FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
25-03-08 16:00  Odp: [relacja]Lider Taszkient
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Jeśli można spytać - jakich farbek (producent, kolor) używasz do retuszu, malowania relingów itp. ?

 
26-03-08 12:04  Odp: [relacja]Lider Taszkient
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Używam Pectry, niestety musiałem mieszać dwa kolory. ich numery sprawdzę jak pójdę do pracy. Trudno jest dobrać właściwy odcień, ponieważ na każdej stronie są różnice kolorów. Tak więc proporcje zmieniają się od 50-50 do 70-30 z przewagą jaśniejszej farbki.

--

USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

Post zmieniony (27-03-08 11:38)

 
27-03-08 11:41  Odp: [relacja]Lider Taszkient
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Sprawdziłem:
Używam A 44 - light gray oraz A 121 - US navy blue gray.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
27-03-08 19:52  Odp: [relacja]Lider Taszkient
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Dzięki serdeczne, powodzenia w dalszej pracy modelarskiej.

 
05-04-08 12:03  Odp: [relacja]Lider Taszkient
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Mam pytanko do tych co mają dostęp do Profili Morskich z planami Taszkienta (chyba nr. 29). Czy na nadbudówkach były poręcze dla marynarzy? Bo w modelu ich nie ma a wydaje mi się, że to znacznie zwiększało bezpieczeństwo załogi w czasie złej pogody. A sam model wygląda z nimi atrakcyjniej. Próbowałem znaleźć zdjęcia w internecie, ale nie trafiłem na takie, które by rozwiało moje wątpliwości. Wiem, że w MSiO albo w Okrętach Wojennych był artykuł o Taszkiencie, ale moja kolekcja tych czasopism została w Polsce. Będę wdzięczny za pomoc.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
05-04-08 12:54  Odp: [relacja]Lider Taszkient
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam
Poszło na priva :)
Pozdrawiam

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
05-04-08 22:10  Odp: [relacja]Lider Taszkient
Edekyogi 

 

Według trego tutaj to coś tam było. Tak mi sie wydaje...
http://mkmagazin.almanacwhf.ru/ships/tashkent.htm

 
06-04-08 23:33  Odp: [relacja]Lider Taszkient
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Dzięki za pomoc szczególnie za przesłane plany na pewno jeszcze nie raz się przydadzą. Po przejrzeniu wszystkiego wydaje mi się, że jednak nie było ich. Ale za to wypatrzyłem relingi pokryte brezentem i chyba to zmienię w moim modelu. Mam tylko pytanie jak pomalować pojedynczą warstwę chusteczki tak aby nie zepsuć jaj faktury bez użycia aerografu?

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
06-04-08 23:50  Odp: [relacja]Lider Taszkient
Edekyogi 

 

A co do poręczy "sztormowych". To gdzieś w rosyjskim internecie wyczytałem, że na Taszkiencie był specjalny sztormowy korytarz umożliwiające przejście wzdłuż całego okretu bez wychodzenia na zewnątrz.

 
08-05-08 00:38  Odp: [relacja]Lider Taszkient
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Powoli, bo powoli ale prace trwają nadal. Niestety przyszła pora na drobne części więc nie ma co zbytnio pokazywać.

Zapasowe stanowisko dowodzenia z masztem:

Olinowanie nie kompletne jeszcze, a uszkodzone relingi poprawią na końcu, ponieważ obawiam się, że jeszcze nie raz coś przycisnę i nie chcę tego poprawiać dwa razy.

Relingi na podeście opl okleiłem bo coś takiego znalazłem na zdjęciach.


Nadbudówka dziobowa po dodaniu drobiazgów oraz dalmierza podstawy reflektora oraz masztu wygląda teraz tak:


A sam dalmierz a raczej przyrząd do kierowania ognia artylerii głównej wyszedł tak:


Śródokręcie prezentuje się tak:


A teraz zacząłem sklejać wyrzutnie torpedowe. Co do sklejalności to jest znośnie chociaż niektóre elementy nie trzymają wymiarów np. główna oklejka reflektora powinna być dłuższe o około1,5 mm bo średnica lustra oraz czoła reflektora jest większa niż uzyskana ze sklejonego paska a wszystkie pozostałe paseczki są dłuższe właśnie o te milimetry. i ogólnie wszystkie stożki po sklejeniu są większe od swoich podstaw. :cool:

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024