FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-12-07 12:14  [ Zapowiedź ] Brewster ''Buffalo'' Mk I z Kartonowej Kolekcji
Passer Montanus   

Ciekawość to pierwszy stopień ... do dobrych wiadomości . Właśnie odwiedziłem stronę wydawnictwa Kartonowa Kolekcja , a tam spokojnie sobie " wisi " zapowiedź nowego modelu 3/2007 samolocik Brewster " Buffalo " Mk I z 67 Dywizjonu RAF z Birmy , Model będzie miał sporo części bo aż 340 ( poprzedni model Zero 296 ) .Ciekawe czy model ukaże się jeszcze w tym roku i czy będzie waloryzowany . Czekam z niecierpliwością . Model ten może być świetną bazą do kolejnych wydań w innych atrakcyjnych malowaniach ,których ten samolot miał bez liku : )) .

 
18-12-07 12:41  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

:) Gram w Ił-2 Sturmovik i latam tam aktualnie na Buffalo w Fińskich Siłach Powietrznych:) Szkoda że ten z KK nie jest w fińskim malowaniu, ale nie narzekam, to też jest ciekawe:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
18-12-07 12:56  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Marzenia się spełniają! :-) Pozdrawiam p. Mistewicza!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
18-12-07 16:17  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ciekawa nowina. Oby jak najprędzej w sprzedaży.

Ciekawe jak wypadnie porównanie ze starym Buffalo z Modelcardu autorstwa P. Słowika.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
18-12-07 17:14  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

no nareszcie ktoś pomyślał o Buffalo, bo już dawno był :)

--

 
18-12-07 20:17  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Propozycja ciekawa, ale może jeszcze nie jest za późno na "przemalowanie" Buffalo na fińskie barwy ? ;-)

--


 
18-12-07 20:41  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Hurra! Nareszcie Buffalo!
Nie wolno go przemalowywać w żadne inne barwy - malowanie RAF-u z Birmy jest najfajniejsze :)

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
18-12-07 20:44  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
mario1970   

Ciekawy model . Oryginalna sylwetka . Można dobrze pokazać wnętrze kabiny Ciekawe malowanie . Dokumentacji tez jest w Polsce i po polsku sporo.

--



 
18-12-07 21:23  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Raduss - to jest nas już dwóch:) Fiński byłby najlepszy:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
18-12-07 21:23  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

trzech :)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
18-12-07 21:37  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

To ja może tak z pewną nieśmiałością...

...chcę FIŃSKIEGOOOOOOO!!!!!!!!!!

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
18-12-07 21:41  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Czterech :) Ale na powaznie - podjaralem sie :) I oczywiscie czekam....

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
18-12-07 21:44  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


a ja chcem obydwa

 
18-12-07 21:52  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
mario1970   

A ja wam powiem , że wersja fińska od wersji używanej przez RAF różniła się dość spora liczbą detali . Zainteresowanych odsyłam do monografii Buffalo wydanej przez Kagero. Fiński wariant , czyli " perła nieba " to nie tylko nałożenie nowego kamo, ale także opracowanie niektórych elementów od nowa.

--



 
18-12-07 21:55  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiedziałem, że to kiedyś nastąpi, ale dlaczego akurat wtedy, gdy po długich staraniach zdobyłem ten model w skali 1:50, następnie go powiększyłem do 1:33 i już miałem brać się do roboty (po ówczesnej waloryzacji) i tu masz... taka niespodzianka... i to akurat w malowaniu, które najbardziej lubię dla tego samolotu!!!!!!!!
CZEKAM Z NIECIERPLIWOśCIą

 
18-12-07 22:09  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Tylko taki



Pozdrawiam Tomasz.

 
18-12-07 22:23  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

w sumie też jestem za fińskimi barwami, ale i tak go nabędę w jakim kol wiek malowaniu by nie wyszedł :]

--

 
18-12-07 22:28  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Właśnie taki:):)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
18-12-07 22:57  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

mario1970 zapewne wszyscy tu o tym wiemy, ale może projekt jest na tyle w pieluchach , że jest jakaś szansa i na te zmiany. ;-)
Brytyjczyków było , jest i będzie jeszcze wielu, a Finów można policzyć na palcach 1 ręki (wliczając modele w skali 1:50).
Z drugiej strony to rozumiem Pana Pawła, w fińskim malowaniu model może mieć nieco kłopotów ze sprzedażą w Niemczech itp.

--


 
18-12-07 23:04  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster
mario1970   

Radussie .

