FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
12-12-07 15:45  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Gratuluję bardzo fajnego modelu! :)
To teraz może sklej druciaka - ostatnio Balill i Albatrosów z tego okresu nie brakuje ;)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
12-12-07 15:50  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Tyg dzięki za gratulację. Co do porównania to nie miałem takiego zamiaru robić bo daty wydania obu modeli dzieli siedem lat, inni projektanci i wydawnictwa. Myślę ,że do wszystkich wydań Jedenastki trzeba podchodzić z oceną oddzielnie.Zależy też co ty lubisz mieć w modelu. Jeśli już mam porównywać modele to nie powiem ,że ten jest lepszy, a ten gorszy. Powiem ,że model z Fly-ja mimo tego ,że jest o jakieś 7 lat starszy niż jego młodszy kolega z MM-a to wart jest zbudowania.Bardzo dobrze odwzorowana jest kabina. Jest tam więcej szczegółów niż w MM, ale za to nie ma tu pasów gdzie takowe w MM są.Sam montaż całej ramy z fotelem i tymi pokrętłami i dźwigniami może sprawić trochę kłopotów początkującym modelarzom, gdzie takowego problemu nie ma w MM bo tam kabina jest uproszczona.Pewnie zauważyłeś ,że Fly-j nie ma oddzielnych sterów i lotek w opcji do wykonania gdzie takowy wybór masz w MM. Teraz model bez oddzielnych sterów jest uznawany za mniej atrakcyjny.Skrzydła w MM są dość dobrze opracowane. Każdy początkujący da sobie z nimi radę ,gdzie Fly-jowskie mogą trochę sprawić kłopotu jeśli ich się nie wzmocni tak jak ja to zrobiłem.Naprawdę myślę ,że wybór który sklejać to nie kwestia porównania, który lepszy tylko kwestia gustu. Powiem tylko ,że z MM-a Jedenastkę mogę w ciemno polecić kolegom którzy zaczynają lub wracają po wielu latach bez klejenia do modelarstwa. Jedenastkę z Fly można polecić raczej doświadczonym modelarzom(ze względu na to o czym pisałem). Może i ty się pokusisz na wykonanie dwóch lub może trzech wydań Jedenastek:). Życzę powodzenia i dobrej zabawy w klejeniu tego z MM-a bo o to chyba w tym chodzi:)

P.S. Dzięki Rafale ,a co do druciaków to już niebawem jakiś Albatros może wyląduje:).

Pozdrawiam.

--

Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

Post zmieniony (12-12-07 15:56)

 
12-12-07 21:10  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Krzysiek D. 

 

Gratuluję ukończonych modeli. Jeszcze tylko brakuje Halowej i była by trójca :D

Czekam z niecierpliwością na kolejną relaję



Post zmieniony (12-12-07 21:10)

 
14-12-07 23:11  Odp: [Relacja] PZL P11c podwójnie bo z MM i Fly Model
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Po prostu piękne samoloty, ładnie sklejone. Ekstra silniczek.

Pozdrawiam

--
Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024