FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-12-07 23:19  [Relacja] HMS Victory SHIPYARD
holes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich kartonowców jestem tu pierwszy raz budowałałem już wcześniej ale nigdy wspólnie na forum :)
Liczę na waszą pomoc i zdania krytyczne co do mojej "dłubaczki".
Załączam dwie pierwsze fotki narazie po klejeniu na karton szkieletu budowa nie będzie przebiegać zbyt szybko ponieważ mam miesięcznego synka więc proszę o wyrozumiałość :), mam nadzieje że pomożecie mi w pisaniu i relacjonowaniu mojej budowy na forum.
Ostatni model niestety pod wpływem wstrząsów z telewizora na którym stał upadł i uległ zniszczeniu i dlatego wziołem sie za budowe czegoś nowego i większego pozdrawiam i czekam na krytyke pozdrawiam TOMEK

ps fotki jeszcze nie dodane brak aktywacji konta na fotosik.pl ale będą wkrótce pozdrawiam wszystkich GÓRAL TOMEK :)







Już są fotki, narazie tylko dwie ale będzie wkrótce więcej pozdrawiam Tomek :)
To stan na dzień dzisiejszy.

holes

Wojna i miłość są dwiema
jedynymi rzeczami,
dla których rodzić się i żyć warto.



Post zmieniony (23-12-07 17:28)

 
17-12-07 00:08  Odp: relacja z budowy HMS Victory
holes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiem nie chciałem pokazywać wszystkiego ale to miał być pogląd na całość, więc jeśli zapodziała się tam gdzieś jakaś "fajna sierść" zresztą to skóra z barana :) to sorrki :)
Następnym razem będę się starał by moje fotki były związane tylko z modelem a nie z innymi przedmiotami :) dzięki za uwagi i pozdrawiam czekam na kolejne uwagi i postaram sie na bierząco poprawiać to co wstukałem :).

holes

Wojna i miłość są dwiema
jedynymi rzeczami,
dla których rodzić się i żyć warto.



Post zmieniony (17-12-07 00:34)

 
19-12-07 00:25  Odp: [relacja] z budowy HMS Victory SHIPYARD
holes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak dokładnie Wydawnictwo SHIP YARD. Zapomniałem o tym wspomnieć w tytule. Oczywiście błąd już został naprawiony.
Jutro tzn dziś może mi się uda zamieścić fotki szkieletu złożonego (na sucho) narazie :) Dziś kończe wycinanie wręg do jutra powinienem sie uporać z resztą nie zostało zbyt dużo. Powiem szczerze że obawiam sie tego modelu jest trudny ciężki a dawno nic nie kleiłem także trzymacie kciuki i czekam na rady uwagi wszelakiego rodzaju pozdrawiam Tomek.

Tak na marginesie na tej fotce mam równe dwa latka i zamieściłem ją tutaj przez wielki sentyment do tej fotografii.

Nie podoba mi się pokład papierowy mam zamiar go zastąpić fornirem. W związku z tym kieruje pytanie do was jaki fornir wybrać na pokład, jaki kolor i jaki sklep polecacie przede wszystkim. W moim mieście nie dostane czegoś takiego. Najbliższy większy sklep modelarski mam w Krakowie więc wyprawa po fornir mija się z celem koszty przewyższą zakup. :)

Jeszcze jedno pytanko czym zaimpregonować karton? Co polecacie?

Dzięki i pozdrawiam

--

holes

Wojna i miłość są dwiema
jedynymi rzeczami,
dla których rodzić się i żyć warto.



Post zmieniony (19-12-07 01:43)

 
19-12-07 08:44  Odp: [relacja] z budowy HMS Victory SHIPYARD
holes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za porady wszystkim.

Zainteresowało mnie pytanie Waldiego o deskach z kartonu może jakiś link bym mógł zerknąć jak to wygląda.sposób wykonania może się skusze kto wie?

pozdrawiam Tomek

--
holes

Wojna i miłość są dwiema
jedynymi rzeczami,
dla których rodzić się i żyć warto.