A ja mam wrażenie że nie wszyscy o tym wiedzą , ale może jak zwykle się mylę : - )))

--






Post zmieniony (18-12-07 23:25)

 
18-12-07 23:35  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
Passer Montanus   

Moja propozycja jest następująca - wyd.AH-a wyda ten model w pełnej waloryzacji w malowaniu fińskim - takiego obdrapańca ,okopceńca i zaciekowca - dla mnie i innych milośników " Finlandii " dobrze schłodzonej - czekam na model w tym malowaniu już kilkadziesiąt lat . A jak wyda ten model AH-a to zapewne wydawnictwo Answer wypuści na rynek " Buffalo " srebrne z żółtymi skrzydełkami i niebieskimi paseczkami by K .Fiołek , a następnie wydawnictwo GPM nie będzie gorsze i będziemy mieli model w malowaniu australijskim ... . Jak ukazują się 2-3 Nysy , Polonezy ,Żuki , Ursusy to co inne wydawnictwa nie mogą zaszaleć w samolotnictwie - bardzo proszem dobze : )

 
19-12-07 11:37  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Przypominam , że Pan Haliński już wydał Brewster Buffalo w malowaniu "singapurskim" ( Holland ;-) )
Poniżej mój kiepski model...
http://i19.photobucket.com/albums/a298/konradus/forum/img_upl/karton/74/747.jpg
(sorki , nie potrafię wstawić miniaturki - fotka nie z mojego "konta")

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-12-07 12:01  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

...ale nikt do tej pory nie wydał BB (- co za inicjały ;-)) w malowaniu RAF-u i fajnie by było, gdyby tak zostało.

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
20-12-07 03:39  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

a ja sie ciesze, ze RAF
Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
20-12-07 06:09  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster
Barbarossa 

 

Nie mogłem nie zabrać głosu:)

Fiński oczywiście jest najładniejszy, ale od P. Pawła wezmę każdy, może kiedyś ktoś go wyda w moim wymarzonym malowaniu.
A nawet gdyby każde wydawnictwo wydało w innym malowaniu to Buffal'ów i tak nigdy nie będzie za wiele:)

--

per aspera ad astra...

Post zmieniony (20-12-07 06:10)

 
22-12-07 00:13  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster ''Buffalo'' Mk I z Kartonowej Kolekcji
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam ponownie! Obserwacja dyskusji na temat kamuflażu modelu nasuwa mi pewien pomysł, który nie jest nowością, ale stawiał by wydawcę Brewstera w pozycji monopolisty. Chodzi o zabieg zastosowany już wcześniej przez MODELIK m.in. w odniesieniu do Fokkera DXXI. Przypominam, model ten ukazał się w dwóch malowaniach - fińskim i holenderskim. Jeśli chodzi o Brewstera w skali 1:33, to poza wydawnictwem A.Halińskiego (holender) i MODELCARD (US NAVY srebrno - żółty) pozostały co najmniej trzy wolne tematy: fiński, brytyjski i wersja US NAVY z Midway. Różnice geometryczne między modelami nie są aż tak wielkie, by nie skorzystać z jednego lekko modyfikowalnego projektu i wydać go potrójnie w zmniejszonym nakładzie. Myślę, że znaleźli by się tacy, którzy kupili by wszystkie wersje. Takie rozwiązanie przyjęto zresztą w wydaniach tego modelu w skali 1:50.

--

 
22-12-07 00:50  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster ''Buffalo'' Mk I z Kartonowej Kolekcji
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Z tym że Modelik ma własną drukarnię, więc może sobie że tak powiem zaszaleć.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
22-12-07 09:39  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster ''Buffalo'' Mk I z Kartonowej Kolekcji
Passer Montanus   

Wydaje mi się ,że wydanie 2 wersji tego modelu jest bardzo dobrym pomysłem i absolutnie nie wiąże się z faktem posiadania lub nie drukarni .Trochę mnie dziwi ,że autor opracowania nie wypowiada się w tym temacie ,może uslyszelibyśmy jakieś informacje czy w ogóle jest jakaś szansa na wydanie 2 wersji tego modelu - fińskiej i RAF.

 
22-12-07 22:03  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster ''Buffalo'' Mk I z Kartonowej Kolekcji
miszzal 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam
Napisałem maila do Pana Mistewicza z pytaniem kiedy będzie dostępny model. Dzisiaj otrzymałem wiadomość cytuję "Drukarnia wyznaczyła termin przekazania numeru na 7 stycznia." Jest na co czekać te 2 tygodnie.

 
05-01-08 20:21  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster ''Buffalo'' Mk I z Kartonowej Kolekcji
Passer Montanus   

NO !! Jakby powiedział klasyk .

 
06-01-08 23:50  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster ''Buffalo'' Mk I z Kartonowej Kolekcji
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Jesli chodzi o wydanie dwoch malowan w zmniejszonym nakladzie kazdego z nich, to jest to gwozdz do trumny kazdego wydawnictwa, nawet jesli wydawca ma wlasna drukarnie. Najdrozsze w druku offsetowym jest przygotowanie do druku i ustawienie maszyn. Sam druk jest juz niedrogi i szybki. Wiec lepszym rozwiazaniem jest wydanie dwoch pelnonakladowych numerow z roznymi malowaniami.
Pozdrawiam ze Szkocji. MBig
PS. Z wiadomych wzgledow nie uzywam klawisza ALT GR. Jestem leniwy.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
10-01-08 23:18  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster ''Buffalo'' Mk I z Kartonowej Kolekcji
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Model już można kupić.
Zapowiedź na stronie wydawcy nabrała kolorów :-).

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024