FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-03-07 11:35  [Galeria] Morane Saulnier L -Answer
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Przeglądając ostatnio wydawnictwa kartonowe w księgarni Pelta natknąłem się na kilka
,,druciaków'' z wydawnictwa Answer, które to nabyłem i postanowiłem coś skleić. Na pierwszy ogień poszedł Morane Saulnier L ,skala 1:33. Ciekawa jest historia tego samolotu, ale zainteresowanych odsyłam do wycinanki . Na początek orginał.

A teraz okładka i model.













--

Pt-47

Post zmieniony (25-03-07 11:40)

 
13-12-07 23:14  Odp: [Galeria] Morane Saulnier L -Answer
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
"Pawle" mam pytanko do Ciebie dotyczące budowy skrzydła w tym modelu, ponieważ zakupiłem sobie Morana - Saulnier i w niedługiej przyszłości będę się przymierzał do budowy - a tu przeglądając wycinankę nie widzę ożebrowania do skrzydła...
Jakbyś mógł troszkę opisać jak sobie dąłeś rade z klejeniem tego skrzydła....
Z góry wielkie dzięki...
Pozdrawiam...

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
14-12-07 11:13  Odp: [Galeria] Morane Saulnier L -Answer
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajny "parasol" ;-)
Szczególnie podobają mi się naciągi!
Jednak jest pewne "ale"...
Popatrz dokładnie na zdjęcie oryginału , na okładkę i na swój model ; widzisz?
Podwozie.
Przednie zastrzały podwozia stykają sie w oryginale z kadłubem tuż za osłoną silnika... A u Ciebie?
Moim zdaniem podwozie przykleiłeś za daleko do tyłu ; taki samolot przy każdym lądowaniu by kapotował... ;-)

A poza tym : bardzo dobrze!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-12-07 13:42  Odp: [Galeria] Morane Saulnier L -Answer
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Poza podwoziem miałbym jeszcze zastrzeżenia do skrzydeł. Wyraźnie widać efekt krowich żeber, szczególnie w środkowej części płata.
No i zdjęcie oryginału przedstawia inny samolot niż w wycinance;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
15-12-07 20:23  Odp: [Galeria] Morane Saulnier L -Answer
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Szanowni Koledzy.
Zapomniałem już o tym wpisie jaki zrobiłem w marcu. Szczerze mówiąc to model nie bardzo mi się udał.Co do konstrukcji płata jest ,to podłużna listwa sklejona w formie czworoboku. To podwozie rzeczywiście jest sknocone, dobrze ,że samolot nie lata miałbym na sumieniu pilota. Zresztą byl to mój pierwszy model z serii tzw. druciaków.
Pozdrawiam.

--
Pt-47

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024