwoitych relingów!!!

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
19-02-09 23:47  Odp: [Relacja] Lider Taszkient - GPM
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Kolejna porcja zdjęć. Na razie rufa i dziób:




Niedługo pokażę śródokręcie.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
19-02-09 23:50  Odp: [Relacja] Lider Taszkient - GPM
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Przepraszam za jakość zdjęć, postaram się zrobić je jeszcze raz i podmienić te najgorsze.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
21-02-09 00:19  Odp: [Relacja] Lider Taszkient - GPM
Tomek 

 - 2

Ale mi się podoba! Pięknie zrobione! Gratuluję!

--

 
14-03-09 16:40  Odp: [Relacja] Lider Taszkient - GPM
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Następna porcja zdjęć:


Nie wiem jak wy, ale ja mam coś takiego, że im bliżej końca tym trudniej wziąć się do roboty. Może dlatego, że po głowie chodzą pomysły na nowy model.
Ale postaram się wziąć w garść i wkrótce zrobić końcową galerię z lepszymi zdjęciami. Jakoś fotografia to nie moja dziedzina.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024