FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
03-12-07 08:20  Odp: [Nowość] H.L. Hunley Renova model nr. 3
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

....
--

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ


Post zmieniony (04-12-07 22:26)

 
03-12-07 11:12  Odp: [Nowość] H.L. Hunley Renova model nr. 3
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

....................................

pozdro.




Post zmieniony (05-12-07 11:14)

 
03-12-07 20:06  Odp: [Nowość] H.L. Hunley Renova model nr. 3
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Juz do mnie okręt płynie i jeśli nie zatonie po drodze w odmętach poczty polskiej [mała litera z premedytacją] to napisze moje wrazenia za czas mam nadzieje, niedługi

--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (04-12-07 19:24)

 
14-12-07 14:57  Odp: [Nowość] H.L. Hunley Renova model nr. 3
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Ciekawy jest dziób w modelu- albo wyprofilowany tak jak na zdjęciach modelu testowego, albo z prosta, pionowa stewą. Autor wyjasnia, że dziób "krzywy" jest dla wersji okretu po podniesieniu z dna- prądy wodne z piaskiem obmywajac cienki w tym miejscu dziób wyżłobiły go. Tylko że dla takiej wersjii pasowało by model oblepic "różnymi rzeczami" i mocno skorodować.
Ja bym chcial skleić model "czysty" ale z wygietym dziobem. Tak więc mam teraz dylemat- Czy model ma wyglądac poprawnie czy fajnie ;)
A więc, Szanowny Projektancie- Czy na prawde musiales dawac dwa dzioby i stawiac mnie w obliczu takiego problemu? ;)
Żart oczywiście, rozwiazanie bardzo ciekawe ;]
Poza tym dosc grube wydaja sie linie obrysu, sprawiaja wrażenie jakby model byl projektowany ręcznie. Ale mysle, że to w niczym nie przeszkadza.
Generalnie model bardzo mi sie podoba i bardzo sie ciesze że go kupiłem
Dziekuje za swietny temat i pozdrawiam

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
16-12-07 17:04  Odp: [Nowość] H.L. Hunley Renova model nr. 3
Sebb 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
O tym, że model miał oryginalnie prosty dziób dowiedziałem się na Yahoo! groups na niecały miesiąc prezd końcem prac. Stanąłem wtedy przed dylematem jaki dziób dać, więc zdecydowałem się na oba. Obecnie Hunley znajduje się w The Warren Lasch Conservation Center gdzie obecnie trwa kosztująca 20mln. $ konserwacja połączana z odrdzewianiem całego poszycia. W związku z tym uważam, że model z oszlifowanym dziobem można wykonać tak jak będzie wyglądał po konserwacji, czyli bez morskiej waloryzacji i rdzy.
Tutaj znajduje się opis wydobycia i konserwacji.
P.S. Linie obrysu ustawiłem na 0,2mm więc chyba to wina drukarni. W czwartek sprawdzę swoje egzemplarze autorskie ( nie pamiętam, aby było coś z liniami).
Pozdrawiam.

--

Radomski Klub Modelarsko-Historyczny SOKÓŁ



Post zmieniony (16-12-07 17:13)

 
16-12-07 17:25  Odp: [Nowość] H.L. Hunley Renova model nr. 3
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Wspaniała informacja ;]
linii nie masz co sprawdzać, maja cos koło 0,2mm, tylko mi sie to wlasnie wydaje dosc grubo, ale jeszcze raz mowie- w niczym mi to nie przeszkadza.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024