FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
19-01-08 14:46  Odp: [Relacja] Frederichshafen FF33E - GPM 261 (19.2006)
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Eee, nie przesadzaj Dziadek, że tu nikt nie zagląda.
Po prostu wszystkim odbiera mowę jak widzą twoją pracę ;-)

Bardzo fajnie kleisz ten hydroplan!

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
25-01-08 22:02  Odp: [Relacja] Frederichshafen FF33E - GPM 261 (19.2006)
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Co by nie było, że Dziadek się obija to odświeżam relacje i tak:

Pływaki prawie gotowe bardzo dobrze spasowane brakuje tylko samych dodatków, które postanowiłem wykonać trochę inaczej, ale to w następnej odsłonie...



Co do silnika to efekt możecie zobaczyć na zdjęciach to, co mi najbardziej przeszkadzało to te małe elementy popychaczy hehe ;-)



No i element, który ma prawie pół metra;-) płat skrzydła górnego, w którym bardzo chciałem uzyskać efekt widocznych wręg na poszyciu to w moim odczuciu wyszedł średnio chyba za mało jeszcze się nauczyłem, aby porywać się z motyka na model, który ma prawie 0.5m rozpiętości;-) ale myślę, iż następnym razem będzie lepiej...


Pozdrawiam...
c.d.n...

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
25-01-08 22:07  Odp: [Relacja] Frederichshafen FF33E - GPM 261 (19.2006)
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

W moim odczuciu to płat wyszedł świetnie. Mógłbyś opisać nieco szczegółowiej jak robiłeś rzeźbę poszycia (trasowanie, nagniatanie, zaginanie, przeginanie etc ;)?

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
26-01-08 01:43  Odp: [Relacja] Frederichshafen FF33E - GPM 261 (19.2006)
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Płat wyszedł Ci jak należy, efekt żeber pod płótnem jak prawdziwy. Nie mogę się doczekać, jak skleisz część górną z dolną i założysz naciągi. Trzymam kciuki!

--

 
16-02-08 19:39  Odp: [Relacja] Frederichshafen FF33E - GPM 261 (19.2006)
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Choć ostatnio czasu mam coraz mniej na sklejanie to jednak postanowiłem odświeżyć relację i pokazać, co narozrabiałem i tak poszycie w przedniej części kadłuba postanowiłem wykonać trochę inaczej to znaczy podobnie jak to było w oryginale blachą aluminiową, lecz ja do tego wykorzystałem blachę z jogurtów typ.Danonek :mrgreen: hehe. Ciężko było mi dobrać podobną fakturę, ale pokręciłem się trochę po supermarketach sprawdzając, jakie wieczko najlepiej będzie pasowało no i udało się natrafiłem na najbardziej odpowiednią, która według mnie najlepiej będzie pasować... Zdjęcia poniżej prezentują jak to wyszło w oryginale .... :shock:
Przednia część ta z wylotami nie została jeszcze przyklejona dlatego na zdjęciach widoczna jest mała szpara...


Pozdrawiam...

--

Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

Post zmieniony (16-02-08 19:41)

 
18-02-08 15:07  Odp: [Relacja] Frederichshafen FF33E - GPM 261 (19.2006)
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Chciałem przedstawić gotowy element pływaka, imitacje elementów, które w oryginale wykonane były z blachy aluminiowej ja wykonałem na podobnych zasadach jak przednią części kadłuba a mianowicie z wieczek od jogurtów. Poniższe zdjęcia przedstawiają gotowy element...
Pozdrawiam...




--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
14-03-08 23:30  Odp: [Relacja] Frederichshafen FF33E - GPM 261 (19.2006)
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Ostatnio czasu bardzo mało na wspaniałe hobby to jednak pora było odświeżyć relację i coś tam pokazać, choć nie za dużo to zawsze cos :mrgreen: ...
Pływaki oraz naciągi pływaków zamontowane :shock: powiem tyle ciężka i mozolna praca a przy tym trzeba zwrócić szczególna uwagę, aby położenie pływaków było pod odpowiednim kątem. Patrząc na to ile czasu trzeba poświęcić temu modelowi to mogę szczerze powiedzieć iż model ten nie należy do łatwych i nie poleciłbym go modelarzom, którzy zaczynają dopiero swoja karierę z modelarstwem...
Pozdrawiam :mil2:
c.d.n.




--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
15-03-08 08:46  Odp: [Relacja] Frederichshafen FF33E - GPM 261 (19.2006)
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wygląda świetnie!

Pozdrawiam
Mariusz

 
16-03-08 16:21  Odp: [Relacja] Frederichshafen FF33E - GPM 261 (19.2006)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Odjazdowy ten Twój druciak, Dziadku. Te blaszane dodatki dodają mu sporo uroku.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
04-04-08 13:25  Odp: [Relacja] Frederichshafen FF33E - GPM 261 (19.2006)
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Przedstawiam kilka zdjęć z kolejnej odsłony mojej relacji.... Górny płat wraz z naciągami gotowy....Naciągi wykonane z drutu 0.3mm z obu końców maźnięty czarna farbka dla lepszego odzwierciedlenia spinaczy naciągów....



Pozdrawiam...

--

Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

Post zmieniony (04-04-08 13:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024