 
19-12-07 21:28  Odp: [relacja] z budowy HMS Victory SHIPYARD
holes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witajcie

Może faktycznie się zdecyduje na taki pokład jak widziałem u ciebie. Bardzo mi się podoba jak to wszystko u ciebie wygląda jestem pełen podziwu dla twojej pracy. Z pewnością mój nie będzie w połowie taki jak twój ale dołożę wszelkich starań by wyglądał jak najlepiej.

Burty raczej zostaną tak jak są w wycinance. Boję się trochu zeszpecić ten model. Przy następnym spróbuję takiego rozwiązania.

Obiecałem zdjęcia dziś szkieletu ale nie ma możliwości bym skończył dziś wszystkie wręgi. Zamieszczam wszystko co mam wycięte do szkieletu. Jest tego dosyć sporo a i troszku wycinania jest.

Pozdrawiam i proszę o porade jeszcze raz jakim impregnatem najlepiej "pociągnąć" karton?? Zastanawiałem się nad zwykłym gruntem do rigipsu. Tylko nie wiem czy się nadaje. Spróbuje coś poszukać na forum ale jeśli ma kotoś jakiś link lub doświadczenie mogące zaoszczędzisz czasu to proszę o porade. Pozdrawiam Tomek





--
holes

Wojna i miłość są dwiema
jedynymi rzeczami,
dla których rodzić się i żyć warto.

 
21-12-07 00:29  Odp: [relacja] z budowy HMS Victory SHIPYARD
holes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za linki. Dziś dokończyłem wycinać troche poskładałem ale czas iść do spania rano do pracy :). Więc już pora zamieszczam fotke jak prace posuwają się dalej dzięki wszystkim i czekam na dalsze wsparcie. POzdrawiam Tomek





--
holes

Wojna i miłość są dwiema
jedynymi rzeczami,
dla których rodzić się i żyć warto.

 
23-12-07 01:02  Odp: [relacja] z budowy HMS Victory SHIPYARD
holes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Amadeus dzięki za porade bardzo sie przydała nie zwróciłem na to uwagi (wręgi) a reszte będę miał na uwadze w późniejszym etapie.
Dzięki wszystkim za porady.
Dziś złożyłem szkielet narazie na sucho może jutro już go skończe mam nadzieje. Zamieszczam fotki i pozdrawiam wszystkich.

Tomek










--

holes

Wojna i miłość są dwiema
jedynymi rzeczami,
dla których rodzić się i żyć warto.



Post zmieniony (26-12-07 18:10)

 
26-12-07 18:11  Odp: [relacja] HMS Victory SHIPYARD
holes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zrobiłem jedno działo na próbe. Co sądzicie o nim pierwsze od dawien dawna jakie zrobiłęm bo miałem sporą przerwe a ostatnie działa jakie robiłem były toczone na wierarce dawno temu. NIe jest najlepsze wiem. Myśle że każde następne będzie lepsze od poprzedniego :). Mam pytanie lufa ma być matowa? Oglądałem fotki z muzeum Victory i działa nie są matowe. Więc może zrobić zgodne z orginałem? Jak sądzicie jak będzie lepiej wyglądać??
Pozdrawiam

Tomek



--

holes

Wojna i miłość są dwiema
jedynymi rzeczami,
dla których rodzić się i żyć warto.



Post zmieniony (14-01-08 22:15)

 
14-01-08 22:15  Odp: [Relacja] HMS Victory SHIPYARD
holes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam prace trwają choć powoli lecz do przodu. Szkielet sklejony na gotowo. Większość lawet armatnich sklejonych te co mają być montowane przed oklejeniem burt. Narazie stan surowy. W najbliższym czasie piankowanie i szpachlowanie szkieletu. Potem już zacznie przybywać przy modelu i będzie czym oko nacieszyć. Jak narazie to sama nuda tylko lawety i lawet teraz przyjdzie czas na działa kolejna masowa praca. Trzymajcie kciuki i proszę o sugestie ewentualne porady, bądź słowa krytyczne pozdrawiam ze stoczni w górach.

Tomek



--
holes

Wojna i miłość są dwiema
jedynymi rzeczami,
dla których rodzić się i żyć warto.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024